ЕЛЕКТРОННА ВІТРИНА НОВИХ НАДХОДЖЕНЬ ДО ФОНДУ
НАЦІОНАЛЬНОЇ БІБЛІОТЕКИ УКРАЇНИ ІМЕНІ В. І. ВЕРНАДСКОГО

Поточна виставка Електронний каталог НБУВ Архів виставок

Електронна виставка (0000158) від 16.12.2024  

 ЛОГВИНЕНКО Л. А. ХАРКІВСЬКИЙ МАЙДАН. РЕПОРТАЖ МІЖ СТОРІНКАМИ ЩОДЕННИКА : [НАРИСИ, АЛЬБОМ], 2017. - 206, [1] С.

«Харківський майдан. Репортаж між сторінками щоденника» – це авторська розповідь про тогочасний Харків. В альбомі переплітаються щоденникові записи і публіцистичні матеріали. Гостроту описуваних подій підкреслюють жанрові знімки автора, герої яких – харків’яни.

Шифр НБУВ: ВС72084

 ДУБ К. С. КОБЗАРСТВО ПІДГОРОДНОГО - ЗОРЯНИЙ ЦВІТ УКРАЇНИ : СПОГАДИ, ВІРШІ, ЛЕГЕНДИ, 2023. - 118 С.

Книга «Кобзарство Підгородного – зоряний цвіт України» – серія уяскравлених розповідей про незабутніх талановитих бандуристів, творців бандур, різьбярів, діячів культури, які залишили немеркнучий слід у пам’яті земляків. Їхня традиція ніжно струнно бринить у молодому пісне співі, озвучує, надихає, породжує спогади і прагнення осмислити їхній внесок у безсмертну скарбницю народу. Хоч про видатних земляків багато написано статей, вийшла книга Івана Шаповала «Взяв би я бандуру», синтезованого уявлення про славетну плеяду самобутніх митців іще не було. У книзі представлено їхні портрети та як сучасники втілюють їхні ідеї в цих трагічних обставинах війни з рашистськими загарбниками. Зібраний матеріал вселяє віру в переможну духовну силу мистецтва, пісні, думи, має виховний вплив, підносить на крилах творчості. Кобзарство Підгородного – вікопомна, самобутня струна-сторінка, яка зоріє над часом і подіями, зв’язує покоління задля утвердження любові й творчої краси.

Шифр НБУВ: СО39681

 СЛОВА І КУЛІ : ЗБ. ІНТЕРВ’Ю, 2024. - 396, [2] С.

З початком повномасштабної війни Росії проти України сотні українських письменників і журналістів долучилися до Збройних сил або взялися за активну волонтерську роботу для забезпечення армії. Ті, хто звик змінювати світ текстами, були змушені стати на захист своєї країни. «Слова і кулі» – це розмови з людьми, які роками творили український літературний процес і розвивали українську журналістику, а тепер перетворилися з оповідачів на суб’єктів історій – тих, хто оберігає наше теперішнє й робить можливим наше майбутнє.

Шифр НБУВ: ВА872577

 КРУПА М. П. СІМ ПАЛОМНИЦЬКИХ МАРШРУТІВ РІДНИМИ МІСЦЯМИ : ТУРИСТ. ПУТІВНИК, 2021. - 155 С.

У путівнику подано інформацію про місця можливих одноденних подорожей, варті уваги для спостереження і відвідування об’єкти. Для любителів мандрів, організаторів туристичних подорожей, усіх, хто цікавиться рідним краєм, його багатою історією, архітектурними пам’ятками, талановитими людьми.

Шифр НБУВ: ВА872653

 БОЙКО О. КРЕМЕНЧУЦЬКИЙ РОЗПИС. КАТАЛОГ МАЛЬОВОК УКРАЇНСЬКИХ ВЗОРІВ : [ХУДОЖ. АЛЬБОМ], 2023. - 79 С.

Кременчуцький розпис – добірка традиційного українського орнаменту від прадавніх часів до сучасності стилізованого за формою і кольором зі збереженням власної автентичності. Автор ідеї, художниця і упорядниця – українська мисткиня, вчений мистецтвознавець, доктор філософії Оксана Бойко. Добірка включає більше 250-ти мальовок квіткового та тваринного орнаменту з народних джерел всіх видів декоративно-вжиткового мистецтва та авторських творів професійних художників, була активно впроваджена в життя. Назва добірки і каталогу «Кременчуцький розпис», що вийшов 2023 року, обрана на честь рідного міста місткині – Кременчука.

Шифр НБУВ: СО39689

 ПУРШЕГА Т. Ф. КОЛЯДА І ВІРА НАШИХ ПРЕДКІВ, 2024. - 87 С.

Коляда, давні колядки та вінчування, які збереглися в народі й дійшли до наших днів, православні традиції та віра наших предків і сучасників, окремі факти, пов’язані з минулим і сьогоденням гірського села Плай, що на Буковинській Гуцульщині, цікаві розповіді, спогади, повчання, роздуми про православну віру та її корені, про людей, які творили і творять нашу історію, – такі основні теми пропонованої читачеві книжки, автором якої є місцевий ентузіаст-краєзнавець, людина глибоко віруюча, який з юних літ ходив у коляду і тепер уже багато років сам є березою, очолюючи плаївських колядників та сприяючи збереженню й поширенню усіх давніх звичаїв і традицій.

Шифр НБУВ: ВА872888

 ШЕВЧЕНКО А. ВОЄННА РОЗВІДКА УКРАЇНИ. У НЕБІ, НА МОРІ, НА ЗЕМЛІ, 2023. - 191 С.

Унікальні спец операції української воєнної розвідки, що відбувалися у 2022-2023 роках у трьох природних стихіях – у небі, на морі і на землі, під час спротиву російській військовій агресії. Як проривалися повітрям на «Азовсталь», як звільняли о. Зміїний у Чорному морі та Харківщину на суходолі, а також як збивали російських льотчиків-асів. Коментарі посадових осіб та учасників подій, цікаві факти та фото. Для широкого кола читачів.

Шифр НБУВ: ВА873028

 ЖІНКИ НА ВІЙНІ, 2024. - 202, [1] С.

У книзі зібрано двадцять історій жінок, які стали військовими, щоб боротися проти російської агресії. В основі текстів – відеосюжети проєкту «Жінки на війні», що виходили на телеканалі Еспресо. Авторка ідеї та інтерв’юєрка – Христина Парубій; тексти узгоджено з героїнями сюжетів.

Шифр НБУВ: ВА872996

 РАФАЛЬСЬКИЙ О. УКРАЇНСЬКА ДЕРЖАВА. ВИТОКИ. ІСТОРИЧНА ЕВОЛЮЦІЯ. СУЧАСНІСТЬ : МОНОГРАФІЯ, 2024. - 427 С.

Нація і держава не є раз і назавжди даними застиглими конструктами. Вони народжуються і розвиваються (трапляється, що і помирають), постійно доводячи своє право на місце під сонцем Історії. Часто навіть можуть існувати нарізно (приклад бездержавних народів), але для повноти реалізації закладеного у ній потенціалу нація іманентно потребує державної форми свого буття. Представлена монографія, написана на стику політичних наук, історії та філософії і не позбавлена глибоких авторських роздумів, присвячена екскурсу в історію українського державотворення (спроб і форм реалізації державницької ідеї) від давніх часів Київської Русі і до сьогодення, що минає у жорстокій боротьбі з екзистенційним ворогом, який прагне позбавити українців національної ідентичності, державності і самого навіть права вільно робити свій європейський цивілізаційний вибір. Для учнів і студентів, науковців і політиків, взагалі усіх небайдужих, для кого українські нація і держава не є чужими...

Шифр НБУВ: ВА873002

 КОТИС О. ЛУЦЬК. ТИСЯЧА РОКІВ ЖИТТЯ ТА ІСТОРІЇ, 2024. - 220, [1] С.

Від Любарта й Вітовта до єзуїтів, чорнокнижників, імператорів та соціалізму. Де у Луцьку шукати Нижній замок і на якій будівлі залишила свій «автограф» сестра Лесі Українки? Чому коронували ікону Луцької Богоматері та для чого виставляли сідло у вікнах монастиря? Олександр Котис у своїй книжці не просто змальовує основні віхи історії Луцька, він фактично знайомить нас із життям міста за різних часових періодів і тими, хто творив його сучасний ландшафт. Стартуючи в центрі Луцька, автор проводить нас вуличками міста, вміло балансуючи поміж легендами й історичними фактами. Він не обмежується оповідями про величні храми та замки, а водночас розповідає, якими стежками гуляли місцеві монахи та якими свого часу були особливості політики, як вигравалися битви і забудовувалося місто.

Шифр НБУВ: ВА872922

 АБДУЛАЄВА Г. ІСТОРІЯ КРИМУ. КОРОТКА ОПОВІДЬ ВЕЛИКОГО ШЛЯХУ, 2024. - 222, [1] С.

Від таврів, племінних союзів і перших античних міст до депортацій, репресій та зрештою окупації. Історикиня Гульнара Абдулаєва у своїй книжці змальовує тисячолітню історію Криму – від найдавніших часів і до сьогодні. Вона знайомить нас із кримськими татарами, караїмами й кримчаками, розповідає, ким були уруми та як припинило своє існування Кримське ханство. Як Чорне озеро стало Чорним морем, якою мовою говорили корінні народи Криму та які стосунки були між козаками й кримськими татарами? Як росія завойовувала Крим і переписувала історію, вдавалася до терору, голоду, депортації… Історикиня пише своєрідний життєпис Криму, розповідаючи, яким він був і як ми опинилися саме в цій точці нашої історії.

Шифр НБУВ: ВА872923

 ГОРДІЄНКО Д. НАРОДЖЕННЯ СХІДНОЇ ЄВРОПИ: УКРАЇНСЬКІ ТРАНСФОРМАЦІЇ, 2024. - 445, [1] С.

Понад тисячу років тому Україна стояла на роздоріжжі між Європою та Азією. Володимир Великий робив цивілізаційний вибір і цей вибір був на користь Європи. Проте, значно розширивши межі християнського світу на схід, київський князь утворив своєрідний простір, в основі своїй європейський, однак і відмінний від нього. Володимир Великий відіграв ту саму роль, як Карл Великий на Заході, заклавши підвалини субцивілізаційного регіону, відомого як Східна Європа. Книга розкриває концептуальні осмислення українського Середньовіччя, політичні трансформації Київської держави, пошуки свого місця в тогочасному світі, становлення оригінальної культури, що надала своєрідності регіону, а також зусилля українських істориків в осмисленні українського минулого з власної позиції. Книга покликана сприяти глибшому розумінню української історії часу становлення державності в переломний момент не лише історії України, а й цілої Європи. Книга адресована історикам, викладачам шкіл та вишів, студентам, учням та всім, хто цікавиться історією та культурою Середньовічної України та Європи.

Шифр НБУВ: ВА872920

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського