Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (8)Юристам - Автореферати дисертацій (2)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Е60$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

1.
Тихий П.  
Дика фауна як об'єкт екологічних правовідносин / П. Тихий // Право України. - 1999. - № 2. - С. 65-69. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*88 + Х859(4Укр)030.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Яценко І. В. 
Структурні параметри скелета ссавців як об'єкти судово-ветеринарної експертизи при визначенні видової належності біологічного матеріалу : автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.02 / І. В. Яценко; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - К., 2009. - 38 c. - укp.

Досліджено структурні параметри скелета ссавців (кроля свійського безпорідного, зайця-русака, бабака степового, нутрії, кота свійського безпорідного, песця) з метою визначення видової належності біологічного матеріалу. Розроблено методологію дослідження кісткового матеріалу як речового доказу у судово-ветеринарній медицині. З використанням методів порівняльно-анатомічного, остеометричного, дискримінантного аналізу, спектроскопічного кісток дослідження дрібних тварин (кролів, зайців, нутрій, байбаків, котів, песців) розроблено та науково обгрунтовано технологію остеологічних досліджень залежно від попереднього стану кісткового матеріалу. Розроблено алгоритм дослідження та доведено, що за будь-якого його попереднього стану є можливим встановлення видової належності. Показано, що видова диференціація кісток на рівні їх анатомічної цілісності або незначної пошкодженості можлива за умов використання остеоскопічого та порівняльно-анатомічного методів, у разі незначного пошкодження та відсутності на кістковому матеріалі характерних анатомічних ознак - з застосуванням остеометричного методу та дискримінантного аналізу; на рівні значної пошкодженості (наявності дрібних або обгорілих уламків без розпізнавальних анатомічних структур, за порошкоподібного стану) - з використанням методу інфрачервоної спектроскопії. Розвинуто питання щодо методології створення та використання остеологічних комп'ютерних технологій у судово-ветеринарній експертизі та запропоновано комп'ютерні програми "Osteo" і "Discriminant" на підставі анатомічних і остеометричних параметрів кісток скелета дрібних ссавців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*6918.13 + Х893.9(4УКР)413.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА363857 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Нечипорук Л. Д. 
Еколого-правове регулювання раціонального використання об'єктів тваринного світу : автореф. дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.06 / Л. Д. Нечипорук; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. - К., 2009. - 20 c. - укp.

Розглянуто поняття та правовий зміст тваринного світу за законодавством України, правового регулювання суспільних відносин у даній сфері та норм раціонального використання тваринного світу у системі права та законодавства України. Визначено особливості права загального та спеціального використання об'єктів тваринного світу та право власності на відповідні об'єкти. Запропоновано зміни та доповнення до чинного законодавства з еколого-правового регулювання раціонального використання об'єктів тваринного світу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)14 + Е60*80(4УКР) б

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА369634 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


4.
Марінічева К. В. 
Аналітичний стан нормативно-правової бази України щодо морських ссавців / К. В. Марінічева, Д. О. Зубрицький, Л. В. Пчелінська // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2018. - № 4. - С. 151-157. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Наведено аналіз стану нормативно-правової бази України щодо морських ссавців. Розглянуто, для порівняння, нормативно-правову базу щодо морських ссавців зарубіжних країн. Передові країни світу активно використовують морських ссавців в інтересах своїх флотів, а також у приватних дельфінаріях-океанаріумах для еколого-просвітницької діяльності і шоу-програм. Морські ссавці в Україні охороняються законом та є об'єктом моніторингу з метою виявлення основних причин загибелі, стану здоров'я, проблем відтворення. Актуальність теми обгрунтована тим, що існуючий контроль незаконного або випадкового видобутку, загибелі морських тварин в Україні недостатній. Надано висновки та пропозиції для врегулювання проблематичних питань охорони і збереження морських ссавців Чорного моря.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*88(45УКР)к1 + Х859(4УКР)14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

5.
Левіна Г. М. 
Правова охорона та використання рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення, видів диких тварин : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.06 / Г. М. Левіна; Національна академія наук України, Інститут держави і права імені В. М. Корецького. - Київ, 2019. - 21 c. - укp.

Досліджено особливості правового регулювання охорони та використання рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення, видів диких тварин. Проаналізовано поняття, зміст та види цих тварин. Розглянуто сучасний стан правового регулювання їх охорони та використання на рівні національного законодавства, законодавства зарубіжних країн та міжнародного права. Досліджено проблеми правового забезпечення в Україні охоронного статусу цих тварин. Окремо розглянуто правову природу, роль та особливості Червоної книги України й регіональних червоних списків у здійсненні охорони цих тварин. Особливу увагу приділено висвітленню правового регулювання обмеженого використання видів тварин, що є рідкісними і такими, що перебувають під загрозою зникнення; досліджено поняття та особливості їх загального та спеціального використання; виявлено колізій у правовому регулюванні порядку отримання дозволу на спеціальне використання цих тварин. Складовою роботи є підрозділ, присвячений особливостям юридичної відповідальності у досліджуваній сфері правовідносин. Сформульовано шляхи вдосконалення чинного законодавства України для вирішення виявлених проблем у сфері правового регулювання охорони та використання рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення, видів диких тварин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)14 + Е60*88(45УКР) к1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА442411 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :

 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського