Бази даних

Юристам - Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (17)Юристам - Реферативна інформація (168)Юристам - Автореферати дисертацій (5)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>K=НАЦІЇ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

   
Тип видання: наукове видання   
1.

Мицюк, О.
Земельні реформи на Україні [Електронний ресурс] / О. Мицюк. - Л. : Діло, 1921. - 34 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Олександр Корнійович Мицюк (1883—1943) — український юрист, економіст і соціолог, громадський діяч. У 1906 р. О. Мицюк — один із засновників Української партії соціалістів-революціонерів. Група громадських діячів України — М. Шаповал, П. Христюк, М. Залізняк, О. Мицюк проголосили про її створення, але далі її існування й діяльність до 1917 р. не простежується. У 1915 р. О. Мицюк — один із організаторів Юнацької спілки (ЮС) — безпартійної молодіжної організації у підросійській Україні, яка виступала за автономію України. За Директорії — міністр внутрішніх справ (з 26 грудня 1918 р. по 12 лютого 1919 р.).[1] Після відставки уряду в лютому 1919 р. О. К. Мицюк прибув на Поділля і розпочав плідну організаційну роботу з питань кооперації. Швидко адаптувавшись до місцевих умов, він провів низку організаційних заходів, започаткував Вінницький і Кам'янецький «Господарсоюзи» (головою правління останнього працював до вимушеної еміграції в кінці 1920 р.).[2] В кінці 1920 емігрував до Чехословаччини. Відразу по тому включився в громадську роботу. З 1921 О. Мицюк — дієвий член Українського громадського комітету у Чехословаччині. Згодом займається науковою та просвітницькою роботою. Він — професор Української господарської академії і Українського вільного університету, дійсний член Наукового товариства імені Шевченка. Активно співпрацює з українськими виданнями за кордоном. У 1929 р. в місячнику «Розбудова нації» виходить стаття професора Мицюка «Фашизм». В ній він підкреслює невмістність назви «фашизму», якою охрестили український націоналізм його противники. Уже в цій першій статті, присвяченій аналізу фашизму як суспільно-політичної течії, автор доходить висновку про його подібність до більшовизму[

Кл.слова:
націоналізм -- сучасна історія -- ХХ століття -- селянство -- земельне законодавство


   
2.

Fomerand, Jacques.
The A to Z of the United Nations [Electronic resource] / Jacques Fomerand. - Lanham : The Scarecrow Press, Inc., 2009. - 693 p. - (The A to Z Guide Series ; no. 28)
Переклад назви: Організація Об'єднаних Націй від А до Я

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Consisting of 192 Member States, the United Nations was founded in 1945 to maintain international peace and security; to develop friendly relations among nations based on the respect for the principle of equal rights and self-determination of peoples; to achieve international cooperation in solving problems of an economic, social, cultural, or humanitarian character; and encouraging respect for human rights and for fundamental freedoms for all without distinction as to race, sex, language, or religion. Just how successful the UN has been in maintaining these goals is covered in The A to Z of the United Nations. Author Jacques Fomerand provides a comprehensive dictionary of nearly 900 cross-referenced entries on the UN's various committees and organizations, its leaders, terms, policies, and major events in which the UN took part. Supplementing the dictionary entries are a chronology, an introduction, a bibliography, and appendixes, which include a reproduction of the UN's Charter and the Universal Declaration of Human Rights, as well as a list of the Member States and when they joined.

Кл.слова:
карїни -- нації -- політика


   
Тип видання: наукове видання   
3.


Адвокатура України: історія та сучасність: матеріали Всеукраїнського круглого столу [Електронний ресурс] / упоряд. І. Б. Василик, О. І. Дроздов, Т. Л. Шептицька ; Національна академія правових наук України. - Київ ; Тернопіль : ТНПУ ім. В. Гнатюка, 2013. - 153 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Адвокати завжди брали активну участь у громадсько-політич- ному житті українського суспільства. Адвокати першими усвідомлювали, що сила нації визначається не переліком політичних прав, а всім комплексом здобутків у економічній, соціальній, культурній, науковій та інших сферах суспільного життя, вони були творцями української державності. З метою показати цілісну історію адвокатури України від найдавніших часів до сьогодення та окреслити перспективи розвитку її як науки було розпочато Проект «Історія адвокатури України». Впевнені, що його реалізація сприятиме популяризації і утвердженню поваги до професії адвоката та до правників в цілому, а також спонукатиме молоде покоління юристів до досліджень і вивчення унікальної спадщини попередників.

Кл.слова:
Адвокатура


   
Тип видання: законодавчі матеріали   
4.

Сердюк, Олена Михайлівна.
Збірник нормативно-правових актів сфери охорони культурної спадщини [Електронний ресурс] / О. М. Сердюк. - Чернігів : ВАТ «РВК «Деснянська правда», 2011. - 796 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Культурна спадщина України є невід'ємною частиною світового культурного надбання. Збереження і примноження культурного надбання належить до пріоритетних напрямів політики держави у сфері культури. Політика у сфері збереження культурної спадщини формується під впливом конкретних політичних, ідеологічних, економічних, соціальних та етнологічних чинників. Формування теперішньої політики відбулося під дією таких чинників, як утворення незалежної держави Україна в 1991 р., формування політичної нації, перехід до ринкової економіки, розвиток приватної власності тощо.

Кл.слова:
культурна спадщина


   
Тип видання: навчальний посібник   
5.

Рабінович, П. М.
Основи загальної теорії права та держави [Електронний ресурс] : навчальний посібник / П. М. Рабінович. - Вид. 9-те, зі змінами. - Львів : Край, 2007. - 192 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У запропонованому посібнику висвітлюється низка нетрадиційних для навчальної літератури понять і теорій (зокрема, поняття загальносоціального права, прав людини, прав нації, народу, прав людства; концепція та ознаки правової держави; загальнолюдські принципи юридичного права; сутність та функції сучасних перехідних держав, зорієнтованих на розбудову громадянського суспільства соціальної демократії). Весь навчальний матеріал викладено з позицій основних, не відчужуваних прав людини і правової держави. Призначений для студентів спеціальності «Правознавство» та інших гуманітарних спеціальностей.

Кл.слова:
правознавство -- соціологія -- державний устрій


   
Тип видання: аналітична доповідь   
6.


Україна та проект «русского мира» [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / С. І. Здіорук [та ін.] ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2014. - 80 с. - (Серія "Гуманітарний розвиток" ; випуск 1)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.31 Мб


Осмислено сутність і ґенезу політико-ідеологічного проекту «русский мир», з’ясовано причини його конструювання, наголошено на зорієнтованості технології Кремля забезпечувати гуманітарний супровід інтеграційних процесів в економічній і політичній площинах на пострадянському просторі. Особливу увагу приділено аналізу механізмів «м’якої сили», через які міфологеми РМ інспіруються в українське суспільство, а також ставленню української спільноти до ідеології РМ. На підставі проведеного дослідження висловлено пропозиції стосовно протидії впливам ідей РМ на вітчизняний гуманітарний простір. У додатку наведено ідеологічні альтернативи, які б у контексті стримування експансії доктрини РМ на українські терени водночас окреслювали шляхи консолідації українства та визначали стратегію майбутнього поступу Української нації. Видання розраховане на державних діячів, працівників органів державної влади й місцевого самоврядування, політиків і політологів, науковців, представників експертного й інтелектуального середовища, які цікавляться проблемами національної безпеки.

Кл.слова:
пропаганда -- гібридна війна -- дезінформація -- політичні технології


      
7.

Гапотій, В. Д.
Юридична концепція незалежності та транспарентності України [Електронний ресурс] : монографія / В. Д. Гапотій ; Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького. - Мелітополь : Видавничий будинок Мелітопольської міської друкарні, 2017. - 624 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.89 Мб


У монографії досліджується взаємодія і взаємовплив транспарентності, як інформаційної відкритості органів державної влади в Україні та незалежності, як прояву суверенітету народу, нації та держави в умовах сучасного реформування національної правової системи, законодавства та механізмів державного управління. Дослідження може бути використано у науково-дослідній сфері (галузях конституційного, міжнародного права, інформаційного права, в теорії держави і права, історії політичних і правових вчень, політології) для подальшого опанування питань, пов’язаних з функціонуванням сучасної незалежної України і розвитком державності в цілому. Також, ця робота може бути використана в законотворчій діяльності, з метою визначення та уточнення правового статусу незалежної держави, народу та нації в сучасних історичних умовах формування інформаційного суспільства та транспарентної влади, їх суверенних прав в процесі законотворення. Призначено для магістрів та широкого кола читачів, що на науковому чи загально пізнавальному рівні приділяють увагу в своєму житті правничим аспектам розвитку суспільства та держави

Кл.слова:
незалежність -- суверенітет народу -- самостійність держави

 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського