Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (11)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х849(4УКР)051$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 23
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Ємельянчик С. О. 
Договірне регулювання надання послуг доступу в Інтернет : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / С. О. Ємельянчик; Нац. ун-т "Юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого". - Х., 2013. - 20 c. - укp.

Вперше проведено комплексне дослідження цивільно-правового регулювання відносин з послуг доступу в Інтернет. Розглянуто найбільш значущі теоретичні та практичні питання, що стосуються договірного регулювання надання послуг доступу в Інтернет (договору Інтернет-провайдингу), його правову природу. Проаналізовано загальні та специфічні ознаки послуги доступу в Інтернет, на їх основі сформовано її дефініцію. Досліджено договір надання послуг доступу в Інтернет (договір Інтернет-провайдингу), сформульовано його дефініцію та визначено предмет договору. Розглянуто його правову характеристику та проаналізовано умови, що складають його зміст. З'ясовано підстави та умови цивільно-правової відповідальності за невиконання умов договору. Показано, що договір Інтернет-провайдингу займає самостійне місце серед інших цивільно-правових договорів. Надано пропозиції щодо внесення змін і доповнень до актів чинного законодавства України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х849(4УКР)051 + Х839(4УКР)211.8:З97

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА400505 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Vedenieva O. 
Regulatory support of children's safety on the Internet: experience of the European Union = Нормативне забезпечення інформаційної безпеки неповнолітніх в мережі Інтернет: досвід Європейського Союзу / O. Vedenieva // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право : Наук. пр. Нац. авіац. ун-ту. - 2014. - № 3. - С. 51-54. - Бібліогр.: 10 назв. - англ.

Досліджено безпеку неповнолітніх в мережі Інтернеті, заходи її забезпечення та досвід ЄС у цій галузі. Приділено увагу діяльності неурядових організацій, які беруть участь у забезпеченні безпеки неповнолітніх в Інтернеті. Нормативно-правове забезпечення інформаційної безпеки неповнолітніх визначається як один із ключових напрямків політики ЄС.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-91:З97 + Х849(4УКР)051

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 

3.
Шахбазян К. С. 
Міжнародно-правове регулювання відносин в мережі Інтернет (публічно- та приватно-правові аспекти) : монографія / К. С. Шахбазян; НАН України, Центр інтелект. власності та передачі технологій. - Київ : Фенікс, 2015. - 418 c. - Бібліогр.: с. 397-414 - укp.

Досліджено "м'яке право", законодавство України, ЄС та його держав-членів, США, країн СНД у сфері регулювання відносин, пов'язаних з діяльністю в мережі Інтернет. Визначено міжнародно-правові основи, а також суб'єкти міжнародно-правового регулювання Інтернет-відносин. Вивчено діяльність міждержавних та неурядових міжнародних організацій у цій сфері. З'ясовано напрямки подальшого розвитку такого регулювання Інтернет-відносін, пов'язаного із захистом прав людини, боротьбою з кіберзлочинністю, запобіганням поширенню протиправної інформації в Інтернет та розвитком електронної комерції. Розглянуто аспекти міжнародно-правового регулювання інтелектуальної власності в інформаційних мережах. Висвітлено актуальні напрямки розвитку міжнародно-правового регулювання охорони інтелектуальної власності в Інтернет в цілому та її окремих аспектів - авторського та суміжних прав, торговельних марок, винаходів, спеціальних механізмів їх захисту. Охарактеризовано підходи до визначення юрисдикції у справах, пов'язаних із захистом прав на об'єкти інтелектуальної власності, розташовані в Інтернет. Розроблено пропозиції з удосконалення міжнародно-правових актів у сфері Інтернет-відносин та національного законодавства з охорони прав інтелектуальної власності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.422.2 + Х849(4УКР)051

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА805791 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


4.
Захист прав інтелектуальної власності у мережі інтернет: теоретичні та практичні аспекти : матеріали інтернет-конф., 22 трав. 2015 р., Одеса / ред.: О. І. Харитонова; упоряд.: А. В. Кирилюк, Н. П. Бааджи; Нац. ун-т "Одес. юрид. акад.". - Одеса : Юрид. літ., 2015. - 134 c. - укp. - рус.

Розглянуто особисті немайнові права інтелектуальної власності. Розкрито зміст понять "право участі у товаристві" та "право участі в управлінні справами товариства" як категорії корпоративного права. Приділено увагу медіації (посередництву) як альтернативному вирішенню спорів і конфліктів у сфері інтелектуальної власності. Здійснено спробу класифікації порушення авторських прав у мережі Інтернет. Охарактеризовано принцип "відкритого" Інтернету на захист прав інтелектуальної власності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)306 я431 + Х849(4УКР)051 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА806498 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


5.
Тарнавська М. І. 
Спори про поширення відомостей у мережі Інтернет: суперечності судової практики / М. І. Тарнавська // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2015. - № 813. - С. 343-349. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Проаналізовано актуальну судову практику Європейського Суду з прав людини, Європейського Суду Правосуддя, вітчизняних судів із приводу поширення відомостей у мережі Інтернет. Констатовано певну відмінність у підходах цих судів до вирішення спорів вказаної категорії. Підкреслено, що позиція вітчизняних вищих судових інстанцій щодо можливості притягнення до відповідальності власника сайту за розміщені на ньому коментарі загалом, відповідає правовим позиціям Європейського Суду з прав людини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х849(4УКР)051 + Х915.232.5-352:З97

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

6.
Гула Л. Ф. 
Заходи виявлення злочинів у сфері інтелектуальної власності, пов'язаних з розповсюдженням контрафактної аудіовізуальної продукції та комп'ютерного програмного забезпечення / Л. Ф. Гула // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2015. - № 824. - С. 417-423. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто питання щодо виявлення злочинів у сфері інтелектуальної власності, пов'язаних із розповсюдженням контрафактної аудіовізуальної продукції та комп'ютерного програмного забезпечення. Охарактеризовано основні способи вчинення таких злочинів і джерела одержання інформації про них. Окреслено процес виявлення зазначених злочинів, що вчиняються суб'єктами, які виготовляють, відтворюють, експортують, імпортують, зберігають чи реалізують зазначену продукцію. Визначено особливості виявлення злочинів, пов'язаних із розповсюдженням контрафактної аудіовізуальної продукції та комп'ютерного програмного забезпечення з використанням глобальної мережі Інтернет.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)115.801.3 + Х839(4УКР)331.602 + Х839(4УКР)331.802 + Х849(4УКР)051

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

7.
Лесько Н. В. 
Правове регулювання захисту дітей від негативного впливу Інтернету / Н. В. Лесько // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2016. - № 850. - С. 48-52. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Досліджено проблеми правового регулювання захисту дітей від негативного впливу Інтернету. Розглянуто міжнародний досвід вирішення вказаного питання на нормативно-правовому рівні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х849(4УКР)051

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

8.
Мельник М. О. 
Організація захисту Інтернет-ресурсу від несанкціонованого доступу та програмний захист авторських прав / М. О. Мельник, Н. С. Константинова, О. В. Бескупський // Системи оброб. інформації. - 2017. - Вип. 2. - С. 122-125. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Обрано найпоширенішу платформу для створення як персональних сайтів, так і комерційних порталів - CMS WordPress. Критеріями для вибору системи управління вмістом послугували: кількість встановлень, якість технічної підтримки та доступність інформаційних матеріалів. Переглянуто готові рішення для задоволення кінцевих потреб. Проведений аналіз недоліків та вразливостей готових рішень. Розроблено план захисту та індивідуальне програмне рішення з урахуванням виявлених недоліків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х849(4УКР)051 + З970.40

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70474 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

9.
Зеленов Г. М. 
Аналіз окремих законодавчих ініціатив, які спрямовані на захист авторського права і суміжних прав у мережі Інтернет / Г. М. Зеленов, М. О. Зеленова // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право : Наук. пр. Нац. авіац. ун-ту. - 2017. - № 2. - С. 113-119. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто окремі законодавчі зміни, спрямовані на захист авторського права і суміжних прав у мережі Інтернет, визначено переваги та недоліки цих змін та запропоновані шляхи їх вирішення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)330.6:З97 + Х849(4УКР)051

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

10.
Рождєственська І. В. 
Технології впливу на громадянське суспільство: блогери / І. В. Рождєственська // Держава та регіони. Сер. Держ. упр.. - 2018. - Вип. 1. - С. 15-18. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Проведено вивчення маніпуляційних технологій впливу на громадянське суспільство. Увагу приділено специфіці їх застосування в Інтернеті. Названо авторів основних праць із досліджуваної теми. Згруповано відомі види маніпуляції, також виокремлено нові технології та запропоновано методи їх усунення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х849(4УКР)051 + Ч62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/Держав.упр. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

11.
Кодинець А. О. 
Самозахист прав у сфері інформаційних відносин: проблеми теорії та практики / А. О. Кодинець // Держава та регіони. Сер. Право. - 2018. - Вип. 1. - С. 42-47. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто теоретичні засади та практичні наслідки реалізації в межах інформаційних відносин способів захисту цивільних прав та інтересів; визначено особливості застосування самозахисту з метою припинення порушення інформаційних прав суб'єктів, у тому числі внаслідок поширення недостовірної інформації в мережі Інтернет; проаналізовано проблеми та суперечностеі чинного законодавства України, що регулює інформаційні відносини; сформульовано висновки та пропозиції щодо вдосконалення правового регулювання інформаційних відносин у цивільному законодавстві.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х849(4УКР)051

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

12.
Proskura G. 
Development of legal regulation of electronic access system to emissions into the atmosphere air = Розвиток електронної системи доступу до інформації про викиди в атмосферне повітря / G. Proskura // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право : Наук. пр. Нац. авіац. ун-ту. - 2018. - № 1. - С. 73-79. - Бібліогр.: 14 назв. - англ.

Розкрито питання розвитку електронної системи доступу до інформації про викиди в атмосферне повітря. Проаналізовано міжнародне та нціональне законодавствоу сфері доступу до інформації про викиди в атмосферне повітря. Визначено перелік нормативно-правових актів та міжнародних дооворів в даній сфері. Методологічну основу дослідження складають загальнонаукові методи наукового пізнання, такі як комплексний та міждисциплінарний. Визначено основні напрями подальшого розвитку оновлюваною система обліку та контрою викидів, зокрема, в Інтернет ресурсах. Зроблено висновок, що формування і подальша реалізація цілісної державної політики у сфері зміни клімату, гармонізованої з міжнародним законодавством, є складним та актуальним завданням. Необхідно запровадити чіткий облік викидів на всіх формах забруднювачів. Обговорено проблеми національного та міжнародного законодавства та імплементації норм зарубіжного законодавства до норм вітчизняного законодавства у сфері розвитку електронної системи доступу до інформації про викиди в атмосферне повітря.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.422.2 + Х849(4УКР)051

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

13.
Гуцу С. Ф. 
Правове регулювання мережі Інтернет: міжнародний і вітчизняний досвід / С. Ф. Гуцу // Вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ". Політологія. Соціологія. Право. - 2018. - № 2. - С. 114-118. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Викладені основні наукові погляди до визначення терміну "Інтернет". Розглянуто підходи до управління мережею, що склалися на міжнародному, регіональному і національному рівнях. Аналізується законодавче регулювання інтернету як особливого інформаційного простору та як технологічної мережі. Визначено останні новели національного законодавства в сфері регулювання Інтернет.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч62 с51 + Х849(4УКР)051

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29126:П.С.Пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

14.
Білоус Т. Й. 
Місце Інтернет-відносин у приватно-правовому полі / Т. Й. Білоус // Держава та регіони. Сер. Право. - 2019. - № 3. - С. 55-60. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Висвітлено місце "Інтернет-відносин" у приватно-правовому регулюванні. Досліджено "Інтернет-відносини" як правове правовідношення й особливості доступу до мережі. Визначено, що Інтернет - це нове середовище перебування людства, нове середовище діяльності особистості, суспільства, держави. Встановлено, що він не має можливості самостійно нести цивільні права та виконувати певні обов'язки, його можна розглядати як об4єкт цивільного права, тобто як те, з приводу чого виникають правовідносини. Однак правовідносини породжує не Інтернет як комп'ютерна мережа, а самі об'єкти, тим чи іншим чином пов'язані з такою мережею. Досліджено, що специфіка "Інтернет-відносин" з огляду на особливості їх суб'єктного складу визначається низкою чинників: невизначеністю місцезнаходження сторін, що зумовлює можливі проблеми з правом, яке застосовується, а також із реальним виконанням зобов'язань; складністю ідентифікації учасників цих відносин; існуванням віртуальних організацій; залежністю відносин між учасниками мережі від відносин з інформаційними провайдерами. Тому постає проблема визначення суб'єктного складу правовідносин, що виникають у цифровому середовищі, розв'язання якої надасть змогу встановити особливості правового статусу кожного з видів таких суб'єктів. Встановлено, що залежно від характеру і видів Інтернет-відносин їх об'єктами можуть виступати: поведінка різних суб'єктів, різні інформаційні послуги та їх результати, продукти духовної творчості, включаючи твори літератури, мистецтва, музики та ін., цінні папери, договори, офіційні документи, честь, гідність, безпека людини, речі, предмети та інші цінності. Суб'єктивне право у віртуальному просторі може виступати у формі: права-поведінки, права-користування, права-вимоги та права-претензії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х849(4УКР)051 + Х849(4/8)051

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

15.
Петренко С. А. 
Право інтелектуальної власності в мережі Інтернет : навч. посіб. / С. А. Петренко, В. М. Троцька; Нац. акад. прав. наук України, Наук.-дослід. ін-т інтелект. власності. - Київ : Інтерсервіс, 2017. - 209 c. - Бібліогр.: с. 186-198 - укp.

Розглянуто питання специфіки охорони та захисту прав інтелектуальної власності в мережі Інтернет. Висвітлено проблемні питання, породжені функціонуванням глобальної мережі, що виникають при практичній реалізації прав, і можливі шляхи їх вирішення на основі чинних норм законодавства з урахуванням судової практики. Описано особливості охорони та захисту прав при використанні найбільш поширених у цифровій мережі об'єктів інтелектуальної власності: творів, виконань, фонограм, передач (програм) мовлення, торговельних марок, промислових зразків тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х849(4УКР)051:Х833 + Х839(4УКР)3:З970.40 + З970.312.1-016.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА819602 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


16.
Словник по IT : довід. для юриста і не тільки / Є. О. Харитонов, О. І. Харитонова, Б. В. Фасій, Ю. О. Толмачевська; ред.: Є. О. Харитонов; Нац. ун-т "Одес. юрид. акад.". - Одеса : Юрид. літ., 2019. - 133 c. - (Цивілістика та "IT-право"). - Бібліогр.: с. 119-132 - укp.

Наведено тлумачення 318-ти понять сфери ІТ-права, інформаційного суспільства, інформаційної безпеки тощо. Подано інформацію про B2B Portal, Cookies, HTTP і Ripple. Розкрито поняття "бот", "дайджест", зетабайт", "кардшейрінг", "модератор", "проксі-сервер", "хост" і "цифровий підпис". Уміщено список вибраних праць одеської школи ІТ-права.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.4 я21 + Х849(4УКР)051 я2

Рубрики:

Шифр НБУВ: АО275377 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


17.
Грігор'янц Г. І. 
Піратство як порушення авторських і суміжних прав у мережі Інтернет : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / Г. І. Грігор'янц; Нац. ун-т "Одес. юрид. акад.". - Одеса, 2016. - 20 c. - укp.

Комплексно досліджено теоретичні та прикладні цивільно-правові аспекти проблеми охорони авторських і суміжних прав від піратства в мережі Інтернет. Визначено поняття, ознаки та сутність піратства. Проаналізовано причини появи сучасного типу піратства (ІТ-піратства). Висвітлено основні види піратства, розглянуто в термінологічному та практичному вимірі співвідношення піратства і контрафакції, визначено та розкрито ознаки, притаманні кожному з них, зроблено порівняльний аналіз їх характеристик. Обгрунтовано необхідність розроблення та використання нових підходів до охорони об'єктів авторського права і суміжних прав. Досліджено вплив інформаційного суспільства на появу та поширення піратства в мережі Інтернет в Україні. Уперше на рівні дисертаційного дослідження визначено специфічні риси та базові поняття піратства в мережі. Проаналізовано діяльність піратських партій та рухів, висвітлені основні завдання та функції їх діяльності. Розкрито ставлення до піратства в інформаціному просторі з боку суспільства. Визначено основні способи захисту та охорони авторських і суміжних прав від піратства у інформаційному просторі України та проблемні питання у зазначеній сфері. Проаналізовано досвід зарубіжних країн у сфері захисту об'єктів авторського права і суміжних прав від проявів піратства в мережі Інтернет. Розглянуто способи гармонізації інтересів творців та (або) правоволодільців з інтересами суспільства та держави. Запропоновано шляхи вдосконалення законодавства про захист та охорону об'єктів авторського права і суміжних прав в мережі Інтернет.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х849(4УКР)051

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА428091 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


18.
Клюєва Є. М. 
Господарські правовідносини у сфері електронної комерції / Є. М. Клюєва, К. М. Бречко // Держава та регіони. Сер. Право. - 2019. - № 4. - С. 42-46. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Розглянуто господарські правовідносини у сфері електронної комерції. Зазначено, що актуальність даної роботи полягає в тому, що стрімкий розвиток сучасних інформаційних технологій та Всесвітньої мережі Інтернет відіграють важливу роль у різноманітних сферах життєдіяльності, суттєво сприяють активізації цивільного і господарського обороту та сприяють руху підприємництва в напрямку світової глобалізації. У зв'язку з невпинним розвитком інформаційних мереж з'явився новий суспільний інститут, такий як "електронна комерція" - це відносини, спрямовані на отримання прибутку, що виникають під час вчинення правочинів щодо набуття, зміни або припинення цивільних прав та обов'язків, здійснені дистанційно з використанням інформаційно-телекомунікаційних систем, унаслідок чого в учасників таких відносин виникають права і обов'язки майнового характеру. Досліджено та проаналізувано наявні праці науковців, які розглядали питання господарських правовідносин у сфері електронної комерції; визначення поняття правовідносин у сфері електронної комерції, їх специфічні ознаки, об'єкт і суб'єкт. Авторами було використано праці вітчизняних і закордонних дослідників, які писали за даною тематикою. Викладені фактичний матеріал, статистичні дані, висновки та пропозиції відповідають дійсності та розкривають у цілому визначені мету і завдання дослідження. З точки зору форми подання матеріалу й колу окреслених і проаналізованих питань дана робота є певним новим кроком господарських правовідносин у сфері електронної комерції. Вказано, що проведені дослідження не вичерпують усі аспекти проблеми розвитку та становлення електронної комерції. У подальшому авторами планується продовження розроблення даної теми, результати якої можуть бути використані в науковій і практичній діяльності державних органів, що в межах своїх повноважень забезпечують розроблення правових норм з упровадження системи використання електронної мережі з метою здійснення комерційної діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)9-4 + Х849(4УКР)051

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

19.
Юринець Ю. Л. 
Проблеми легітимізації Інтернет-ресурсів як засобів масової інформації в контексті інформаційної безпеки держави / Ю. Л. Юринець, М. Л. Бєлкін, Л. М. Бєлкін // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право : Наук. пр. Нац. авіац. ун-ту. - 2020. - № 2. - С. 114-122. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Мета роботи - дослідити наукові та практичні підходи до регулювання обігу інформації в мережі Інтернет в контексті забезпечення інформаційної безпеки держави. Методологія дослідження спирається на методи документального аналізу і синтезу, порівняльного аналізу, об'єктивної істини, що дало змогу системно простежити підходи до реєстрації Інтернет-ЗМІ. Констатовано, що європейська правова традиція не вважає регулювання обігу інформації в мережі Інтернет апріорі заходом, що порушує свободу слова. За умови належного правового регулювання (у відповідності із вимогами Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод) таке регулювання, навпаки, підсилює гарантії діяльності журналістів і розширює коло інформації, до якої можна застосовувати презумпцію достовірності, - при одночасному підвищенні відповідальності таких Інтернет-поширювачів за поширення неналежної інформації. Оскільки з приводу регулювання обігу інформації в мережі Інтернет відсутній суспільний консенсус, запропоновано зробити наголос на добровільній реєстрації Інтернет-ЗМІ у вигляді інформаційних агентств, що і практикується зараз. Однак зареєстровані Інтернет-ресурси повинні отримати преференції у вигляді законодавчих гарантій довіри до поширюваної ними інформації. Обгрунтовано необхідність того, що ст. 35 Закону України "Про інформаційні агентства", ст. 42 Закону України "Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні" необхідно доповнити застереженням, що презумпція достовірності інформації поширюється виключно на ту інформацію, яка отримана із зареєстрованих ІнтернетЗМІ. Це підвищить інтерес до такої добровільної реєстрації. Рекомендовано зареєстрованим Інтернет-ЗМІ розміщати відомості про свою офіційну реєстрацію як інформаційного агентства на власному сайті, що підвищить рівень довіри до поширюваної ними інформації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х849(4УКР)04 + Х849(4УКР)051

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

20.
Грицяк Н. В. 
Електронна демократія чи цифрова диктатура: ризики для України / Н. В. Грицяк // Держава та регіони. Сер. Держ. упр.. - 2020. - № 2. - С. 64-69. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

У роботі доведено, що питання широкого використання інструментів електронної демократії потребує врахування ризиків щодо можливостей використання владою маніпулятивних технологій формування громадської думки шляхом насаджування позитивних чи негативних емоцій/оцінок, що несе в собі загрозу формування цифрової диктатури. Запобіжником таких процесів має бути медіаграмотність широких верств населення, активність представників професійного й експертного середовища, а також реальна, а не віртуальна, участь громадян у політиці та управлінні. Така універсальна проблема для всіх форм демократії як брак довіри до влади також набуває віртуалізації, оскільки і досягнення, і недоліки в роботі влади вимірюються рівнем емоційного задоволення, що часто залежить від якості текстів на сторінках політиків та посадовців, а також органів влади в соціальних мережах. Віртуальна діяльність сприяє формуванню позитивної репутації як політика чи посадовця, так і органу влади, який він представляє. Але при цьому надає простір для обговорення як журналістам, громадським діячам, пересічним громадянам, так і заангажованим, часто анонімним авторам, що уможливлює поширення фейків. Тому така діяльність часто спонукає політиків і посадовців шукати способи підвищення власної популярності в маркетологів. Проте, цифровізація суспільно-політичного життя може створювати загрози і для внутрішнього демократичного розвитку країни. Про можливі ризики та загрози використання комп'ютерних технологій та контролю Інтернету владою неодноразово зазначали зарубіжні та вітчизняні науковці. Запропоновано таке визначення: "цифрова диктатура" - це монополія влади над ключовими електронними засобами масової комунікації з метою контролю політичного поля шляхом поширення вигідної та блокування критичної (невигідної для влади) інформації. Інструментами цифрової диктатури є маніпулятивні маркетингові технології та широке використання ботів у соціальних мережах. Сприятливими умовами для формування цифрової диктатури є переважання патерналістського суспільства, де панує споживацька мотивація, над громадянським, а також низький рівень медіаграмотності населення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х849(4УКР)051 + Ф023 + Ф3(4УКР)1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/Держ.упр. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського