РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000460915<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Павлюк М. 
Геолого-технологічні передумови виділення першочергових об'єктів з видобутку метану в межах північної зони дрібної складчастості Донбасу / М. Павлюк, І. Наумко, І. Рибчич, В. Сморщок, С. Бик, І. Зінчук, А. Булат, В. Баранов, В. Лукінов, А. Крамаренко, Г. Задара, В. Овчаренко // Геологія і геохімія горюч. копалин. - 2006. - № 3/4. - С. 38-57. - Бібліогр.: с. 55-57 - укp.

Узагальнено дані з геологічної будови північної зони дрібної складчастості Донбасу. З'ясовано, що до основних чинників, які впливають на склад, міграцію та нагромадження газів у комплексних газовугільних родовищах, належать історія геологічного розвитку басейну, тектонічна будова родовищ, вугленасиченість, гідрогеологічні умови, літологічний склад вмісних та покривних відкладів, їх потужність і колекторські властивості. На підставі аналізу підтверджено переважне нагромадження вільного метану в породах-колекторах вуглепородних масивів Лисичанського, північно-західної частини Алмазно-Мар'ївського та північних частин Луганського і Краснодонського геолого-промислових районів, де наявність позитивних тектонічних структур у поєднанні з колекторськими властивостями порід створили сприятливі умови для нагромадження метану і збереженості його покладів. Визначено комплекс чинників, що характеризують скупчення метану як у суцільному, так і порушеному гірничими роботами масиві. Опрацьовано геологічні та технологічні критерії прогнозування скупчень метану на ділянках розвідки і шахтних полях як основу визначення першочергових для видобутку метану площ та вибору еталонних об'єктів, до яких належать площі у межах Томашівських купольних структур, Первомайської та Самсонівської антикліналей, Суходільської синкліналі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д59(45УКР5-4ДОН)0 + И181.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60337 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського