Наукова періодика України Здоров'я жінки


Пирогова В. І. 
До питання профілактики ускладненого перебігу вагітності при недостатності та дефіциті вітаміну D / В. І. Пирогова, С. О. Шурпяк, Н. І. Жемела, Л. І. Голота // Здоровье женщины. - 2016. - № 6. - С. 19-27. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2016_6_4
Мета дослідження - оцінювання впливу вживання водорозчинної форми холекальциферолу (аквадетрим) на перебіг гестаційного процесу. Для оцінювання поширеності ндостатності (29 - 20 нг/мл) або дефіциту (менше ніж 20 нг/мл) вітаміну D обстежено 183 жінки віком 20 - 38 років. Основну групу склали 75 жінок, які на стадії преконцепції та перших 12 тиж вагітності отримували окрім фолієвої кислоти та йодиду калію в офіцинальних дозах водорозчинну форму холекальциферолу в дозах від 500 до 1000 МО; 35 пацієнток, які на стадії преконцепції і перших 12 тиж вагітності отримували тільки фолієву кислоту та йодид калію в офіцинальних дозах, увійшли до групи порівняння. Вплив аквадетриму на перебіг вагітності оцінювали за частотою загрози та переривання вагітності в I і II триместрах, передчасних пологів (з 22 до 37 тиж вагітності), прееклампсії, розвитку гестаційного цукрового діабету. Дослідження рівня 25(OH)D у сироватці крові проводили методом імунохімії на аналізаторі Cobas 6000 із тест-системами Roche Diagnostics (Швейцарія) при включенні в дослідження, через 1, 3 і 6 міс. Достатнім рівнем 25(OH)D у сироватці крові вважали концентрацію 30 - 60 нг/мл; недостатністю - концентрацію 25(OH)D 20 - 29 нг/мл; дефіцитом - менш ніж 20 нг/мл. Зроблено висновки, що диференційована корекція недостатності та дефіциту вітаміну D з етапу прегравідарної підготовки та протягом I триместру гестації препаратом аквадетрим ("Polpharma", Польща) надає можливість зменшити частоту невиношування вагітності з 20 до 2,9 % і розвиток пізніх гестаційний ускладнень з 20 до 5,7 %. Призначення аквадетриму у пацієнток із початковими недостатністю та дефіцитом вітаміну D не може обмежуватися тільки прегравідарною підготовкою і I триместром вагітності, оскільки на пізніх термінах гестації необхідно задовольняти підвищене споживання Ca для мінералізації скелета плода і потреба у вітаміні D тільки зростає, що необхідно враховувати у плані ведення вагітних.
  Повний текст PDF - 624.107 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Пирогова В.
  • Шурпяк С.
  • Жемела Н.
  • Голота Л.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Пирогова В. І. До питання профілактики ускладненого перебігу вагітності при недостатності та дефіциті вітаміну D / В. І. Пирогова, С. О. Шурпяк, Н. І. Жемела, Л. І. Голота // Здоровье женщины. - 2016. - № 6. - С. 19-27. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zdzh_2016_6_4.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Пирогова Віра Іванівна (1951–) (медичні науки)
  • Шурпяк Сергій Олександрович (медичні науки)
  • Голота Любов Іванівна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського