РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000524791<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Тішин О. Л. 
Вплив протипаразитарного препарату "Клозаверм-А" на деякі біохімічні показники крові корів зі змішаною інвазією / О. Л. Тішин, К. О. Висоцька-Калинюк // Біологія тварин. - 2014. - 16, № 3. - С. 145-149. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Мета роботи - вивчення впливу препарату "Клозаверм-А" на деякі біохімічні показники крові корів зі змішаною інвазією. В досліді були використані корови масою тіла 450 - 550 кг. Перед введенням препарату корів обстежили за допомогою копроовоскопічного методу послідовних промивань щодо наявності в яєць фасціол та за методом Флюллеборна - наявністі у яєць шлунково-кишкових нематод. Інтенсивність інвазії визначали за допомогою методу Трача. З тварин, у яких не виявили яєць гельмінтів, сформували контрольну групу, а в корів, у яких виявили збудники змішаної інвазії, створили 2 дослідні групи. Коровам однієї з дослідних груп вводили протипаразитарний препарат "Клозаверм-А" одноразово внутрім'язово у дозі 0,5 мл на 10 кг маси тіла. У тварин на 14 та 21 доби після введення препарату з яремної вени відбирали кров з дотриманням правил септики та антисептики, і за загальноприйнятими методиками проводили біохімічні дослідження для вивчення впливу "Клозаверму-А" на організм. Встановлено, що на 14 та 21 добу після введення препарату "Клозаверм-А" у корів було виявлено ознаки підсилення активності аспартатамінотрансферази на тлі низької активності лужної фосфатази. Такі зміни активності вищевказаних ензимів крові могли бути пов'язані з порушенням серцевої діяльності та печінки на тлі інтоксикації, викликаної як гельмінтами, так і впливом протипаратзитарного препарату. Але у корів, оброблених "Клозавермом-А", внаслідок знищення гельмінтів покращився білковий обмін у порівнянні з необробленими тваринами, у яких відбулось на 14 добу досліджень вірогідне підвищення у порівнянні з контролем, <$Ebeta>- і <$Egamma>-глобулінів, а на 21 добу і <$Ealpha sub 2>-глобулінів, що вказувало на порушення у даних тварин функції печінки на тлі інвазії.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.6-911-7 + П855.617

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського