РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000409719<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Боброва В. І. 
Клініко-морфологічні особливості хронічного гастриту у дітей / В. І. Боброва // Соврем. педиатрия. - 2013. - № 7. - С. 115-119. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити клініко-морфологічні особливості перебігу різних форм хронічного гастриту (ХГ) у дітей. Під спостереженням було 89 дітей віком від 8 до 16 років. Для верифікації діагнозу усім дітям проводили ендоскопічне дослідження верхніх відділів травного каналу, внутрішньошлункову рН-метрію, гістологічне та бактеріологічне дослідження слизової оболонки шлунка (СОШ). Виявлено клініко-морфологічні ознаки різних форм ХГ, які необхідно враховувати під час розробки алгоритму ранньої діагностики і профілактики захворювання. За автоімунному гастриті більшість становили пацієнти віком 8 - 10 років з тривалістю захворювання близько одного року, з виразним запальним процесом у фундальному відділі шлунка на фоні стромально-епітеліальної перебудови СОШ. До групи ризику розвитку ХГ, асоційованого з інфекцією Н. pylori, належать діти старшого шкільного віку зі скаргами на неінтенсивний біль у пілородуоденальній ділянці, з еритематозними змінами СОШ на фоні нормоацидності. Атрофічний гастрит діагностували лише у хворих 14 - 16 років. У них завжди були виразні ознаки секреторної недостатності і астеновегетативного синдрому. Атрофічні зміни СОШ діагностували у всіх дітей зі зниженим рівнем кислотності. У пацієнтів з рефлюкс-гастритом виявляли нападоподібний біль у пілородуоденальній ділянці, відрижку, ерозії СОШ, гіпоацидний рівень базальної секреції шлунка, виразний ступінь запалення з характерними дистрофічними змінами епітеліоцитів. Висновки: виявлена специфічна клінічна симптоматика є патогномонічною для дітей з різними формами ХГ і надає можливість бути настороженим щодо діагностики дистрофічних змін СОШ вже на етапі клінічного огляду дитини. Дослідження показало, що окрім ендоскопічного дослідження шлунка у дітей з ХГ необхідно проводити морфологічне дослідження біоптатів СОШ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.201.1-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського