Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (26)Юристам - Наукова електронна бібліотека (1)Юристам - Автореферати дисертацій (1)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Э375$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

1.
Рабінович С. П. 
Права людини у природно-правовій думці неотомізму : Автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.01 / С. П. Рабінович; Одес. нац. юрид. акад. - О., 2003. - 19 c. - укp.

Здійснено системний аналіз неотомістичної концепції прав людини, відображеної у документах та інших джерелах соціальної доктрини католицизму. Проаналізовано еволюцію праворозуміння неотомізму у ХХ ст. На основі розгляду теоретико-методологічних, ціннісно-антропологічних і соціально-етичних основ даної концепції розкрито евристичні можливості інтерпретації поняття гідності людини у католицизмі, подано загальнотеоретичну характеристику феномену прав людини у сучасному неотомізмі. Визначено внесок природно-правової доктрини католицизму у загальноцивілізаційний процес осмислення антропологічних основ прав людини та встановлено вплив міжнародно-правової ідеології прав людини на її соціальну доктрину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(0)6-678.1 + Х911.3 + Х0в72 + Ф1(0)6 + Э375-44

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА324859 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Воссіна В. О. 
Діяльність дипломатії Святого Престолу у сфері прав і свобод людини (1978 - 2005 рр.) : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / В. О. Воссіна; Дип. акад. України при МЗС України. - К., 2011. - 20 c. - укp.

Досліджено положення соціальної доктрини Католицької церкви, які визначили принципи дипломатії Святого Престолу у сфері прав людини. Розкрито характер і напрямки розвитку цих принципів папою Іваном Павлом II, а також зміни, які відбулися у католицькому розумінні прав і свобод людини, демократичного розвитку та міжнародних відносин упродовж останньої третини XX ст. Проаналізовано еволюцію соціального вчення Католицької церкви у питанні про права та свободи людини, зокрема - стосовно свободи релігії та совісті. З'ясовано богословські та соціально-філософські основи дипломатичної діяльності Святого Престолу та її пріоритети в досліджуваний період. Досліджено діяльність Святого Престолу у міжнародних організаціях, у міждержавних відносинах та у сфері публічної дипломатії з утвердження католицького розуміння прав і свобод людини на світовій арені. Вивчено діяльність папської дипломатії на захист миру, запобігання війнам і з мирного врегулювання напередодні і під час аргентино-чилійського прикордонного конфлікту кінця 1970-х рр., війн в Перській Затоці, на Балканах та в Іраку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ВАТ)63-6 + Э375-36-021.6 + Х911.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА378849 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Рабінович С. П. 
Гносеологічна проблематика у природно-правовій думці католицизму / С. П. Рабінович // Пробл. філософії права. - 2004. - Т. 2. - С. 148-155. - Бібліогр.: 32 назв. - укp.

Розглянуто гносеологічні аспекти природно-правової доктрини католицизму, відображеної в офіційних документах католицької церкви і в працях католицьких теологів і філософів. Обгрунтовано положення про те, що особливістю католицького праворозуміння є гносеологічний дуалізм. Цей дуалізм можна розглядати на трьох рівнях: дуалізм lex divinae та lex naturalis як нормативних джерел пізнання прав людини; дуалізм індивідуальної моральної свідомості та офіційної доктрини церкви як форм виявлення природного права; дуалізм апріорно-фідеїстичного методу обгрунтування прав людини та соціально-емпіричного способу їх змістовного "наповнення". Вказано на внутрішню суперечливість гносеологічного дуалізму як концептуально-методологічного підходу у природно-правовій концепції католицизму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.56 + Ф1(0)5/6 + Э375-115.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72665 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


4.
Яртим Н.В. 
Католицькі доктрини походження держави і права / Н.В. Яртим // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2011. - № 1. - С. 151-155. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто різні філософсько-релігійні концепції походження держави і права, а також погляди на їх призначення. Уточнено і конкретизовано теологічну теорію походження держави, розглянуто погляди на державу і право з позиції ранньохристиянських авторів, висвітлено погляди основоположників договірної теорії походження держави і права - єзуїтів Белларміна і Суареса.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.0 + Э375-3-021.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


5.
Отрош М. І. 
Активне і пасивне право посольства Святого Престолу / М. І. Отрош // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2009. - Вип. 44. - С. 638-645. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э375-3-021.6 + Х913.129(4ВАТ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 


6.
Podlesny M. 
Ban on interrogation of priest about facts subject to the seal of confession in Polish general administrative proceedings = Заборона на допит священнослужителя про факти, що повідомлені на сповіді, у польських загальних адміністративних процедурах / M. Podlesny // Іст.-прав. часоп.. - 2014. - № 2. - С. 132-138. - Бібліогр.: 24 назв. - англ.

Відповідно до ст. 25 Конституції Республіки Польща, органи державної влади повинні залишатися неупередженими у своїх релігійних і філософських переконаннях, а також світогляді, забезпечуючи свободу їх вираження в суспільному житті. Ця модель поділу церкви і держави застосовується до всіх церков і релігійних об'єднань. У 1992 р. Верховний Суд Польщі ухвалив, що священик як особа, яка належить до католицької церкви або будь-якої іншої церкви або релігійного об'єднання, відрізняється від інших віруючих тим, що він або вона були призначені організовувати і проводити релігійні служби. Тому заборона на допит священнослужителя поширюється на усі релігійні об'єднання, якщо тільки ці церкви і релігійні асоціації працюють легально і забезпечують віруючим обряд сповіді. Обов'язок зберігати таємницю сповіді пояснюється католицькою церквою на прикладі двох видів духовних благ, які повинні бути захищені. Вони включають в себе щире каяття (bonum penitentum) і таїнство сповіді (bonum sacramenti). Прикладом відносин між державою та релігійними об'єднаннями є захист конфіденційної інформації, обмін якою відбувається під час сповіді. Заборона на допит священника про факти, які він або вона дізналася під час сповіді, є абсолютною, тобто не передбачає будь-яких винятків. А це означає, що не існує жодних юридичних або фактичних можливостей отримання доказів, які є предметом вищевказаної заборони. Що стосується третіх осіб, які випадково одержали доступ до інформації, що міститься в сповіді або наданої духівником під час сповіді, то такі особи можуть виступати свідками і заборона ст. 82 Адміністративного процесуального кодексу Польщі на них не поширюється. Зауважено, що таке регулювання є не етичним і морально сумнівним, а тому у вказану статтю має бути внесено доповнення, яке б поширила заборону розголошувати таємницю сповіді і на третіх осіб.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4ПОЛ)072.19:Э + Э375.09(4ПОЛ)-3-021.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101088 Пошук видання у каталогах НБУВ 

7.
Шевченко С. 
Римо-католицька церква на початку XXI століття: проблеми модернізації в умовах політико-правової інтеграції ЄС / С. Шевченко // Наук. вісн.. - 2015. - № 9. - С. 214-224. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Проанализировано развитие идеи модернизации Римско-католической церкви в условиях политико-правовой и социально-культурной интеграции стран Европы. Приведены статистические данные по количеству сторонников Римско-католицизма. Показан современный процесс реформирования взаимодействия Римско-католической церкви и государств Европы на примере Лихтенштейна, Монако, Италии, Ирландии, Хорватии, Ватикана. Проанализированы особенности статуса Римско-католической Церкви в других странах Европы. Рассмотрен процесс модернизации социальной доктрины Римско-католической Церкви на рубеже XX - XXI вв. Проанализированы направления и цели модернизации Римско-католической Церкви в контексте задачи интеграции различных религиозных групп в странах ЕС в начале XXI века.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-91:Э + Э375-36

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72117 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

8.
Забзалюк Д. Є. 
Особливості впливу доктрини католицизму на державотворчі процеси в Київській Русі та Галицько-Волинській державі / Д. Є. Забзалюк // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2015. - № 827. - С. 142-147. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Проаналізовано історичні, політичні та правові засади католицизму в Київській Русі та Галицько-Волинській державі. Досліджено головні особливості державно-політичного розвитку Київської Русі та Галицько-Волинської держави. Акцентовано на ролі та місці християнства в історичному розвитку Руської держави; проаналізовано взаємозв'язки руських князів і православного духовенства з Римом та європейським католицьким світом у контексті впливу католицизму на становлення та головні етапи формування та розвитку київського та галицько-волинського періодів в історії українського державотворення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)414-52 + Х2(4УКР)430.1-52 + Э375-4-3 + Э372.27-198.75

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

9.
Забзалюк Д. Є. 
До питань правового статусу Ордену тамплієрів та ролі у Хрестоносному Русі / Д. Є. Забзалюк // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2016. - № 850. - С. 197-203. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Здійснено історико-правовий аналіз становлення, формування та діяльності духовно-лицарського Ордену тамплієрів, його участі у Хрестоносному Русі початку XII - кінця XIII ст. і ролі Ордену у політичному, соціально-економічному, культурному та правовому розвитку Західної Європи. Надано характеристику правових основ діяльності Ордену тамплієрів у формі Уставів, Статутів, канонічних і церковних норм та сформульовано основні постулати орденського права.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4ФРА)42-620.323.1:Э + Э375.09(4ФРА)-342-021.493

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

10.
Чорнописька В. З. 
Специфіка канонічно-правового статусу "нової унії" в східних воєводствах Польщі (1923 - 1937 рр.) / В. З. Чорнописька // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2016. - № 850. - С. 307-316. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Досліджено особливості канонічно-правого статусу Католицької Церкви візантійсько-слов'янського обряду в східних воєводствах Польщі (1923 - 1937 рр.); проаналізовано основні правові документи, інструкції щодо канонічно-правого статусу, визначено вплив православного та католицького обрядів на формування візантійсько-слов'янського обряду.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4ПОЛ)4-627 + Э375.09(4ПОЛ)-36

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

11.
Гнідик І. 
Діяльність св. Івана Павла II у площині захисту прав людини в історичній ретроспективі / І. Гнідик // Hist. and Cultural Studies. - 2020. - 7, № 1. - С. 23-28. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Проаналізовано основні аспекти діяльності св. Івана Павла II у площині захисту прав людини. В основу дослідження покладено промови, енцикліки та інші папські документи. Джерела проаналізовано в історичній ретроспективі на основі ключових історичних подій останньої третини XX - початку XXI ст. Такий аналітичний дискурс набуває особливої актуальності з огляду на те, що понтифікат К. Войтили припав на складні суспільно-політичні процеси у світовій і європейській історії, зокрема гострі міжнародні конфлікти, війни, поділ Європи Берлінським муром, радянську пропаганду, розпад СРСР, парад суверенітетів тощо. У контексті розгортання цих проблемних подій порушувався цілий спектр засадничих прав людини. Отже, на базі тематики прав людини у ключі зіставлення історичного та сучасного контексту можна простежити важливі для сучасності квінтесенції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4/8)3 + Э375-601.1Іван Павло ІІ

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101265 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

12.
Отрош М. І. 
Місце і роль католицької церкви у міжнародному правопорядку : автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.11 / М. І. Отрош; Національна академія наук України, Інститут держави і права імені В. М. Корецького. - Київ, 2018. - 32 c. - укp.

Здійснено комплексне дослідження теоретико-методологічних проблем діяльності Католицької церкви на міжнародній арені, проведеним з позицій міжнародного права. Проаналізовано місце і роль Католицької церкви у міжнародному правопорядку від перших століть християнства до II Вати- канського собору і в післясоборний період. Висвітлено правову природу Ка-толицької церкви та її міжнародно-правову доктрину, аналіз яких проведено на основі офіційних документів Святого Престолу та з урахуванням позицій світської і церковної науки про діяльність католицизму на міжнародній арені та його вплив на розвиток міжнародного права і міжнародних відносин. Показано, що інтереси Католицької церкви у відносинах з суб'єктами між¬народного права (державами і міжнародними організаціями) та іншими цер¬квами забезпечуються системою підпорядкованих папі Римському органів ди¬пломатичного і недипломатичного характеру. Значну увагу приділено аналізу католицької концепції природного міжнародного права, специфіки церковної концепції у сфері захисту прав людини, позиції Католицької церкви щодо зміц¬нення миру і безпеки та її внеску в утвердження миру і врегулювання між¬народних спорів. Висвітлено участь Католицької церкви у міжрелігійному та екуменічному діалозі. Проаналізовано католицький підхід до розв'язання гло¬бальних проблем у людському суспільстві та ідеї Католицької церкви щодо необхідності реформування засадничих правил та організації міжнародного співтовариства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х910.1 + Х910.184 + Э375-115.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА434106 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


13.
Мосюкова Н. 
Катеринославська римо-католицька парафія перед викликами релігійного законодавства в Російській імперії (кінець XIX - початок XX ст.) / Н. Мосюкова // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2019. - Вип. 52 (т. 1). - С. 62-68. - Бібліогр.: 64 назв. - укp.

Розглянуто особливості розвитку катеринославської римо-католицької парафії кінця XIX - початку XX ст. Тиск з боку імперської влади підштовхував частину католиків до переходу у православ'я, але їх кількість не була значною, особливо на фоні зростання загальної чисельності представників цієї конфесії у місті. Залучені до дослідження архівні матеріали дозволили окреслити періоди переходів католиків у православ'я і визначити характерні ознаки кожного з періодів. Встановлено, що після лібералізації релігійного законодавства 1905 р. в Російській імперії процедура відмови від приналежності до панівної конфесії була прописана і не передбачала різних підходів для представників різних церков та станів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4РОС)5-3 + Э375.09(4УКР-4ДНІ)-35

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського