Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (231)Юристам - Наукова електронна бібліотека (3)Юристам - Реферативна інформація (154)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х915.232.5-96(4УКР)$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

1.
Рудой К.М. 
Адаптація адміністративного законодавства України у сфері охорони особистих прав громадян до норм Європейського Союзу: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / К.М. Рудой ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Проаналізовано процес адаптації адміністративного законодавства України у сфері особистих прав громадян до норм Європейського Союзу (ЄС). Досліджено нормативно-правові засади адаптації, розглянуто її принципи, методи, основні елементи та етапи стосовно законодавства України. Обгрунтовано положення про необхідність законодавчого закріплення поняття адаптації адміністративного законодавства України. Визначено роль органів виконавчої влади у сфері адаптації адміністративного законодавства України до законодавства ЄС, зокрема, діяльність органів внутрішніх справ у правоохоронній сфері. Проаналізовано адміністративно-правовий статус громадянина України та правовий статус громадянина ЄС, визначено адміністративно-правові засоби охорони та захисту особистих прав людини та громадянина на основі європейських стандартів. Розглянуто міжнародні стандарти правоохоронної діяльності, встановлено пріоритети та шляхи удосконалення співробітництва України з Європейським Союзом у сфері юстиції та внутрішніх справ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)07 + Х915.232.5-96(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА331582
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Білозерська Т.О. 
Адміністративно-правові засади співробітництва України та Європейського Союзу у сучасних умовах: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Т.О. Білозерська ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 24 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні, адміністративно-правові й організаційні засади та напрямки співробітництва України та ЄС. Визначено шляхи виведення зазначеного співробітництва на якісно новий рівень. Досліджено проблематику сучасного розширення ЄС у зв'язку з поглибленням його інтеграційних процесів. Визначено категоріальний апарат європейської інтеграції. Запропоновано підхід до формування зваженої системи органів державної влади України (до складу якої входить публічна адміністрація), компетенція яких пов'язана з налагодженням співробітництва України та ЄС, а також спільних органів Україна - ЄС. Досліджено сучасний стан і перспективи розвитку інституційного механізму адаптації адміністративного законодавства України до Європейського адміністративного простору. Проаналізовано специфіку формування та розвитку правової бази співробітництва України та ЄС за сучасних умов. Запропоновано адміністративно-правові й організаційні заходи щодо вдосконалення співробітництва України та ЄС у пріоритетних сферах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-96(4УКР) + Ф4(4УКР)64-(4) +
Шифр НБУВ: РА362994
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Степаненко С.В. 
Взаємодія органів державної влади та інституцій громадянського суспільства в процесі реалізації євроінтеграційної політики України: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.01 / С.В. Степаненко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Висвітлено теоретичні аспекти політики європейської інтеграції України, наведено рекомендації щодо удосконалення взаємодії органів державної влади й інститутів громадянського суспільства у процесі її реалізації. На підставі узагальнення зарубіжного досвіду діяльності у даній сфері доведено, що посилення аргументації й адресність її проведення забезпечує необхідний рівень суспільної підтримки процесів євроатлантичної інтеграції. Обгрунтовано доцільність проведення єдиної державної політики у галузі європейської та євроатлантичної інтеграції шляхом створення структурних підрозділів Міністерства регіонального розвитку та будівництва у всіх регіонах країни. Важливою складовою формування та впровадження сучасної моделі взаємодії органів державної влади й інститутів громадянського суспільства має стати реалізація ефективної державної регіональної політики, яка передбачає розвиток громадянського суспільства, нейтралізацію сепаратистських тенденцій, подолання диспропорцій у розвитку регіонів та економічну стабільність. Доведено, що ефективність функціонування інститутів громадянського суспільства визначається їх спроможністю впливати на прийняття важливих для суспільства рішень, які визначають розвиток держави на тривалу перспективу та впливають на життя багатьох поколінь. Досліджено проблеми зовнішнього та внутрішнього характеру, що стримують демократичний розвиток громадянського суспільства в Укрїні на шляху до повноцінної європейської та євроатлантичної інтеграції. Обгрунтовано шляхи підвищення ефективності реалізації державної політики у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції, встановлено критерії оцінювання їх дієвості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.3-96(4УКР) + Х809(4УКР)62-95 + Х809(4УКР)29 + Х915.232.5-96(4УКР)
Шифр НБУВ: РА369919 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Мельников О. Г. 
Державне управління у сфері прикордонної безпеки в умовах європейської інтеграції України: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.01 / О. Г. Мельников ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше здійснено комплексне дослідження теоретичних та організаційно-правових аспектів державного управління у сфері прикордонної безпеки як складової національної безпеки за умов європейської інтеграції України. Визначено сутність, зміст і методологію державного управління у сфері прикордонної безпеки України та виявлено особливості формування системи державного управління у даній сфері. Досліджено концептуальні основи й особливості формування системи державного управління у сфері прикордонної безпеки європейського зразка, за якою впроваджується єдина політика інтегрованого прикордонного менеджменту. Запропоновано національну стратегію інтегрованого прикордонного менеджменту як основу прикордонної безпеки. Вдосконалено підходи до комплексного аналізу організаційних засад державного управління у сфері прикордонної безпеки, реалізації завдань прикордонної політики. Виявлено загальні тенденції розвитку державного управління у сфері прикордонної безпеки, які базуються на сучасному етапі лише на спробах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.038 + Х912.3 + Х915.232.5-96(4УКР)
Шифр НБУВ: РА381016 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

5.
Гладенко О.М. 
Міжнародно-правове співробітництво України з Європейським Союзом у сфері Спільної зовнішньої політики та політичної безпеки: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / О.М. Гладенко ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2010. — 21 с. — укp.

Досліджено питання міжнародно-правового співробітництва України з ЄС у сфері Спільної зовнішньої політики та політики безпеки (СЗППБ), розкрито інтеграційний потенціал даного напряму співпраці. Запропоновано визначення поняття СЗППБ як самостійної сфери діяльності ЄС, у межах якої з урахуванням міжнародних принципів і норм здійснюються заходи щодо забезпечення зовнішньополітичних та оборонних функцій ЄС. Обгрунтовано необхідність посилення співробітництва між Україною та ЄС у сфері зовнішньої політики та політики безпеки. Наведено пропозиції щодо розробки організаційної та правової бази співробітництва. Досліджено правовий механізм "Європейської політики сусідства" та "Східного партнерства", зроблено їх оцінювання. Обгрунтовано необхідність забезпечення диференційованого підходу до України серед інших держав-сусідів ЄС та визнання її асоційованого статусу в ЄС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-96(4УКР) + Х915.232.3-96(4УКР) + Ф4(4УКР)64-(0) +
Шифр НБУВ: РА369908 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Романенко 
Оцінювання ефективності і результативності євроатлантичної політики України: автореф. дис... канд. наук з держ. управління: 25.00.02 / Євген Олександрович Романенко ; Національна академія держ. управління при Президентові України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-96(4УКР) + Ф4(4УКР)64-(0)
Шифр НБУВ: РА365404
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Лагутов Ю.Е. 
Політико-управлінські засади взаємодії України з українською діаспорою в державах Європейського Союзу: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / Ю.Е. Лагутов ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено політико-управлінські засади взаємодії України з українською діаспорою в країнах-учасниках ЄС. Розглянуто особливості розвитку громад української діаспори країн ЄС на сучасному етапі, визначено їх потенціал у сприянні євроінтеграційній політиці України. Проаналізовано досвід взаємодії діаспори країн ЄС з органами державної влади України, розглянуто чинну нормативно-правову базу даного процесу. Розроблено пропозиції щодо удосконалення політико-управлінської концепції взаємодії України з діаспорою в країнах ЄС на підставі розуміння мережевого феномену діаспори та принципу відповідальності за здійснення її ефективної державної підтримки. Наведено рекомендації щодо внесення змін і доповнень до чинного законодавства України з метою його удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819.(4УКР)114 + Х915.232.5-96(4УКР) + Т3(49=УКР)64-6 +
Шифр НБУВ: РА358837
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

8.
Сюр Н.В. 
Правова інтеграція України до Європейського Союзу: теоретико-правове дослідження: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Н.В. Сюр ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено процеси правової інтеграції України до Європейського Союзу. Проаналізовано інституційно правовий механізм європейської інтеграції в цілому та функціонування Європейського Союзу зокрема, визначено його правову природу. Особливу увагу приділено дослідженню теоретико правових проблем адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу. Охарактеризовано нормативно-правову базу та інституційне забезпечення співробітництва між Україною та ЄС, проаналізовано стан і перспективи їх розвитку та удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-91 + Х915.232.5-96(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА343498
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

9.
Костюченко Я. М. 
Правове регулювання співробітництва України і Європейського Союзу: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.11 / Я. М. Костюченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Проаналізовано договірний механізм співпраці, проведено порівняльний аналіз інституційного механізму, створеного на підставі УПС, та угод про асоціацію. Висвітлено основні правові інструменти політики ЄС щодо України, які випливають з Європейської політики сусідства та Східного партнерства. Запропоновано виділити "передінтеграційний" рівень, який характеризується комплексом підготовчих актів щодо запровадження асоціації між Україною й Євросоюзом. Вперше досліджено правову природу, принципи, механізм імплементації Порядку денного асоціації 2009 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-96(4УКР)
Шифр НБУВ: РА373220 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Воробйов 
Правові засади співробітництва України та європейського співтовариства в сфері морського транспорту: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Володимир Петрович Воробйов ; Інститут законодавства Верховної Ради України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-96(4УКР) + Х916.414
Шифр НБУВ: РА366225
Рубрики:

Географічні рубрики:

11.
Береза А.В. 
Регіональна політика як чинник суспільної стабільності: європейський досвід і Україна: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / А.В. Береза ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Здійснено комплексний політологічний аналіз регіональної політики як чинника суспільної стабільності на підставі європейського та українського досвіду. Висвітлено сучасні підходи до визначення суті поняття "регіон". Розглянуто співвідношення понять регіоналізму та регіоналізації у зарубіжній та вітчизняній політичній сфері. Досліджено роль держави у сучасних концепціях розвитку регіонів (теорії регіонального розвитку: теорію економічної бази, теорію основного продукту, теорію нової торгівлі, теорію полюсів зростання, концепцію М.Кастельса, теорію технологічних інновацій, концепцію промислового району, інституціональний і неоінституціональний підходи). Висвітлено особливості інституційної структури регіональної політики у країнах Західної та Східної Європи, надано рекомендації щодо найбільш оптимальної структури системи управління регіональним розвитком. Розкрито суть чотирьох етапів становлення регіональної політики України. Надано характеристику спробам реформування адміністративно-територіального устрою країни. Визначено місце соціально-економічних відмінностей між регіонами у політичному житті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф031.1 + Х819(4УКР)011.2 + Х915.232.5-96(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА350333
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

12.
Лавренчук А.О. 
Становлення та розвиток регіональних механізмів інтеграції України до Європейського Союзу: Автореф. дис... канд. наук з держ. управління: 25.00.02 / А.О. Лавренчук ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено базові засади формування багаторівневих стратегій та регіональних механізмів державного керування євроінтеграційними процесами. Розроблено методологію і структуру системного аналізу ефективності управління даними процесами в Україні на центральному та регіональному рівнях. Обгрунтовано узагальнений комплекс засобів удосконалення державного управління в системі євроінтеграційної політики шляхом поєднання технологій соціально-економічного розвитку й організаційно-управлінських механізмів, досліджено їх специфічні зв'язки. Сформульовано концептуальні положення щодо оптимізації регіонального механізму регулювання зовнішньоекономічної діяльності за умов раціоналізації відносин місцевих органів влади та органів місцевого самоврядування за стандартами Європейського Союзу (ЄС) та подальшої регіоналізації економіки України. Удосконалено методики впровадження зарубіжного досвіду формування механізмів інтеграційного співробітництва на регіональному рівні до практики державного управління в Україні. Розвинуто концептуальні засади формування його стратегій і механізмів і створення національних інститутів європейської інтеграції. Наведено методики координації, контролю та узгодження програм співробітництва регіонів України та країн ЄС. Розкрито суть понять "регіоналізм", "регіоналізація", "регіональна політика" у контексті їх застосування у вітчизняній державно-управлінській науці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-95 + Х915.232.5-96(4УКР) + Х915.289(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА331165
Рубрики:

Географічні рубрики:

13.
Сікорська 
Удосконалення державного управління вищою освітою в контексті європейської інтеграції: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Ірина Миколаївна Сікорська ; Донецький держ. ун-т управління. — Донецьк, 2006. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)132.1 + Х915.232.5-96(4УКР) + Ч484(4УКР) к2
Шифр НБУВ: РА348278
Рубрики:

Географічні рубрики:
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського