РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000267646<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кручиненко О. В. 
Фасціольоз великої рогатої худоби у зонах Лісостепу і Cтепу України (діагностика та заходи боротьби) : автореф. дис... канд. вет. наук : 16.00.11 / О. В. Кручиненко; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - К., 2009. - 20 c. - укp.

Наведено результати досліджень щодо епізоотичної ситуації з фасціольозної, фасціольозно-дикроцеліозної та фасціольозно-стронгілятозної інвазії органів травлення у великої рогатої худоби (ВРХ) за умов Лісостепової та Степової зон України. Вивчено патолого-анатомічні зміни у печінці, гістологічні - у лімфатичних вузлах, морфологічні та біохімічні у крові тварин, уражених фасціолами. Досліджено питання вдосконалення зажиттєвого діагностування фасціольозу, а також випробування та впровадження у виробництво нових антигельмінтиків комбітрему та рафезолу для лікування ВРХ у разі фасціольозу. З використанням результатів проведених досліджень розроблено рекомендації щодо боротьби з фасціольозом тварин. Відзначено, що основним проміжним хазяїном для виду F. hepatica за умов зони Лісостепу (Полтавщина) є малий ставковик L. truncatula. Встановлено, що фасціольоз у ВРХ супроводжується певними патолого-анатомічниии змінами у печінці, особливо в її правій, квадратній і хвостатій частках, а за результатами гістологічних досліджень печінки - глибокими деструктивними стромально-судинними та некротично-дистрофічними змінами, в лімфатичних вузлах - розвитком лімфаденіту, ангіосклерозу та гемосидерозу. Виявлено, що на території центральної частини України (на Полтавщині) яйця фасціол на поверхні грунту здатні перезимовувати та залишатися життєздатними з літнього періоду до весняного протягом восьми місяців, а з зимового до літнього - шість місяців. Вивчено терапевтичну й економічну ефективність антигельмінтиків у разі фасціольозної інвазії ВРХ, встанолено їх позитивну дію на морфологічні та біохімічні показники крові хворих на гельмінтози


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.623.2-911-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА365871 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського