Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (11)Юристам - Автореферати дисертацій (2)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х910.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

1.
Аль Сулайбі Муса 
Сучасні тенденції реалізації міжнародної правосуб'єктності палестинських арабів / Аль Сулайбі Муса // Право України. - 1999. - № 12. - С. 112-114, 125. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х910.2(532)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Макарчук В. С. 
Міжнародно-правове значення рішень народних зборів Західної України 26 жовтня 1939 р. та Акту проголошення української державності 30 червня 1941 р. (спроба порівняльного аналізу) / В. С. Макарчук // Правова держава: Щорічник наук. пр. - 2005. - Вип. 16. - С. 198-209. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х910.2 + Т3(4УКР)621-05

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68385 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Саід Б.А. Абуфара 
Право народів на самовизначення і практика його здійснення в сучасний період : Автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.11 / Саід Б.А. Абуфара; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. - К., 2004. - 20 c. - укp.

Виявлено історичні витоки права народів на самовизначення в контексті нідерландської, англійської, французької та американської революцій XVI - XVIII ст. Визначено роль концепції національності як суб'єктивного права націй на незалежність у становленні права на самовизначення. Розкрито значення права націй на самовизначення в системі Версальського мирного договору 1919 р. та практики Ліги Націй. З'ясовано ознаки цього права в сучасному міжнародному праві, а також узагальнено теорію та практику його застосування органами ООН. Виявлено особливості здійснення народом Палестини права на самовизначення за умов мирного врегулювання арабо-ізраїльського конфлікту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х910.2 + Х910.142.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА329824 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


4.
Кулеба Д. І. 
Реалізація міжнародної правосуб'єктності України шляхом участі в діяльності міжнародних організацій : Автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.11 / Д. І. Кулеба; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2005. - 19 c. - укp.

Визначено роль міжнародних організацій (МО) у досягненні цілей та забезпеченні інтересів України в різні історичні періоди її існування, розглянуто можливі моделі підтримання відносин з МО, межі правового впливу організацій на Україну. Проаналізовано значення спроб Української народної республіки набути членство у Лізі Націй та факт членства Української Радянської Соціалістичної Республіки в Організації Об'єднаних Націй для української державності та міжнародного права в цілому, значення членства України в МО універсального та регіонального характеру для гармонізації національного законодавства країни з міжнародним правом, інтеграції України до Європейського Союзу (ЄС), Організації Північноатлантичного договору (НАТО), Світової організації торгівлі (СОТ). Розглянуто особливості участі України у формуванні Єдиного економічного простору, доведено, що створення цієї організації не суперечить законодавству України та її міжнародним зобов'язанням. Розкрито вплив процесу досягнення відповідності критеріям вступу до ЄС, НАТО, СОТ на внутрішньодержавні процеси, у цьому ж контексті висвітлено досвід відносин між Лігою націй та незалежними українськими урядами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х910.2(4УКР) + Х915.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА339156 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


5.
Курінний О. В. 
Кримські татари та українці Польщі - корінні народи та суб'єкти самовизначення / О. В. Курінний // Наук. зап. НаУКМА. Сер. Юрид. науки. - 2010. - Т. 103. - С. 69-71. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

У контексті порівняння основних ознак виселених кримських татар і українців обгрунтовано визнання депортованої української спільноти Закерзоння корінним народом Польщі та суб'єктом права на самовизначення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ПОЛ)6-299 + Т3(4УКР-6КРМ)6-299 + Х910.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69184/Юрид. наук. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


6.
Абу-Фарах Саид 
Становление принципа самоопределения народов в мирных договорах версальской системы / Абу-Фарах Саид // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2001. - Вип. 12. - С. 530-536. - Библиогр.: 8 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)61-607 + Х910.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 


7.
Абу-Фарах Саид 
Особенности становления международной правосубъектности организации освобождения Палестины / Абу-Фарах Саид // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2002. - Вип. 18. - С. 360-367. - Библиогр.: 18 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х910.142.9(532) + Х910.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 


8.
Ель-Кафарна М. С. Х. 
Особливості міжнародно-правового статусу Палестинської Автономії : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.11 / М. С. Х. Ель-Кафарна; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. - К., 2012. - 20 c. - укp.

Визначено специфіку статусу в міжнародному праві Палестинської Автономії, яка полягає в існуванні у неї ряду прав та обов'язків, що характеризують її певну міжнародну правосуб'єктність. Надано характеристику Палестинської Автономії як державного утворення палестинського народу, що виникло внаслідок договірних домовленостей безпосередньо між Організацією визволення Палестини (ОВП) та Ізраїлем за підтримки міжнародного співтовариства. Простежено процес виникнення та функціонування Палестинської Автономії як перехідного етапу боротьби палестинського народу на шляху самовизначення аж до створення незалежної держави, законність якої визнана міжнародним співтовариством. Показано, що процес створення незалежної палестинської держави становить ряд важливих міжнародно-правових прецедентів, які наповнюють новим змістом такі основоположні принципи та інститути міжнародного права, як право націй на самовизначення, заборона набуття територій силою, визнання держав, дипломатичне право, відповідальність держав за порушення своїх міжнародних зобов'язань. Розкрито особливості мирного процесу на Близькому Сході, що призвів до укладання ряду угод між ОВП та Ізраїлем - Мадридської угоди 1991 p., Договору в Осло 1993 р. та Вашингтонської угоди 1994 p., які стали основою для створення в секторі Газа та Західному березі річки Йордан Палестинської Автономії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х910.22

Шифр НБУВ: РА395729 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :

 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського