Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (11)Юристам - Наукова електронна бібліотека (1)Юристам - Автореферати дисертацій (3)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х002.62$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

1.
Собкова В.  
Місце судового прецеденту серед інших джерел права у англосаксонській правовій системі / В. Собкова // Право України. - 2007. - № 5. - С. 155-159. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.62 + Х002.56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Решота В. В. 
Англосаксонська модель адміністративної юстиції в державному управлінні : автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / В. В. Решота; Львів. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. - Л., 2008. - 20 c. - укp.

Обгрунтовано теоретико-методологічні засади адміністративної юстиції у державному управлінні країн англосаксонської моделі й України. Проаналізовано стан вивчення цієї проблеми та доведено необхідність її подальшого дослідження. Обгрунтовано теоретичні засади організації адміністративної юстиції у системі державного управління Сполученого королівства Великої Британії та Північної Ірландії, Сполучених Штатів Америки, Канади, Ірландії, Австралії та Нової Зеландії. Визначено позитивні та негативні аспекти їх функціонування. Досліджено інститут адміністративної квазіюстиції у контексті адміністративно-юстиційного захисту прав громадян у сфері державного управління. Розвинуто класифікацію світових моделей адміністративної юстиції. Охарактеризовано європейські стандарти. Визначено ефективність адміністративного та судового захисту прав громадян у сфері державного управління та місцевого самоврядування. Наведено практичні рекомендації та пропозиції щодо реформування адміністративної юстиції, зокрема, шляхом запровадження інституту адміністративної квазіюстиції з використанням досвіду країн англосаксонської моделі у систему державного управління України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.62 + Х819(4/8)072

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА362410 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Видання зберігається у :


3.
Кармазіна К. Ю. 
Механізм взаємодії джерел континентального та загального права : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / К. Ю. Кармазіна; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. - Л., 2011. - 16 c. - укp.

Виявлено особливості джерел міжнародного, національного континентального та загального права. Визначено основні параметри механізму взаємодії джерел права, особливості механізму взаємодії джерел національного континентального права, міжнародного та національного континентального права, механізму взаємодії джерел національного загального права, міжнародного та національного загального права, механізму взаємодії джерел права в Україні. Наведено пропозиції щодо необхідності закріплення у національному законодавстві поняття "система джерел права", основних параметрів механізму взаємодії джерел права в Україні, основних способів збереження зв'язків у межах національної системи джерел права та засобів запобігання їх розірванню.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.61 + Х002.62 + Х91-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА382795 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


4.
Тихомиров Д. О. 
Юридична діяльність в англо-американській правовій сім'ї (теоретико-правові аспекти) : автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Д. О. Тихомиров; Київ. нац. ун-т внутр. справ. - К., 2009. - 16 c. - укp.

Встановлено, що наукове осмислення юридичної діяльності залежить від рівня розвитку юридичної науки та своєрідності природи правової сім'ї. Проаналізовано генезу юридичної діяльності, визначено взаємозалежності юридичної діяльності та правової системи, здійснено її класифікацію за різними критеріями. Розглянуто особливості юридичної діяльності суддів, правозахисників, прокурорів, поліцейських. Зроблено висновок, що в країнах англо-американської правової сім'ї діяльність поліції за її повноваженнями, функціями, формами та методами здійснення загалом має характер правової діяльності і потребує, в основному, не юридичних, а спеціальних поліцейських знань, навичок та умінь, а її суб'єкти - відповідної професійної підготовки. Обгрунтовано значення правосуддя в становленні, розвитку та розповсюдженні прецедентного права, доцільності та необхідності виокремлення в цих процесах державної та муніципальної, професійної та непрофесійної форм суддівської діяльності. Встановлено, що диференціація юридичної професії в країнах англо-американської правової сім'ї залежна від природи прецедентного права, особливостей здійснення правосуддя, збереження правових традицій, а також інших соціальних, політичних і культурних факторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.62 + Х8(4/8)п

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА368123 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


5.
Ситар І. М. 
Загальнотеоретична характеристика англо-американської правової сім'ї та право Британської співдружності (British Commonwealth) : навч. посіб. / І. М. Ситар; Львів. держ. ун-т внутр. справ. - Л. : Зах.-укр. консалтинг центр, 2012. - 259 c. - Бібліогр.: с. 251-259 - укp.

Розглянуто процес демократизації українського суспільства та становлення соціально-правової держави, який вимагає запозичення певних законодавчих ідей на макро- та мікрорівнях. Зазначено, що Англо-американська правова сім'я є актуальною та раціональною, оскільки проблема імплантації основних ідей може здійснюватись на макро- та мікрорівнях, а також на основі загально-філософських категорій загального, окремого та особливого. Феноменологічні та типологічні підходи обгрунтовують становлення та розвиток англо-американської правової сім'ї та права країн Британської співдружності. Про аналізовано загальнотеоретичні та історичні аспекти становлення та розвитку англо-американської сім'ї права, а також типологічниі особливості у сучасний період англійської та американської підсистем. Проаналізовано прецедентне право, а саме: структурну характеристику та методи моделювання, а також характеристику особливостей у підсистемах. Англо-американське право та право країн Британської співдружності допомогає зрозуміти правову карту світу та надає аналіз потенційних можливостей на макро- та мікрорівнях для правової системи України, особливо у сфері використання додаткових джерел права, а саме прецедентного права, а також вдосконалення основних інститутів кримінального процесу в правовій системі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.62 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА757324 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


6.
Васецький В. Ю. 
Проблеми співвідношення нормативно-правових і прецедентно-правових засад в англосаксонській та романо-германській правових системах / В. Ю. Васецький // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2007. - Вип. 35. - С. 100-104. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.61 + Х002.62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 


7.
Гапало С. Ю. 
Види санкцій за контрактним правом англо-саксонської правової сім'ї / С. Ю. Гапало // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2009. - Вип. 46. - С. 358-364. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.62 + Х879(4/8)32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 


8.
Марченко Н. В. 
Система покарань за кримінальним законодавством держав англо-американської правової сім'ї (на прикладі Англії та США) / Н. В. Марченко // Держава та регіони. Сер. Право. - 2012. - Вип. 4. - С. 144-149. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Розглянуто особливості системи покарань у державах "загального права" на прикладі Англії та США як найбільш яскравих представників сім'ї англо-американського права.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.62 + Х884,0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

9.
Головатий В. 
Уніфікація судової практики у загальному праві: теоретико-прикладні питання / В. Головатий // Історико-прав. часоп.. - 2016. - № 2. - С. 196-202. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Розглянуто загальнотеоретичні дослідження питань уніфікації, що здійснено вищими судовими інстанціями в англо-американському типі правових систем, виявленню її особливостей. Констатовано важливість категорії уніфікації судової практики для загального права оскільки вона дозволяє виявити значимість та спрямованість однотипної практики на досягнення такої мети як ефективність правосуддя, відмежувати її від нормативно-правової уніфікації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4ВЕЛ)1-383 + Х891.9(7СПО)1-383 + Х002.62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101088 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

10.
Пильгун Н. В. 
Історичний аспект формування американської правової системи / Н. В. Пильгун // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право : Наук. пр. Нац. авіац. ун-ту. - 2018. - № 2. - С. 62-69. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто історичний аспект формування американської правової системи, функціонування американського загального права та його джерела. Доведено, що правовий прецедент займає центральне місце у правовій системі англо-саксонського напрямку. Методи дослідження: історичний метод, порівняльно-правовий. Визначено, що особливості американської правової системи полягають у джерелах права, у його структурі та у його застосуванні. Обговорено історичний аспект формування американської правової системи у системі американського загального права.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

11.
Атрашкевич Є. В. 
Неокласичний прагматизм Сьюзан Хаак у сучасному англо-американському філософсько-правовому дискурсі : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.12 / Є. В. Атрашкевич; Нац. ун-т "Одес. юрид. акад.". - Одеса, 2016. - 21 c. - укp.

Здійснено комплексне дослідження філософсько-правових аспектів оригінальної концепції неокласичного прагматизму С. Хаак. Відтворено гострополемічний характер філософсько-правового дискурсу в межах англо-американської традиції суспільної думки та розмаїтість проблем загальнотеоретичного, аксіологічного, епістемологічного, етичного характеру, які порушує перед філософією права американська правова реальність. Уточнено класифікацію й типологію методологічних підходів і теоретичних напрямів у англо-американській філософсько-правовій думці та теорії права. Розглянуто актуальні питання епістемологічної проблематики в неопрагматистській та неокласичній прагматистській парадигмах, підкреслено значення ролі культурно-історичних чинників розвитку філософсько-правової думки в межах прагматистської парадигми, аспектів взаємодії правової теорії та філософсько-правового дискурсу із законодавчою та судовою практикою. Продемонстровано перспективність концепції неокласичного прагматизму як теоретико-аналітичного підходу до розв’язання актуальних проблем сучасної правової реальності в Україні. Проаналізовано основні зони тематичних інтересів С. Хаак: динаміка семантичного наповнення правових концептів; багатовимірність правових систем, що включені в масив соціальних взаємодій у правовій сфері; адаптація цих систем до соціокультурної реальності; роль епістемології, логіки та науково-методологічного інструментарію для розвитку правової культури. Виявлено роль внеску неокласичного прагматизму С.Хаак у сучасний англо-американський філософсько-правовий дискурс.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.62 д С. Хаак

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА423371 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


12.
Вовк Т. В. 
Дія міжнародних договорів у країнах англосаксонської правової системи : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.11 / Т. В. Вовк; Ін-т законодавства ВР України. - Київ, 2016. - 20 c. - укp.

Комплексно досліджено дію та функціонування міжнародних договорів в національному праві країн англосаксонської правової системи. Проаналізовано особливості концепцій взаємодії міжнародного та національного права в контексті застосування положень міжнародних договорів в цих країнах. Досліджено співвідношення міжнародного договору та звичаю, а також встановлено їх місце в системі джерел права країн англосаксонської правової системи. Встановлено процедуру укладення міжнародних договорів в цих країнах та її зміст. Встановлено та досліджено особливості, котрі мають місце укладення та виконання положень міжнародних договорів в національному праві країн зазначеної системи. Досліджено специфіку імплементації таких міжнародно-правових актів в національному праві країн англосаксонської правової системи. Встановлено зміст тлумачення та досліджено його сутність в контексті застосування положень міжнародних договорів в зазначених правових системах. Встановлено роль і значення судових органів у забезпеченні функціонування міжнародних договорів у країнах англосаксонської правової системи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.62

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА424173 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


13.
Корнелюк Ю. 
Здійснення окремих видів юридичної діяльності в умовах англо-американської правової сім'ї / Ю. Корнелюк // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". Сер. Юрид. науки. - 2020. - 7, № 2. - С. 71-76. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Проаналізовано дослідження генези юридичної діяльності в англо-американській правовій сім'ї на прикладах "материнських" правових систем Англії та США, а також особливості діяльності юристів у різних сферах суспільного життя, різноманітність юридичних спеціальностей, форм і напрямків участі юристів у правотворчості, правозастосуванні, діяльності правоохоронних органів і правозахисних організацій, наданні юридичних послуг.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409:А:Юрид.науки Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

14.
Корнелюк Ю. 
Особливості становлення та розвитку англо-американської правової системи / Ю. Корнелюк, Т. Кратко // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". Сер. Юрид. науки. - 2020. - 7, № 4. - С. 69-76. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Проведено аналіз англо-американської правової системи. Розглянуто теоретичну та практичну значущість наукового аналізу правових систем, зокрема англо-американської. Досліджено роль правових систем, їх класифікацію, основні риси сучасної англо-американської правової сім'ї, визначено основні її проблеми. Класифікація правових систем на національні й наднаціональні має за мету розкрити природу цього утворення, не замкненого в межах однієї держави. На правовій карті сучасного світу необхідно розрізняти правові системи національні (до складу яких можуть входити субнаціональні) та наднаціональні (міжнародні та релігійні), що існують, конкурують між собою та дотримуються міжнародного правопорядку. Причини різноманітності правових систем полягають перш за все в тому, що на їхні форму та зміст впливають безпосередньо історичні традиції, умови виникнення та становлення конкретної держави та права, а також специфіка їхньої еволюції. Правові системи можуть виникати під дією одних історичних чинників, а вже трансформуватися під впливом інших, що вплинули на хід їх розвитку та функціонування. Проаналізовано та порівняно англо-американську правову сім'ю з іншими правовими сім'ями, визначено її переваги та недоліки. Дослідницький інтерес учених-правників до проблеми групування національних правових систем у сім'ї відповідно до їхніх спільних характеристик був одним із вагомих факторів виникнення порівняльного правознавства (на макрорівні) як такого. Еволюція правничої компаративістики впродовж XX-го сторіччя, збагачення порівняльноправової доктрини даними практики, виникнення нових правових систем, їхня активна багатоаспектна взаємодія, взаємне зближення та віддалення, здійснення активних уніфікаційних заходів тощо завжди корелювали зі способом постановки проблеми класифікації правових систем і рівнем наукової обгрунтованості підходів до її розв'язання. У цьому контексті результати класифікації мають не тільки пізнавально-дидактичну цінність, адже поглиблюють, збагачують уявлення про правову "мапу" світу, про генетичну спорідненість і, навпаки, несхожість певних правових систем, їх взаємозв'язок і взаємовплив тощо, але й практичну, оскільки опосередковують будь-який системний процес зближення правових систем, сприяючи уніфікації законодавства, уможливлюючи здійснення прогностичних оцінок щодо доцільності та ефективності рецепції того чи іншого правового засобу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409:А:Юрид.науки Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського