Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (110)Юристам - Наукова електронна бібліотека (3)Юристам - Реферативна інформація (87)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х809(4Укр)104$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

1.
Єзеров А.А. 
Конституційний конфлікт як феномен та процес в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / А.А. Єзеров ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2007. — 18 с. — укp.

Проаналізовано особливості та закономірності конституційного конфлікту як явища і процес політико-правової реальності сучасного державотворення в Україні. Розв'язано задачу розвитку цілісної концепції конституційного конфлікту на підставі синтезу всіх аспектів даної проблеми у конституційно-правовому вимірі. Визначено перспективи перетворення галузі конституційного права з системи норм, що закріплює статуси суб'єктів конституційної взаємодії, на ефективний регулятор конституційно-правових відносин конфронтаційного характеру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)104 +
Шифр НБУВ: РА352898
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Куненко І. С. 
Конституційний процес в Україні: актуальні питання правового забезпечення: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / І. С. Куненко ; ДВНЗ "Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана". — К., 2011. — 20 с. — укp.

Визначено поняття "конституційний процес". Розглянуто різні наукові підходи щодо його визначення. Проаналізовано співвідношення з близькими явищами суспільного життя, такими як законодавчий процес, політичний процес, конституційна реформа. Визначено види конституційного процесу. Розглянуто в порівняльному аспекті конституційно-правове регулювання конституційного процесу в зарубіжних країнах та Україні. Виявлено проблеми правового регулювання та здійснення конституційного процесу, напрями вдосконалення його законодавчого забезпечення в Україні. Обгрунтовано положення, що як правове явище, конституційний процес являє собою законодавчу діяльність, спрямовану на вироблення, прийняття, введення в дію та змінення владним повноважним суб'єктом, громадянами, іншими уповноваженими суб'єктами Основного закону держави. Такий підхід дозволяє відмежувати конституційний процес від близьких до нього явищ і процесів суспільного життя, більш чітко визначити та розкрити його поняття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)104
Шифр НБУВ: РА382000 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Скупінський О. В. 
Конституційно-правові засади економічної системи України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / О. В. Скупінський ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено конституційно-правові засади економічної системи України. Визначено методологічні підходи до розуміння співвідношення між державою, правом і економікою. Виявлено взаємозв'язки між економічними і політичними засадами конституційного ладу. Надано загальну характеристику механізму конституційно-правового регулювання економічних відносин в Україні. Сформульовано конституційні принципи й розкрито особливості конституційного регулювання вітчизняної економічної системи. Обгрунтовано межі конституційно-правового регулювання економіки, визначено критерії та конкретні типи відносин у даній сфері, які можуть бути віднесені до предмету конституційного права, виходячи із загальних уявлень про комплекс суспільних відносин, що регулюються галуззю. Виявлено проблеми та наведено пропозиції щодо основних напрямів удосконалення конституційно-правового регулювання економічної системи України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)21,01 + Х809(4УКР)104 + Х809(4УКР)33
Шифр НБУВ: РА380901 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Оніщенко О.В. 
Конституція України як основне джерело конституційного права України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / О.В. Оніщенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено систему джерел конституційного права та охарактеризовано загальні та спеціальні риси її складових елементів. Запропоновано визначення поняття Конституції України як єдиного нормативно-правового акту, який є Основним Законом України і законодавчою базою, має найвищу юридичну силу, приймається і змінюється в особливому порядку, відрізняється специфічним змістом і структурою та чинний на всій території України. Доведено доцільність розмежування змісту понять "основні риси" та "формально-юридичні властивості" Конституції України. З'ясовано специфіку впливу Конституції України на чинне законодавство. Уточнено зміст понять "найвища юридична сила" і "верховенство" Конституції, виявлено їх відмінність і спорідненість. Досліджено особливості правової природи законів про внесення змін до Конституції України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)104 + Х809(4УКР)-3 +
Шифр НБУВ: РА335512
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Аблязов Д.Е. 
Принцип верховенства конституції: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Д.Е. Аблязов ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено принцип верховенства констутиції та його вплив на конституційний розвиток України у контексті втілення у вітчизняній державотворчій практиці ідеалів демократії та праводержавності. Визначено правовий і науково-теоретичний зміст принципу верховенства конституції. Висвітлено основні концептуально-методологічні підходи, що застосовуються у сучасній науці конституційного права для його аналізу. Обгрунтовано необхідність виокремлення зазначеного принципу як самостійного поняття наряду з поняттями "верховенство права", "законність", "конституціоналізм". Увагу приділено функціональному обгрунтуванню принципу верховенства конституції. Розглянуто його зв'язок з основними принципами правової, демократичної держави. Досліджено специфіку взаємозв'язку процесу забезпечення принципу верховенства конституції як Основного Закону держави та суспільства та динаміки конституційних змін. Охарактеризовано правові способи та механізми гарантування даного принципу, досліджено співвідношення між процесами його забезпечення та розвитком системи законодавства в Україні. Запропоновано певні рекомендації щодо змін у законодавстві з метою забезпечення верховенства конституції в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)104 +
Шифр НБУВ: РА361866
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Коваленко Р.О. 
Раціональний вибір рішень у регулятивній політиці держави на основі конституційних норм: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / Р.О. Коваленко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему раціонального вибору рішень у регулятивній політиці держави на підставі конституційних норм, що дозволяє виявити конституційно-правові передумови ефективного розвитку економіки та визначити, яким чином економічні процеси впливають на державу, а фундаментальні норми права - на розвиток економіки. Розкрито суть конституційної економіки та її значущість у розвитку держави, концепцію конституційного регулювання економіки держави, критерії раціонального вибору рішень. Запропоновано механізми раціонального вибору економічних рішень і соціально-економічного розвитку та взаємодії регіонів. Розглянуто питання ефективності управління соціально-економічними перетвореннями на підставі конституційних норм. У процесах розробки ефективної Конституції практичну роль відведено регіональним Центрам законодавчих ініціатив, що дозволяють коригувати конституційні норми з метою реалізації програм соціально-економічного розвитку регіонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)21,01 + Х819(4УКР)120.0 + Х809(4УКР)104 +
Шифр НБУВ: РА359756
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Данилюк Ю.В. 
Теоретичні засади конституційних правовідносин в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Ю.В. Данилюк ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне науково-теоретичне дослідження конституційних правовідносин в Україні. Проаналізовано поняття "конституційні правовідносини" та запропоновано його визначення. З'ясовано особливості конституційних правовідносин, що якісно відрізняють їх від інших правовідносин. Наведено науково обгрунтовану класифікацію конституційних правовідносин за їх видами. Висвітлено проблемні питання суб'єктів конституційних правовідносин і проаналізовано систему останніх. Розкрито суть поняття та види об'єктів даних правовідносин, досліджено їх зміст, який має прояв у взаємних правах і обов'язках їх суб'єктів. Досліджено підстави виникнення, зміни, припинення та поновлення конституційних правовідносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)104 +
Шифр НБУВ: РА363242
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Сліденко І.Д. 
Тлумачення Конституції України: питання теорії і практики в контексті світового досвіду: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / І.Д. Сліденко ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2001. — 20 с. — укp.

На підставі системного аналізу основних моделей тлумачення Конституції розвинуто новий підхід до тлумачення конституцій, як невід'ємного інструменту функціонування правової демократичної держави в історико-правових і компаративних аспектах. Визначено поняття "тлумачення конституції", співвідношення видів і способів тлумачення, вплив політизаційних та політологізаційних процесів. Проведено детальний історико-правовий аналіз функціонування системи тлумачення Конституцій в Україні, розглянуто її сучасний стан, динаміку в ході державотворчого процесу, тенденцій розвитку та перспектив функціонування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4Укр)104 + Х999.801-383
Шифр НБУВ: РА316329 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського