Бази даних

Юристам - Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (261)Юристам - Реферативна інформація (719)Юристам - Автореферати дисертацій (92)Юристам - Електронні колекції (5)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>K=ПОЗБАВЛЕНН$<.>+<.>K=ВОЛІ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

   
Тип видання: наукове видання   
1.

Roberts, J. V.
The virtual prison: community custody and the evolution of imprisonment [Electronic resource] / J. V. Roberts. - Cambridge : Cambridge university press, 2004. - 219 p.
Переклад назви: Віртуальна в'язниця: співтовариство під вартою та еволюції позбавлення волі

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


The last twenty five years have seen dramatic rises in the prison populations of most industrialised nations. Unable to keep up with increased numbers of convicted offenders, governments and criminal justice systems have been seeking new ways to control and punish offenders. One sanction adopted in Canada and some parts of Europe and the US is community custody which attempts to recreate the punitive nature of prison but without incarceration.

Кл.слова:
закони -- громадські поправки


   
Тип видання: наукове видання   
2.


Мобільні групи з моніторингу забезпечення прав і свобод людини і громадянина в діяльностІі органів внутрішніх справ [Електронний ресурс] : науково – практичний посібник / К. Б. Левченко [та ін.] ; Харківській інститут соціальних досліджень. Управління моніторингу дотримання прав людини МВС України. - К. : Видавництво «Студія Колаж», 2009. - 546 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Даний посібник продовжує серію публікацій, присвячених діяльності мобільних груп з моніторингу забезпечення прав і свобод людини і громадянина в діяльності органів внутрішніх справ України, який містить науково – практичні рекомендації щодо здійснення моніторингу, розкриває філософію моніторингу, а також роль мобільних груп у становленні національного превентивного механізму згідно із вимогами Факультативного протоколу до Конвенції ООН проти тортур. У посібнику наведені нормативно – правові акти МВС України, які стосуються діяльніості органів внутрішніх справ і мобільних груп. Посібник стане в нагоді членам мобільних груп, працівникам міліції, студентам і курсантам ВНЗ МВС України. Видання цього посібника здійснено в рамках реалізації проекту Координатора Проектів ОБСЄ в Україні «Попередження тортур та жорстокого поводження в місцях позбавлення волі».



   
Тип видання: довідник   
3.

Макогончук, В. А.
Довідник для засуджених. Актуальні питання законодавства, що стосуються осіб, які відбувають покарання та звільняються з місць позбавлення волі [Електронний ресурс] / В. А. Макогончук, Р. А. Чайка, А. В. Скіць. - Луцьк : [б. в.], 2009. - 120 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Враховуючи реалії сьогодення, актуальним залишається питання правового регулювання процесу ресоціалізації осіб, які звільняються з місць позбавлення волі, знання звільненими особами своїх прав та обов’язків щодо соціального супроводу та отримання соціальних послуг.

Усі вищезазначені обставини брались до уваги авторським колективом при розробці довідника та зумовили відповідну його структуру.

Довідник, в першу чергу, розрахований на осіб, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі та звільняються з кримінально-виконавчих установ. Також він буде цікавим для фахівців у галузі кримінально-виконавчого права та пенітенціарної педа- гогіки, а також осіб, які залучені до роботи із засудженими в місцях позбавлення волі та процесу їх ресоціалізації і соціального супроводу після звільнення

Кл.слова:
обвинувачений -- касаційна скара -- засуджений -- ресоціалізація


   
4.


Prisons and prison systems [Electronic resource] : practices, types and challenges / ed. Johan Fuhrmann, Stefan Baier. - New York : Nova Science Publishers, 2013. - 147 p
Переклад назви: В'язниці та пенітенціарні системи: практика, види і завдання

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


In this book, the authors’ present current research in the study of the practices, types and challenges in prisons and prison systems. Topics discussed include the Chinese prison system for female offenders; a study of solitary confinement; an exploratory study on child care in prisons; the challenges of re-entry from prison to society; offence paralleling ehaviours in incarcerated offenders; women offenders and the criminal justice syste; conducting treatment in the prison system and rehabilitation research; violence prevention booster programs and the effects on knowledge; attitude and recidivism; and an assessment of HCV and HIV within correctional institutions.

Кл.слова:
тюрма -- покарання -- позбавлення волі -- рецидивізм


   
Тип видання: методичний посібник   
Тип видання: навчальний посібник   
5.


Правова та соціально–виховна робота із засудженими жінками: навчально-методичний посібник [Електронний ресурс] / ред. Н. Г. Калашник ; Державний департамент України з питань виконання покарань. - Київ : [б. в.], 2008. - 168 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У навчальному посібнику викладено основи правової та соціально–виховної і психологічної роботи із жінками, які відбувають покарання у виді позбавлення волі. Посібник включає матеріали, що стосуються аналізу становлення ідей гендерної рівності та забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків. Наводяться особливості розвитку гендерної політики в Україні на сучасному етапі, а також європейського гендерного законодавства. Пропонується досвід призначення та відбування кримінального покарання у виді позбавлення волі жінками в країнах західної та східної Європи. Висвітлюються особливості злочинності та її профілактики, правового становища жінок, які перебувають у місцях попереднього ув’язнення та позбавлення волі, а також порядок і підстави їх звільнення. Наведено методику вивчення особистості засудженої та формування мотивації до зміни поведінки. Показано систему умов, що дозволяють підтримувати належні стосунки засуджених жінок із сім’єю та дітьми. Аналізуються фактори, що викликають психологічну напругу в житті засуджених жінок та пропонуються техніки подолання стресу. Посібник розрахований на курсантів (студентів) вищих навчальних закладів Державної кримінально-виконавчої служби України, персонал установ виконання покарань, представників громадськості, які цікавляться проблемами профілактики та подолання жіночої злочинності, а також беруть участь у процесі виправлення та ресоціалізації засуджених жінок.

Кл.слова:
покарання


   
Тип видання: аналітична доповідь   
6.


Моніторинг місць несвободи в Україні: стан реалізації національного превентивного механізму [Електронний ресурс] : звіт за 2012 рік / Уповноважений Верховної Ради України з прав людини. - Київ : [б. в.], 2013. - 96 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 9.49 Мб


Катування і жорстоке поводження є ганебним явищем сучасного світу. Упродовж багатьох десятиліть міжнародна спільнота намагається розв’язати цю проблему, приймаючи різні правові акти з питань протидії катуванням та створюючи відповідні інституціональні механізми, які мають забезпечити виконання цих функцій. Порівняно новим підходом, який, проте, вже довів свою ефективність у напрямі запобігання катуванням та жорсткому поводженню, є національний превентивний механізм, передбачений Факультативним протоколом до Конвенції проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження та покарання, який було прийнято 18 грудня 2002 р. Головна ідея національного превентивного механізму полягає у запровадженні системи регулярних, незалежних відвідувань будь-якого місця, що перебуває під юрисдикцією та контролем держави, де утримуються чи можуть утримуватися особи, позбавлені волі, за розпорядженням державного органу чи за його вказівкою, або з його відома чи мовчазної згоди. Ці відвідування здійснюються з метою посилення, за необхідності, захисту таких осіб від катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження та покарання. Моніторингові відвідування місць несвободи незалежними експертами мають стримуючий вплив на державні органи й, відповідно, мінімізують ризик стати жертвою неналежного поводження та катування.

Кл.слова:
пенітенціарна система -- ув'язнення -- тортури -- катування


   
Тип видання: автореферат   
7.

Кубрак, Руслан Миколайович.
Кримінально-виконавча характеристика засуджених з психічними відхіленнями до позбавлення волі на певний строк [Електронний ресурс] : автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук / Р. М. Кубрак ; Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ. - Дніпро : [б. в.], 2018. - 18 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.42 Мб


Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.08 – кримінальне право та кримінологія; кримінально- виконавче право.  Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ, Дніпро, 2018. Дисертацію присвячено дослідженню кримінально-виконавчої характеристики засуджених з психічними відхиленнями під час відбування кримінального покарання у виді позбавлення волі на певний строк. Актуальність теми дисертаційного дослідження визначається високим соціальним та правовим значенням проблеми виконання кримінальних покарань відносно засуджених з психічними відхиленнями. Згідно вивчених статистичних та отриманих емпіричних даних встановлено, засуджені з психічними порушеннями вже протягом тривалого часу, а саме, з 2004  2017рр. становлять чисельну окрему пенітенціарну категорію. Досліджено генезис, витоки та проведено періодизацію становлення, розвитку теорії й нормативно-правової регламентації, проаналізовано сучасний стан виконання кримінального покарання у виді позбавлення волі щодо досліджуваної категорії осіб. Вивчено зарубіжний досвід виконання кримінального покарання у виді позбавлення волі на певний строк відносно засуджених з порушеннями психіки, виділено його ефективні елементи для впровадження в національну пенітенціарну систему. Вивчено поширеність психічних відхилень серед засуджених до позбавлення волі на певний строк, їх динаміку, досліджено та систематизовано ознаки кримінально-виконавчої, соціально-демографічної, соціально- психологічної, кримінально-правової характеристики цих осіб та інші їх характеристики під час відбування кримінального покарання. Визначено закономірності криміногенності психічних відхилень та їх кореляції із вчиненими особою злочинами. Встановлено складові ефективності процесу виконання досліджуваного покарання, організації соціально-виховної роботи із даною категорією засуджених. Дефініційно визначено кримінально-виконавчу характеристику засуджених з психічними відхиленнями та її структурні складові ознаки.

Кл.слова:
психічне відхилення -- психічна аномалія -- установа виконання покарань -- засуджена особа


   
Тип видання: монографія   
8.


Засуджені з психічними відхиленням до позбавлення волі на певний строк: стан, тенденції, перспективи [Електронний ресурс] : монографія / Р. М. Кубрак, В. В. Лень ; Національний технічний університет «Дніпровська політехніка». - Дніпро : СПД Біла К. О., 2019. - 412 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 3.34 Мб


У монографії комплексно досліджено кримінально-виконавчу характеристику засуджених з психічними відхиленнями до позбавлення волі на певний строк, встановлено особливості виконання покарання, визначено особливості організації соціально-виховної роботи щодо цієї категорії та історичні аспекти, а також стан, тенденції, перспективи.

Книга розрахована на співробітників органів та установ виконання покарань, правоохоронних органів, суддів, а також тих, хто цікавиться розглядуваною проблематикою.

Кл.слова:
системи покарань -- виконання і відбування покарання -- запобігання і протидія злочинності

 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського