РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000201653<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Діброва В. А. 
Вплив режиму реанімаційної реперфузії донорської крові на реакцію системної гемодинаміки в ранній постреанімаційний період / В. А. Діброва, Є. В. Цема // Серце і судини. - 2008. - № 4. - С. 73-77. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета роботи - встановити закономірності системних гемодинамічних реакцій у ранній постреанімаційний період (РПП) залежно від режиму реанімаційної реперфузії. Експериментальне дослідження проведено на 51 безпородній здоровій собаці з масою тіла (<$E 10,4~symbol С~1,7>) кг, у яких було змодельовано 13 - 15-хвилинну клінічну смерть від асфіксії. Методики знеболення та позбавлення тварин життя відповідали "Правилам виконання робіт з використанням експериментальних тварин", затвердженим наказом МОЗ України. Реанімацію проводили за допомогою методу донорського штучного кровообігу. Залежно від об'ємної швидкості реперфузії (ОШР) тварин розподілили на 4 групи: I (14 собак) - ОШР становила 170 - 200 мл/(<$E roman {кг~cdot~хв}>); II (12) - 110 - 150 мл/(<$E roman {кг~cdot~хв}>); III (14) - 80 - 100 мл/(<$E roman {кг~cdot~хв}>); IV (11 собак) - 50 - 60 мл/(<$E roman {кг~cdot~хв}>). Визначали такі показники системної гемодинаміки: серцевий індекс (СІ) за розрахунковим методом шляхом визначення серцевого викиду та середній артеріальний тиск (CAT) з використанням методу манометрії. Визначали 24-годинне виживання тварин у РПП. Висновки. Режим реперфузії при реанімації тварин, які перенесли 13 - 15-хвилинну клінічну смерть унаслідок асфіксії, шляхом донорського штучного кровообігу впливає на характер реакцій системної гемодинаміки в РПП та раннє виживання реанімованих тварин. У разі реанімації тварин з використанням ОШР від 100 до 200 мл/(<$E roman {кг~cdot~хв}>) прогноз щодо раннього виживання сприятливий, а зміни гемодинаміки в РПП мають якісний та кількісний характер і характеризуються збільшенням СІ більш ніж у 2 рази, а САТ - приблизно в 1,4

рази, що помітно вже через 10 хв після реанімації. Цей реперфузійний режим є найоптимальнішим після 13 - 15-хвилинної клінічної смерті. У разі реанімації тварин з низькими ОШР - менше 60 мл/(<$E roman {кг~cdot~хв}>) - компенсаторна гіперфункція серцево-судинної системи в РПП не розвивається взагалі, що зумовлює вкрай несприятливий прогноз щодо виживання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.223

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24454 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського