РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000510275<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кочубей Т. Д. 
Відображення культури українського бароко уфілософських поглядах професорів Києво-Могилянської академії / Т. Д. Кочубей // Освіта та пед. наука. - 2013. - № 5/6. - С. 63-69. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто суть і основні ознаки культури українського бароко, охарактеризовано особливості становлення філософії як складника загальної культури України у цей період. На прикладі ідей професорів Києво-Могилянської академії розкрито зміст барокового мислення, яке визначало своєрідність духовного життя українського народу протягом цієї доби. Особливості цього мислення зумовлювали значну увагу до проблем мови, її зв'язку з мисленням. Мову вважали штучною знаковою системою, яку люди використовують для спілкування. Зроблено висновок, що основними ознаками періоду українського бароко було коригування та доповнення традиційної методології, дедалі більшої значущості набували нові парадигмальні принципи, згідно з якими природа виходила на перший план у дослідженні людини та пізнання. Проблеми теорії пізнання та логіки відповідно до загального спрямування барокового світогляду були підпорядковані проблемам усвідомлення суті людини, її місця в безмежному Всесвіті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю812.282.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24028 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського