Бази даних

Юристам - Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (421)Юристам - Реферативна інформація (1514)Юристам - Автореферати дисертацій (132)Юристам - Електронні колекції (6)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>K=ГРОМАДЯНСЬК$<.>+<.>K=ВІЙНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 55
Представлено документи з 1 до 20
...

   
Тип видання: енциклопедія   
1.


Encyclopedia of violence, peace & conflict [Electronic resource] / ed. in ch. L. Kurtz. - San Diego : Academic Press, [20_ _?]
Переклад назви: Енциклопедія насильства, миру і конфлікту

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Vol. 2 : F - Pe. - 820 p.




Кл.слова:
війна -- соціологія -- кримінал

   
Тип видання: монографія   
2.

Маринчак, Євген Степанович.
«Фінансово-правовий зв’язок фізичної особи з державою» [Електронний ресурс] : монографія / Є. С. Маринчак ; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ : [б. в.], 2019. - 344 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 4.60 Мб


Проблематика зв’язку особи з державою завжди посідала провідне місце серед науковців не лише правових наук. З часів появи першого політико-правового зв’язку особи з державою – громадянства, минуло вже понад двохсот років, але принципових змін в ньому не відбулося: ті ж права, та ті самі обов’язки. Наслідком соціально-економічної інтеграції суспільства у ХХ столітті, відбулося виокремлення нового фінансово-правового зв’язку особи з державою. Змістом цього зв’язку є не політичні права та громадянські обов’язки, а зобов’язання податкового характеру та права, що з них випливають.

Кл.слова:
резидент -- громадянство -- платник податку


   
Тип видання: аналітична доповідь   
3.


Міжнародний досвід боротьби із сепаратизмом: висновки для України [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / О. О. Резнікова [та ін.] ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2016. - 52 с. - (Серія «Національно безпека» ; випуск 12)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.21 Мб


Досліджено міжнародний досвід застосування силових і ненасильницьких методів урегулювання сепаратистських конфліктів, а також досвід використання міжнародних форматів для врегулювання збройних сепаратистських конфліктів. Здійснено аналіз ефективності застосування окремих методів і способів протидії сепаратизму. Визначено сутність сепаратистського конфлікту на Донбасі як елемента гібридної війни, яка ведеться Російською Федерацією проти України. Запропоновано шляхи врегулювання конфлікту на Донбасі з урахуванням способів і методів, які підтвердили на практиці свою ефективність. Розраховано на спеціалістів у сфері національної безпеки, державного управління, представників органів державної влади, науковців, усіх, хто цікавиться проб лемами забезпечення національної безпеки.

Кл.слова:
гібридна війна -- військові конфлікти -- національна безпека -- територіальна цілісність


   
Тип видання: аналітична доповідь   
4.


Розвиток громадянського суспільства в Україні [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / В. М. Яблонський [та ін.] ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2015. - 60 с. - (Серія «Громадянське суспільство» ; випуск 2)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.21 Мб


Проаналізовано суспільні ініціативи та практики самоорганізації громадян України в контексті формування консолідованого суспільства й забезпечення національного суверенітету, сучасний стан взаємодії органів влади з організаціями громадянського суспільства, реалізацію ними функції контролю та захисту інтересів громадян України. На виконання Угоди про асоціацію України з ЄС, Стратегії сталого розвитку «Україна–2020» охарактеризовано зміни політико-правового середовища віт чизняного громадянського суспільства.

Кл.слова:
неурядові організації -- добровольчий рух -- ОСББ


   
Тип видання: аналітична доповідь   
5.


Щорічна доповідь Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини про стан дотримання прав і свобод людини і громадянина [Електронний ресурс] : офіційне видання / ред. О. Кузьміна. - Київ : [б. в.], 2014. - 552 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 4.37 Мб


З огляду на масштаб порушень прав людини у листопаді 2013 – лютому 2014 р. перші результати провадження щодо порушень прав людини, здійсненого Уповноваженим у тісній співпраці з громадськими активістами та правозахисниками, ґрунтовно викладені у Спеціальній доповіді Уповноваженого, оприлюдненій 28 лютого 2014 р. Наразі провадження триває, спільно з представниками інститутів громадянського суспільства здійснюється збір доказів та зафіксованих порушень прав людини у цей трагічний період. Українське суспільство та міжнародна спільнота очікують прозорого й ефективного розслідування порушень прав тисяч учасників протестних акцій. Відтак, у рамках наданого мені мандата на здійснення парламентського контролю за дотриманням прав і свобод людини я докладу всіх зусиль, аби розслідування, які проводять правоохоронні органи, були ефективними та нарешті дали відповідь на питання, хто саме має понести відповідальність за людські жертви та скалічені долі. 2013-й, який залишиться у пам’яті багатьох поколінь як рік масових протестних акцій і пов’язаних із цим кричущих порушень прав людини, у діяльності Уповноваженого також позначений розв’язанням цілого спектра інших важливих питань у сфері захисту прав людини. Значні зусилля були спрямовані й на подальше інституційне зміцнення Секретаріату Уповноваженого та на реалізацію амбітних завдань, які ми поставили перед собою у Стратегічному плані діяльності Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини на 2013–2017 рр.

Кл.слова:
права людини -- громадські активісти -- акції протесту -- міліцейське свавілля


   
Тип видання: навчальний посібник   
6.

Килимник, І. І.
Правознавство : навч. посіб. [Електронний ресурс] / І. І. Килимник, Т. А. Коляда, А. В. Науменко ; Міністерство освіти і науки України. - Харків : ХНУМГ, 2014. - 308 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Навчальний посібник містить матеріал з курсів «Правознавство», «Право (Правознавство)», «Право (Правознавство. Адміністративне право)», «Право», «Основи правознавства» та складається з тем основи теорії держави, основи теорії права, а також з окремих галузей права: трудового, цивільного, сімейного, кримінального та ін. Навчальний посібник розрахований на студентів всіх спеціальностей денної та заочної форм навчання та дасть їм змогу отримати необхідні знання з правознавства, а також може стати імпульсом для подальших самостійних заглиблень у животворче море правознавчої науки, що буде сприяти підвищенню рівня правової свідомості та правової культури, активної громадянської позиції молодого спеціаліста будь-якого профілю.

Кл.слова:
основи правознавства -- право адміністративне


   
Тип видання: аналітична доповідь   
7.


Україна та проект «русского мира» [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / С. І. Здіорук [та ін.] ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2014. - 80 с. - (Серія "Гуманітарний розвиток" ; випуск 1)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.31 Мб


Осмислено сутність і ґенезу політико-ідеологічного проекту «русский мир», з’ясовано причини його конструювання, наголошено на зорієнтованості технології Кремля забезпечувати гуманітарний супровід інтеграційних процесів в економічній і політичній площинах на пострадянському просторі. Особливу увагу приділено аналізу механізмів «м’якої сили», через які міфологеми РМ інспіруються в українське суспільство, а також ставленню української спільноти до ідеології РМ. На підставі проведеного дослідження висловлено пропозиції стосовно протидії впливам ідей РМ на вітчизняний гуманітарний простір. У додатку наведено ідеологічні альтернативи, які б у контексті стримування експансії доктрини РМ на українські терени водночас окреслювали шляхи консолідації українства та визначали стратегію майбутнього поступу Української нації. Видання розраховане на державних діячів, працівників органів державної влади й місцевого самоврядування, політиків і політологів, науковців, представників експертного й інтелектуального середовища, які цікавляться проблемами національної безпеки.

Кл.слова:
пропаганда -- гібридна війна -- дезінформація -- політичні технології


   
8.

Сондерс, Фрэнсис Стонор.
ЦРУ и мир искусств [Електронний ресурс] : культурный фронт холодной войны / Фрэнсис Стонор Сондерс. - М. : Кучково поле, 2013. - 422 с. - (Реальная политика)

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга британской журналистки и режиссера-документалиста Фрэнсис Стонор Сондерс впервые представляет шокирующие свидетельства манипуляций ЦРУ в сфере культурной политики в годы холодной войны. На основе скрупулезно собранной архивной информации автор описывает деятельность ЦРУ по финансированию и координации левых интеллектуалов и деятелей культуры в Западной Европе и США с целью отдалить интеллигенцию от левых идей, склонить ее к борьбе против СССР и привить симпатию к "американскому пути". Созданный и курируемый ЦРУ Конгресс за свободу культуры с офисами в 35 странах являлся основным механизмом и платформой для этой работы, в которую были вовлечены такие известные писатели и философы, как Раймонд Арон, Андре Мальро, Артур Кестлер, Джордж Оруэлл и многие другие.

Кл.слова:
історія спецслужб -- геополітика -- холодна війна


   
Тип видання: зб. статей   
9.


Від громадянського суспільства-до правової держави: тези VIІI Міжнародної наукової Internet-конференції студентів та молодих вчених [Електронний ресурс] / Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна. - Х. : [б. в.], 2013. - 627 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


До збірника увійшли тези студентів та молодих вчених, присвячених проблемам становлення громадянського суспільства і правової держави, які вміщують в себе такі напрями: 1. Теорія та історія держави і права. Історія політичних і правових вчень. Філософія права. 2. Конституційне право. Міжнародне право. Муніципальне право. 3. Цивільне право та сімейне право. Цивільний процес. 4. Кримінальне право. Кримінологія. Кримінально-виконавче право. 5. Адміністративне право. Адміністративне процесуальне право. Митне та податкове право. 6. Трудове право та право соціального забезпечення. 7.Екологічне, земельне та аграрне право. 8. Фінансове право. Банківське право. 9. Господарське право та господарський процес. 10. Право інтелектуальної власності. Інформаційне право. 11. Проблеми боротьби зі злочинністю. Національна, регіональна та міжнародна безпека.

Кл.слова:
теорія та історія держави і права -- конституційне право -- міжнародне право -- муніципальне право


   
Тип видання: наукове видання   
10.


Розвиток взаємодії держави і громадянського суспільства в контексті впровадження європейських принципів належного врядування : зб. матеріалів міжнар. наук.-практ. конф. (12 грудня 2012 р., м. Київ) [Електронний ресурс] / уклад. В. М. Яблонський ; Національний Інститут Стратегічних Досліджень. - Київ : НІСД, 2013. - 504 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Представлено матеріали міжнародної науково-практичної конференції «Розвиток взаємодії держави і громадянського суспільства в контексті впровадження європейських принципів належного врядування», організованої Національним інститутом стратегічних досліджень, присвяченої питанням оптимізації системи відносин між органами влади та громадськістю. Учасники конференції обговорили актуальні проблеми налагодження суспільного діалогу та співпраці органів влади з громадським сектором відповідно до європейських і світових практик ефективного врядування, соціального контексту легітимності та ефективності функціонування держави в умовах поширення новітніх інформаційно-комунікативних технологій та мережевої громадської самоорганізації. Видання розраховане на науковців, політиків, державних службовців, громадських активістів та експертів неурядових аналітичних центрів, усіх, хто цікавиться сучасними проблемами розвитку суспільства і держави, що трансформуються.

Кл.слова:
регулювання правове


   
Тип видання: національна доповідь   
11.


Цілі Розвитку Тисячоліття. Україна-2013 [Електронний ресурс] : національна доповідь / Національна академія наук України, Інститут демографії та соціальних досліджень, Національний інститут стратегічних досліджень ; за заг. ред. А. Єрмолаєва, Е. Лібанової. - Київ : [б. в.], 2013. - 183 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.07 Мб


Для прогнозування тенденцій майбутнього суспільного розвитку та стратегічного планування необхідним є вивчення винесених уроків із досягнення ЦРТ. Здійснення об’єктивного аналізу досягнень та здобутків на шляху виконання завдань ЦРТ до 2015 року, ретельне вивчення існуючих проблем, їх причин та можливих наслідків, врахування незавершених завдань ЦРТ та нових викликів, що постають на шляху розвитку, та вироблення рекомендацій щодо прискорення прогресу на шляху досягнення ЦРТ – ці питання стали ключовими у процесі розроблення доповіді «ЦРТ.Україна.2013». В рамках відкритого обговорення згаданих питань проведено низку заходів: 7 експертних дискусій та 7 круглих столів за участю високопосадовців, електронне обговорення кожної цілі, круглий стіл з представлення проекту доповіді. До процесу обговорення та доопрацювання проекту доповіді «ЦРТ.Україна.2013» долучилось понад 150 представників експертної спільноти за напрямами, що відповідають тематичним сферам ЦРТ: урядовці, управлінці, фахівці агентств системи ООН, дипломати, науковці, економісти, демографи, лікарі, епідеміологи, екологи, освітяни, журналісти, підприємці, представники недержавних організацій, діяльність яких сприяє досягненню ЦРТ, та інші представники громадянського суспільства. Доповідь «ЦРТ.Україна.2013» є результуючим наслідком цієї роботи.

Кл.слова:
соціально-економічний розвиток -- стратегічне планування -- пріорітети розвитку


   
Тип видання: аналітична доповідь   
12.

Єжеєв, М. Ф.
Особливості формування сучасної зовнішньої політики Російської Федерації [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / М. Ф. Єжеєв, В. В. Орлик, Н. І. Мхитарян ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2013. - 72 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.26 Мб


В аналітичній доповіді проаналізовано актуальні питання зовнішньої політики України, її взаємовідносини із Росією та країнами Співдружності Незалежних Держав. Показано особливості формування зов нішньої політики Російської Федерації при президентові В. Путіні, роль і місце Росії у зовнішньополітичних процесах у Центральній Азії, на Південному Кавказі. Наведено думки експертів та вироблено пропозиції щодо підвищення ефективності зовнішньої політики України на пострадянському просторі. Видання розраховане на фахівців у сфері зов нішньої політики і національної безпеки.

Кл.слова:
імперський шовінізм -- пропаганда -- військова агресія -- гібридна війна


   
Тип видання: методичний посібник   
13.


Використання методики вирішення проблем для розробки та експертизи проектів нормативно-правових актів [Електронний ресурс] / Т. Фулей ; Міжнародний консорціум з права і розвитку. - Київ : [ФОП Москаленко О. М.], 2013. - 256 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У посібнику пропонується удосконалена та адаптована авторами до умов України версія методики вирішення проблем (англ. Problem-Solving Method), яка широко використовується в багатьох державах при розробці та експертизі проектів нормативно-правових актів. Застосування цієї методики дозволяє врахувати не лише структурний аналіз проблеми та виявити латентні чинники, що її спричинили, але і проаналізувати їх крізь призму причин проблемної поведінки осіб, задіяних у проблему (ролевиконавців), використовуючи запропоновані авторами стратегії та інструменти. Видання розраховане для усіх фахівців, які здійснюють розробку та експертизу проектів нормативно-правових актів, а також може використовуватися для слухачів Національної академії державного управління при Президентові України та її регіональних інститутів, студентів вищих навчальних закладів, які навчаються за спеціальностями «правознавство», «державне управління» та «державна служба», підготовки і підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, представників громадянського суспільства.

Кл.слова:
регулювання


   
Тип видання: аналітична доповідь   
14.


Забезпечення доступу до публічної інформації як стратегічний пріоритет державної політики України [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / О. А. Корнієвський [та ін.] ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2012. - 72 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.22 Мб


Проаналізовано стан виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації», зокрема щодо забезпечення відкритості та прозорості публічної політики. Значна увага приділяється проблемам доступу громадян до інформації та рішень місцевих органів влади. Більшої доказовості матеріалам і висновкам аналітичної доповіді щодо забезпечення доступу громадян України до публічної інформації надають результати опитування представників інститутів громадянського суспільства, а також результати проведеного українськими урядовцями моніторингу виконання органами виконавчої влади зазначеного Закону.

Кл.слова:
інформаційна політика -- соціальна комунікація -- підзвітність


   
15.

Dawson, Greg.
Judgment before Nuremberg [Electronic resource] : the holocaust in the Ukraine and the first nazi war crimes trial / Greg Dawson. - New York : Pegasus books, 2012. - 196 p
Переклад назви: Суд, що передував Нюрнбергу : голокост в Україні і перший судовий процес над нацистськими військовими злочинцями

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


When people think of the Holocaust, they think of Auschwitz, Dachau; and when they think of justice for this terrible chapter in history, they think of Nuremberg. Not of Russia or the Ukraine, and certainly not of a city called Kharkov. But in reality, the first war-crimes trial against the Nazis was in this idyllic, peaceful Ukrainian city, which is fitting, because it is also where the Holocaust actually began. Revealing a lost chapter in Holocaust historiography, Judgment Before Nuremberg tells the story of Dawson’s journey to this place, to the scene of the crime, and the discovery of the trial which began the tortuous process of avenging the murder of his grandparents, his great-grandparents, and tens of thousands of fellow Ukrainians consumed at the dawn of the Shoah, a moment and crime now largely cloaked in darkness. Eighteen months before the end of World War II—two full years before the opening statement by the prosecution at Nuremberg—three Nazi officers and a Ukrainian collaborator were tried and convicted of war crimes and hanged in Kharkov’s public square. The trial is symbolic of the larger omission of the Ukraine from the popular history of the Holocaust—another deep irony, as most of the first of the six million perished in the Ukraine long before Hitler and his lieutenants even decided on the formalities of the Final Solution.

Кл.слова:
друга світова війна -- геноцид -- судовий процес -- нацизм


   
16.


The Routledge Handbook of Terrorism Research [Electronic resource] / ред. Alex Schmid. - New York : Routledge, 2011. - 736 p. - (Routledge Handbooks)
Переклад назви: Довідник з досліджень тероризму

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


This major new Handbook synthesises more than two decades of scholarly research, and provides a comprehensive overview of the field of terrorism studies. The content of the Handbook is based on the responses to a questionnaire by nearly 100 experts from more than 20 countries as well as the specific expertise and experience of the volume editor and the various contributors. Together, they guide the reader through the voluminous literature on terrorism, and propose a new consensus definition of terrorism, based on an extensive review of existing conceptualisations. The work also features a large collection of typologies and surveys a wide range of theories of terrorism. Additional chapters survey terrorist databases and provide a guide to available resources on terrorism in libraries and on the Internet. It also includes the most comprehensive World Directory of Extremist, Terrorist and other Organizations associated with Guerrilla Warfare, Political Violence, Protest and Organized- and Cyber-Crime. The Routledge Handbook of Terrorism Research will be an essential work of reference for students and researchers of terrorism and political violence, security studies, criminology, political science and international relations, and of great interest to policymakers and professionals in the field of counter-terrorism.

Кл.слова:
громадянський конфлікт -- екстремізм -- вулична політика -- тероризм


   
Тип видання: методичний посібник   
Тип видання: навчальний посібник   
17.


«Free to choose» або вільний вибирати: межі свободи: навчально-методичний посібник [Електронний ресурс] / ред. Б. Ван Дріель ; Конгрес національних громад України. - Київ : ТОВ «Майстер книг», 2011. - 64 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


«‘‘Free to choose’’ або вільний вибирати: межі свободи»: навчально-методичний посібник для вчителів загальноосвітніх шкіл, викладачів вищих навчальних закладів і фахівців неформальної освіти. Читачеві пропонуються методичні рекомендації для використання дискусійної програми з прав людини та протидії дискримінації «Free to Choose: вільний вибирати». Проблематика програми «Free to Choose» фокусується на конфлікті прав і свобод між собою чи з потребою захисту демократії та стосується таких прав і свобод, як свобода слова, свобода віросповідання, свобода преси та свобода демонстрації. Посібник містить оглядові статті з проблем прав людини та дискримінації, методичні рекомендації, покроковий план роботи та додаткові ресурси. Пропоновані матеріали можуть бути використані на уроках всесвітньої історії сучасності, правознавства, суспільствознавства, етики, громадянської освіти та у позашкільних заходах і неформальній освіті.

Кл.слова:
право


   
Тип видання: довідник   
18.


Довідник «Основні засади діяльності прес-служб органів державної влади та місцевого самоврядування: світовий та український досвід» [Електронний ресурс] ; Національне агенство України з питань державної служби, Донецький державний університет управління / Національне агенство України з питань державної служби, Донецький державний університет управління. - Донецьк : ДонДУУ, 2011. - 96 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У Довіднику представлено визначення ключових понять щодо взаємодії органів державної влади та органів місцевого самоврядування з громадськістю, аналіз нормативно-правової бази державної комунікативної політики, особливості діяльності прес-служб органів державної влади та органів місцевого самоврядування як джерела офіційної інформації, принципи планування і діяльності прес-служб на основі нормативних документів, наукової та методичної літератури й закордонного досвіду, а також основні цілі, функції та завдання прес-служби, що є основою проектування та побудови її організаційної структури. Автори-укладачі Довідника намагалися довести основні висновки дослідження основних засад діяльності прес-служб органів державної влади та місцевого самоврядування до рівня конкретних пропозицій, які можуть використовуватися при розробці й створенні ефективної системи взаємодії органів державної влади та органів місцевого самоврядування з громадськістю та інститутами громадянського суспільства в Україні. Довідник розрахований на широке коло усіх, хто цікавиться актуальними проблемами розроблення моделі ефективної інформаційної взаємодії органів державної влади та місцевого самоврядування з громадськістю

Кл.слова:
державна влада -- місцеве самоврядування -- прес-служба


   
Тип видання: наукове видання   
19.

Иринархов, Р. С.
1941. Пропущенный удар. Почему Красную Армию застали врасплох? [Електронний ресурс] / Р. С. Иринархов. - М. : Яуза : Эксмо, 2011. - 576 с. - (Война и мы)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Хотя о катастрофе 1941 года написаны целые библиотеки, тайна величайшей трагедии XX века не разгадана до сих пор. Почему Красная Армия так и не была приведена в боевую готовность, хотя все разведанные буквально кричали, что нападения следует ждать со дня надень? Почему руководство СССР игнорировало все предупреждения о надвигающейся войне? По чьей вине управление войсками было потеряно в первые же часы боевых действий, а Западный фронт разгромлен за считанные дни? Некоторые вопиющие факты просто не укладываются в голове. Так, вечером 21 июня, когда руководство Западного Особого военного округа находилось на концерте в Минске, к командующему подошел начальник разведотдела и доложил, что на границе очень неспокойно. «Этого не может быть, чепуха какая-то, разведка сообщает, что немецкие войска приведены в полную боевую готовность и даже начали обстрел отдельных участков нашей границы», — сказал своим соседям ген. Павлов и, приложив палец к губам, показал на сцену; никто и не подумал покинуть спектакль! Мало того, накануне войны поступил прямой запрет на рассредоточение авиации округа, а 21 июня — приказ на просушку топливных баков; войскам было запрещено открывать огонь даже по большим группам немецких самолетов, пересекающим границу; с пограничных застав изымалось (якобы «для осмотра») автоматическое оружие, а боекомплекты дотов, танков, самолетов приказано было сдать на склад! Что это — преступная некомпетентность, нераспорядительность, откровенный идиотизм? Или нечто большее?. НОВАЯ КНИГА ведущего военного историка не только дает ответ на самые горькие вопросы, но и подробно, день за днем, восстанавливает ход первых сражений Великой Отечественной.

Кл.слова:
друга світова війна


   
20.

Пири, А.
Фальшивомонетчики. Экономическая диверсия нацистской Германии. Операция «Бернхард» 1941-1945 [Електронний ресурс] / А. Пири. - М. : Центрполиграф, 2011. - 328 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Для дестабилизации британской экономики, оплаты важного импорта и работ агентов германской разведки во время Второй мировой войны в Германии была разработана и секретно введена в действие операция по массовому изготовлению поддельных банкнотов. Руководитель ее штурмбаннфюрер СС Бернхард Крюгер подобрал среди заключенных-евреев из концлагерей команду из граверов, печатников, художников и фальшивомонетчиков. По окончании проекта всех участников операции «Бернхард» гитлеровцы собирались уничтожить, но не успели, заключенные были освобождены американскими войсками. Антони Пири сделал попытку реконструировать события этой нацистской авантюры.

Кл.слова:
гроші -- авантюра -- війна

...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського