РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000411396<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Березівська Л. 
Основоположні засади історико-педагогічних досліджень: теорія та методологія / Л. Березівська // Шлях освіти. - 2010. - № 1. - С. 37-42. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Обгрунтовано комплексне застосування провідних теоретичних підходів та методів для здійснення історико-педагогічного дослідження проблеми реформування шкільної освіти в Україні в ХХ ст. Розроблено логіко-структурну модель аналізу реформування шкільної освіти на теренах України й охарактеризовано її складові як взаємопов'язані між собою наукові проблеми. Зазначено, що як ключ до розуміння процесу реформування шкільної освіти в Україні використано обгрунтований українськими філософами новий науковий напрям - бачення політичної, економічної, соціальної та культурної проблематики крізь призму регіональної проблематики, тобто поняття "українська етнополітична цивілізація". За результатами проведеного аналізу зроблено висновки про те, що розроблена методологія вивчення реформування освітньої галузі (системно-хронологічний аналіз, періодизація як методологічний інструментарій, логіко-структурна модель аналізу, типологія реформ за критеріями як дослідницьке знаряддя) допомогла здобути цілісне теоретичне знання про реформування шкільної освіти в Україні в ХХ ст. і може бути використана для висвітлення інших освітніх реформ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)6 + Ч424(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15685 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського