РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000373093<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сіданіч І. Л. 
Духовно-моральне виховання дітей в історії педагогіки та вітчизняної школи : монографія / І. Л. Сіданіч, О. П. Кислашко; НАПН України, ДВНЗ "Ун-т менедж. освіти", Ін-т менедж. та психології. - К. : Дорадо-Друк, 2012. - 495 c. - Бібліогр.: с. 375-396 - укp.

Висвітлено історичну ретроспективу духовно-морального виховання дітей у світовій педагогічній думці. Визначено тенденції духовно-морального виховання дітей у часи Княжої доби та Козаччини (X - XVII ст.), в епоху Просвітництва (XVIII - XIX ст.), його соціально-педагогічні умови у вітчизняній педагогіці XX ст. Проведено науково-методичний аналіз духовно-морального виховання дітей на початку XXI ст. , яке розглядається в широкому значенні як цілеспрямоване створення умов (духовних, матеріальних, організаційних) для всебічного гармонійного розвитку особистості. Зазначено, що в сучасній педагогіці майже не обгрунтовуються шляхи виховання в кожній особистості уміння протистояти злу й аморальності. Духовно-моральна криза сучасного суспільства виявляється в різних соціальних інституціях. Виховне значення сім'ї як традиційного осередку духовно морального виховання, особистого захисту та добробуту дітей різко зменшується. Сучасний процес духовно-морального виховання дітей здійснюється в просторі перетворених форм соціального буття (практичного, духовного, суттєвого). Обгрунтовано доцільність використання історико-освітнього досвіду духовно-морального виховання дітей досліджуваного періоду.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР) + Ч311.352

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА758624 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського