Наукова періодика України Збірник наукових праць Уманського національного університету садівництва


Господаренко Г. М. 
Винесення основних елементів живлення рижієм ярим залежно від удобрення / Г. М. Господаренко, Ю. В. Новак, І. Ю. Рассадіна // Збірник наукових праць Уманського національного університету садівництва. - 2016. - Вип. 89(1). - С. 7-13. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/zhpumus_2016_89%281%29__3
Досліджено вплив застосування різних доз і поєднань мінеральних добрив у польовій сівозміні в умовах стаціонарного польового досліду на вміст основних елементів живлення в рослинах, господарське та відносне їх винесення пшеницею озимою, кукурудзою, ячменем ярим і соєю. Грунт - чорнозем опідзолений (Luvic Chernic Phaeozem) важкосуглинковий. Схема досліду включає 11 варіантів комбінацій та окремого внесення мінеральних добрив і варіант без удобрення. Встановлено, що рівень вмісту азоту легкогідролізованих сполук у грунті істотно впливає на вміст його в зерні ячменю ярого, кукурудзи, сої (R<^>2 = 0,92 - 0,93), менше - пшениці озимої (R<^>2 = 0,63). Вміст рухомих фосфатів у грунті має практично однаковий вплив на вміст фосфору в основній і нетоварній частині врожаю незалежно від культури (R<^>2 = 0,39 - 0,70). Найслабший зв'язок між вмістом рухомих сполук у грунті та в урожаї констатовано для калію, проте в насінні сої і соломі ячменю ярого та сої він чітко простежувався (R<^>2 = 0,53 - 0,68). У господарському вилученні елементів живлення з урожаєм зерна і насіння найбільшу частку становить азот (64,4 - 149,9 кг/га), потім - фосфор - 21,1 - 51,4 кг Р2О5/га залежно від культури. На формування одиниці врожаю (товарної і відповідної кількості нетоварної частини) культури засвоюють елементи живлення у такому співвідношенні N : P2O5 : K2O : пшениця озима - 1 : 0,4 : 0,7; кукурудза - 1 : 0,3 : 0,8; ячмінь ярий - 1 : 0,4 : 0,7; соя - 1 : 0,4 : 0,4. З нетоварною частиною врожаю у грунт повертається (залежно від варіанту досліду) азоту, зі стебелинням кукурудзи - 28 - 36 %, фосфору, з соломою сої - 47 - 54 % і калію, з соломою пшениці озимої і стебелинням кукурудзи - 74 - 80 % від господарського винесення.
  Повний текст PDF - 407.723 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Господаренко Г.
  • Новак Ю.
  • Рассадіна І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Господаренко Г. М. Винесення основних елементів живлення рижієм ярим залежно від удобрення / Г. М. Господаренко, Ю. В. Новак, І. Ю. Рассадіна // Збірник наукових праць Уманського національного університету садівництва. - 2016. - Вип. 89(1). - С. 7-13. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/zhpumus_2016_89(1)__3.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Господаренко Григорій Миколайович (сільськогосподарські науки)
  • Новак Юрій Васильович (1976–) (сільськогосподарські науки)
  • Рассадіна Ірина Юріївна (сільськогосподарські науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського