Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (21)Юристам - Реферативна інформація (20)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х839(4УКР)213.104$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

1.
Янчук А. В. 
Відшкодування збитків як спосіб захисту цивільних прав та інтересів: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / А. В. Янчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено захист цивільних прав та інтересів шляхом відшкодування збитків на підставі актів цивільного законодавства, судової практики та наукових праць з питань цивільно-правового захисту та цивільно-правової відповідальності. Відшкодування збитків розглянуто як спосіб захисту цивільних прав і захід цивільно-правової відповідальності в сукупності. Досліджено особливості правовідносин цивільно-правового захисту шляхом відшкодування збитків. Запропоновано нові погляди на умови відшкодування збитків, в тому числі поведінку особи, яка має право на відшкодування збитків, та причинно-наслідковий зв'язок. Критично оцінено принцип повного відшкодування збитків у цивільному праві України, співвідношення обсягу та розміру збитків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)06 + Х839(4УКР)213.104
Шифр НБУВ: РА378883 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Крисань Т.Є. 
Збитки як категорія цивільного права України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Т.Є. Крисань ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено проблеми відшкодування збитків у цивільному праві України. Розглянуто історичний аспект становлення та розвитку інституту відшкодування збитків. Розкрито їх зміст та юридичну природу. Охарактеризовано підстави й умови такого відшкодування. Розглянуто склад збитків за цивільним законодавством України, особливості визначення реального збитку й упущеної вигоди. Увагу приділено визначенню порядку обчислення збитків і обмеження їх розміру. Сформульовано теоретичні висновки та практичні рекомендації, спрямовані на вдосконалення інституту відшкодування збитків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)207 + Х839(4УКР)213.104 +
Шифр НБУВ: РА359656
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Остапенко С. І. 
Кримінально-процесуальні гарантії права потерпілого на відшкодування шкоди, завданої злочином: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.09 / С. І. Остапенко ; Акад. упр. МВС України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Визначено поняття, види шкоди, завданої злочином, а також форми її відшкодування, зміст права потерпілого на відшкодування шкоди, завданої злочином і особливості його закріплення у міжнародних нормах і нормах вітчизняного законодавства, поняття та види кримінально-процесуальних гарантій прав особи та систему гарантій права потерпілого на відшкодування шкоди, завданої злочином. Приділено увагу дослідженню окремих проблем кримінально-процесуального забезпечення права потерпілого на дане відшкодування шкоди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)17 + Х839(4УКР)213.104
Шифр НБУВ: РА375856 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Чудик-Білоусова Н.І. 
Організаційно-правові проблеми матеріальної відповідальності військовослужбовців: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Н.І. Чудик-Білоусова ; Нац. акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2004. — 18 с. — укp.

Висвітлено напрямки удосконалення правового регулювання матеріальної відповідальності військовослужбовців, яка розглядається як самостійний вид їх юридичної відповідальності. Описано два види матеріальної відповідальності - обмежену та повну. Визначено склад військового майнового правопорушення як підставу матеріальної відповідальності, порядок притягнення до неї, проведення службового розслідування, правового статусу посадової особи, яка його проводить, порядок відшкодування заподіяної шкоди, способи та механізми забезпечення законності у випадку притягнення військовослужбовців до матеріальної відповідальності. Наведено перелік обставин, які звільняють від притягнення до матеріальної відповідальності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)213.104 + Ц4,8(4УКР)274 +
Шифр НБУВ: РА329680
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Церковна О.В. 
Підстави звільнення від цивільно-правової відповідальності за завдання шкоди: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.В. Церковна ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено підстави звільнення від цивільно-правової відповідальності за заподіяну шкоду, а саме: казус (випадок), необхідна оборона, крайня необхідність, непереборна сила й умисел потерпілого. З'ясовано суть і зміст категорій "звільнення від цивільно-правової відповідальності" та "виключення цивільно-правової відповідальності". Аргументовано необхідність застосування диференційованого підходу за умов відмежування непереборної сили від випадку. Запропоновано розглянути ознаки грубої та простої необережності безпосередньо в ЦК, використовуючи наявні визначення видів необережності. Сформульовано напрями застосування одержаних результатів за умов звільнення від цивілізаційно-правової відповідальності за завдання шкоди. Наведено рекомендації та пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)213.104 + Х881.9(4УКР)015 +
Шифр НБУВ: РА360709
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Краснова М.В. 
Проблеми компенсації шкоди за екологічним законодавством України: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.06 / М.В. Краснова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 34 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз теоретичних і практичних проблем компенсації шкоди за екологічним законодавством України як одного з базових міжгалузевих інститутів екологічного права, досліджено його генезу й обгрунтовано шляхи удосконалення. Визначено компенсацію шкоди за екологічним законодавством як якісний процес реалізації нормами екологічного законодавства позитивної та негативної відповідальності у галузі раціонального використання природних ресурсів, охорони навколишнього природного середовища та забезпечення екологічної безпеки громадян. Досліджено механізм компенсації шкоди, завданої довкіллю способом правової охорони. Уточнено поняття, види та форми екологічної шкоди, об'єкти правової охорони та вид відповідальності за порушення екологічної безпеки, яка у поєднанні з іншими економічними чинниками здатна ефективно впливати на формування спеціальних природоохоронних фондів, визначено сферу її реалізації. Розглянуто систему загальносоціальних гарантій компенсації екологічної шкоди, яка здатна гармонізувати екологічне законодавство та сприяє впровадженню концепції сталого розвитку за допомогою правових засобів. Обгрунтовано необхідність подальшої кодифікації екологічного законодавства України та впровадження правових норм про запобіжні та відновлювальні заходи з метою запобігання та ліквідації екологічної шкоди, які доцільно систематизувати в спеціальному нормативному акті - Законі України про компенсацію шкоди за екологічним законодавством України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)03 + Х839(4УКР)213.104
Шифр НБУВ: РА370395 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Файєр О. А. 
Страхування професійної відповідальності: цивільно-правовий аспект: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / О. А. Файєр ; Нац. ун-т "Юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого". — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Проведено комплексний науковий аналіз сучасних теоретичних і практичних правових проблем страхування професійної відповідальності (СПВ). Досліджено поняття професійної діяльності, виокремлено ознаки особи, яка її здійснює. Визначено поняття професійної відповідальності, умови її настання й види, виявлено критерії її відмежування від відповідальності суб'єкта підприємницької діяльності. Проведено порівняльний аналіз видів страхування взагалі, та страхування відповідальності, зокрема. Охарактеризовано договір СПВ. Досліджено питання застосування суброгації та регресу під час СПВ, проаналізовано особливості СПВ медичних працівників, аудиторів і нотаріусів. Доведено, що СПВ зазначених осіб має здійснюватися в обов'язковій формі. Значну увагу приділено аналізу сучасної судової практики щодо професійної відповідальності даних осіб. Розроблено пропозиції з удосконалення чинного законодавства України з питань СПВ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)213.104 + Х839(4УКР)212.11
Шифр НБУВ: РА381389 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Суровська Л.І. 
Удосконалення юридичних гарантій при притягненні працівників до матеріальної відповідальності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / Л.І. Суровська ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Розглянуто поняття матеріальної відповідальності як ретроспективного виду юридичної відповідальності, її цілі та функції, відмежування матеріальної відповідальності від інших видів відповідальності, підстави розмежування її видів та форм, проблеми правового регулювання матеріальної відповідальності працівників недержавних підприємств. Внесено конкретні пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства про працю з питань юридичних гарантій за умов притягнення до матеріальної відповідальності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)25 + Х839(4УКР)213.104
Шифр НБУВ: РА308447 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського