Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (87)Юристам - Наукова електронна бібліотека (3)Юристам - Реферативна інформація (92)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х859(4УКР)112$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

1.
Кичилюк Т.С. 
Державний контроль за використанням та охороною земель сільськогосподарського призначення: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Т.С. Кичилюк ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти здійснення державного контролю за використанням та охороною земель сільськогосподарського призначення в Україні. Проаналізовано чинне законодавство України, що регулює здійснення державного контролю за використанням земельних ресурсів. Охарактеризовано систему та правове становище органів, що здійснюють контроль у даній сфері, визначено їх функції та компетенцію. Розглянуто правові форми та методи практичного вираження контрольних дій, необхідних для забезпечення законності та правопорядку у галузі земельних відносин. Розкрито правосуб'єктність Держземінспекції як органу адміністративної юрисдикції у галузі земельних ресурсів, розглянуто порядок організації її діяльності щодо здійснення контролю за використанням та охороною земль сільськогосподарського призначення. Розкрито специфіку застосування адміністративної відповідальності за вчинення земельних правопорушень органами Держземінспекції. Розглянуто найбільш поширені правопорушення у галузі земельних відносин, за які передбачено адміністративну відповідальність. Обгрунтовано основні напрямки та шляхи підвищення ефективності здійснення державного контролю за використанням та охороною земель сільськогосподарського призначення за умов адміністративної та земельної реформи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)124 + Х859(4УКР)112 +
Шифр НБУВ: РА353833
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Ващишин М.Я. 
Земельні правовідносини у селянських (фермерських) господарствах: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / М.Я. Ващишин ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено проблему земельних правовідносин у селянських (фермерських) господарствах України, їх зміст та особливості. Обгрунтовано домінуючу роль земельних правовідносин у системі фермерських правовідносин. Значну увагу приділено визначенню суб'єкта земельних правовідносин у селянських (фермерських) господарствах та правовим формам фермерського землевикористання. Обгрунтовано пропозиції щодо суттєвого вдосконалення законодавства України у частині регламентації земельних прав і обов'язків осіб, які ведуть селянське (фермерське) господарство, підстав і умов припинення земельних правовідносин у селянському (фермерському) господарстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)112 + Х839(4УКР)112.1
Шифр НБУВ: РА310390 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Машуков Р.О. 
Право власності садівницького товариства та його членів: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / Р.О. Машуков ; Нац. акад. наук України, Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано національне законодавство у сфері регулювання правовідносин власності за участю садівницького товариства (СТ) і його членів, юридичної доктрини, правозастосовної та судової практики. Наведено рекомендації щодо законодавчого врегулювання відносин власності за участю СТ і його членів, здійснення та захисту їх суб'єктивного права власності. Виявлено недоліки та прогалини чинного законодавства, що спрямоване на регламентацію даних відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.417 + Х839(4УКР)112.1 + Х859(4УКР)112.3
Шифр НБУВ: РА372326 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Лямцева Т.В. 
Правове забезпечення виробничо-господарської діяльності державних спеціалізованих сільськогосподарських підприємств: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / Т.В. Лямцева ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Висвітлено поняття виробничо-господарської діяльності державних спеціалізованих сільськогосподарських підприємств, проведено розмежування зазначених видів діяльності, зумовленої особливостями аграрного виробництва. Досліджено значення внутрішньогосподарського планування в підвищенні ефективності виробничо-господарської діяльності аграрних товаровиробників. Визначено юридичну природу бізнес-плану підприємства, розглянуто питання правових засобів підвищення ефективності вказаної діяльності та гарантій захисту прав зазначених суб'єктів. Проаналізовано засоби стимулювання виробничо-господарських відносин. Надано пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства України в сфері регулювання виробничо-господарської діяльності державних сільськогосподарських підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4Укр)124 + Х859(4Укр)112
Шифр НБУВ: РА316853 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Хвасенко А.А. 
Правове забезпечення розвитку особистих селянських господарств: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / А.А. Хвасенко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано поняття особистого селянського господарства, визначено його ознаки, правовий статус і типи. Проаналізовано соціально-економічні функції особистого селянського господарства за умов переходу до ринкової економіки, а також чинники, що впливають на їх ведення, правовий режим майна та земельних ділянок, наданих громадянам для ведення особистого господарства. Розроблено пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства України у сфері правової регламентації даної діяльності громадян.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)112
Шифр НБУВ: РА321399
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Беженар Г.М. 
Правове регулювання використання земель сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / Г.М. Беженар ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2007. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу законодавства України, практики його застосування та теоретичних наукових досліджень проаналізовано особливості правового регулювання земель сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. З'ясовано їх особливості як об'єкта сучасної земельної реформи, досліджено правове становище громадян, які займаються підприємницькою діяльністю на землях сільськогосподарського призначення, фермерських господарств, а також сільськогосподарських підприємств і кооперативів. Сформульовано рекомендації спрямовані на вдосконалення законодавства та практики у сфері правового регулювання використання земель сільськогосподарського призначення для товарного сільськогосподарського виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)112 +
Шифр НБУВ: РА351574
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Лебідь В.І. 
Правове становище особистих селянських господарств в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / В.І. Лебідь ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Визначено поняття особистого селянського господарства як правової категорії. Встановлено, що суб'єктами права здійснення господарської діяльності у формі особистого селянського господарства можуть бути громадяни України, особи без громадянства та іноземні громадяни, які набули у встановленому законом порядку земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства. Доведено, що об'єктом правовідносин є виробничо-господарська діяльність громадян, яка передбачає виробництво, переробку, споживання та реалізацію сільськогосподарської продукції рослинництва та тваринництва. Виявлено, що особисте селянське господарство як самостійна правова форма господарської діяльності виникає з моменту набуття права власності на земельну ділянку або одержання земельної ділянки в оренду. Визначено, що сукупність правових норм, регулюючі суспільні відносини у процесі ведення особистого селянського господарства, складають комплексний міжгалузевий інститут аграрного права. Запропоновано комплексний нормативно-правовий акт - Закон України "Про особисте селянське господарство", обгрунтовано необхідність внесення змін і доповнень до ряду нормативно-правових актів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)112 +
Шифр НБУВ: РА322310
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Луняченко А.В. 
Правовий режим земель сільськогосподарського призначення, які належать громадянам на праві власності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / А.В. Луняченко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Проаналізовано стан законодавства, що регулює право приватної власності на землю, особливості правового режиму земель сільськогосподарського призначення. Розглянуто вплив обмежень прав власника земельної ділянки на її використання, а також умови та порядок здійснення громадянами права на земельну частку (пай). Сформульовано поняття приватної власності на землі сільськогосподарського призначення, поняття землі та земельної ділянки, яка використовується на праві власності. Досліджено особливості даного права, вимоги до суб'єкта права приватної власності. Сформульовано висновки та рекомендації щодо подальшого вдосконалення земельного законодавства у сфері регулювання права власності на землі сільськогосподарського призначення та права на земельну частку (пай).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4Укр)112.1 + Х859(4Укр)112
Шифр НБУВ: РА318444 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Санніков Д.В. 
Правовий режим земельних ділянок для садівництва громадян: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / Д.В. Санніков ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Вперше систематизовано правові приписи, які регулювали правовий режим земельних ділянок для садівництва на території сучасної України від 1917 р. до сьогодення, визначено позитивні та негативні аспекти вказаного законодавства. Визначено зміст та обсяг суб'єктивного права осіб на зведення необхідних будинків і господарських споруд, що можуть бути зведені громадянами на земельних ділянках для садівництва, з'ясовано правовий режим цих об'єктів нерухомості. Обгрунтовано шляхи, методи та особливості здійснення охорони земельних ділянок для садівництва. Наведено аргументи щодо класифікації садівництва на колективне та індивідуальне. Розроблено поняття садівництва громадян, визначено зміст цільового призначення відповідних земельних ділянок. Зроблено пропозиції відносно законодавчого закріплення деяких аспектів регламентації правовідносин з приводу використання та охорони земельних ділянок для садівництва громадян.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)112.3 +
Шифр НБУВ: РА368541
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Коваленко Т.О. 
Правові аспекти реструктуризації недержавних сільськогосподарських підприємств: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / Т.О. Коваленко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Висвітлено актуальні питання реструктуризації недержавних сільськогосподарських підприємств. Визначено поняття реструктуризації сільгосппідприємств недержавної форми власності як правової категорії, її способи, складові, правові принципи її здійснення у процесі реформування аграрного сектора економіки України. Проаналізовано правовий режим майна, земель і зайнятості за умов реструктуризації, описано правову природу майнового паю, права на майновий пай, земельної частки (паю), права на земельну частку (пай), договору оренди земельної частки (паю). Запропоновано прийняти комплексний нормативно-правовий акт - Закон України "Про реструктуризацію недержавних сільськогосподарських підприємств". Акцентовано увагу на необхідності внесення змін і доповнень до ряду законодавчих актів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4Укр)112 + Х839(4Укр)211.121.12
Шифр НБУВ: РА318719 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

11.
Сидор В.Д. 
Правові засади застави земельних ділянок сільськогосподарського призначення в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / В.Д. Сидор ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Проведено історіографічний аналіз необхідної літератури, розглянуто суть і правову природу застави земельних ділянок сільськогосподарського призначення. Здійснено теоретичне дослідження її основних принципів. Вивчено питання правового регулювання застави земельних ділянок даного призначення, визначено шляхи удосконалення відповідного законодавства України. Висвітлено особливості земельних ділянок як предмету договору застави земельних ділянок сільськогосподарського призначення, проаналізовано специфічні умови договору, порядок його укладення та визначено коло учасників. Досліджено права та обов'язки сторін даного договору. Розглянуто підстави та порядок його припинення. Вивчено порядок звернення стягнення на заставлену земельну ділянку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)112 + Х839(4УКР)161.1 +
Шифр НБУВ: РА339288
Рубрики:

Географічні рубрики:
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського