Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (3)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>A=ОРЖЕХОВСЬК$<.>+<.>A=ВАЛЕНТИН$<.>+<.>A=МИХАЙЛІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

1.
Оржеховська В. М. 
Сучасні проблеми дитячої бездоглядності в Україні та шляхи їх вирішення / В. М. Оржеховська // Постметодика. - 2009. - № 2. - С. 5-6. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто сучасний стан подолання проблеми дитячої бездоглядності в Україні та висвітлено шляхи її вирішення. Основну увагу акцентовано на загостренні такої проблеми в суспільстві як "діти вулиці". Розглянуто поняття "бездоглядні діти", "безпритульні діти". Серед причин існування в Україні бездоглядності дітей і підлітків віднесено соціально-економічну та політичну нестабільність, відсутність скоординованих дій міністерств, відомств, установ та організацій, що відповідають за стан роботи з дітьми (сучасною молоддю), негативний вплив соціального середовища, недоліки в організації навчально-виховного процесу в загальноосвітніх навчальних закладах та інші. Більше половини випадків девіантної поведінки у підлітковому віці обумовлено недоліками сімейного виховання. Кризу сучасної сім'ї визнано однією з головних причин бездоглядності і безпритульності. Прийняття у січні 1995 року Закону України "Про організацію і служби у справах неповнолітніх та спеціальні установи для неповнолітніх" по суті дало зворотній ефект. З огляду на критичний стан вирішення проблеми запобігання та подолання дитячої бездоглядності обгрунтовано її стратегічні напрями.

Акцентировано внимание на современном состоянии преодоления проблемы детской безпризорности, обозначены пути ее решения. Основное внимание сосредоточено на обострении такой проблемы в обществе как "дети улицы". Рассмотрены понятия "безпризорные дети", "безнадзорные дети". Среди причин существования в Украине безпризорности детей и подростков названы социально-экономическая и политическая нестабильность, отсутствие скоординированных действий министерств, ведомств, учреждений и организаций, которые отвечают за работу с детьми (современной молодежью), негативное влияние социальной среды, недостатки в организации учебно-воспитательного процесса в общеобразовательных учреждениях и др. Установлено, что более половины случаев девиантного поведения в подростковом воздасте обусловлено недостатками семейного воспитания. Кризис современной семьи назван одной из главных причин детской безнадзорности и безпризорности.

It is considered conditions of childТs neglect overcoming in Ukraine, outline ways of its solving.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*422.71*361.2 + Х879(4УКР)75

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

2.
Пихтіна Н. П. 
Профілактика девіантної поведінки дітей і молоді: психолого-педагогічні та соціально-правові аспекти : навч. посіб. / Н. П. Пихтіна, М. П. Пихтін, Т. Є. Федорченко; ред.: В. М. Оржеховська; Ніжин. держ. ун-т ім. М. Гоголя. - Ніжин, 2014. - 399 c. - Бібліогр.: с. 377-386 - укp.

Викладено теоретичні та методичні аспекти комплексної профілактики девіантної поведінки дітей та молоді. Проаналізовано найбільш поширені в учнівському та молодіжному середовищі форми відхилень у поведінці. Охарактеризовано особливості первинної, вторинної та третинної профілактики психолого-педагогічними та соціально-правовими засобами. Розглянуто проблему насильства у молодіжному середовищі. Висвітлено проблему делінквентної та злочинної поведінки у дітей та молоді, розкрито особливості їх профілактики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.620.2-81 я7 + Х883.9(4УКР)52:Ю9 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА784799 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :

 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського