РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000524792<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Tishyn O. L. 
Dynamics of microstructural changes of white rat liver under the influence of E-selen in complex with Closaverm-А / O. L. Tishyn, H. I. Kotsiumbas // Біологія тварин. - 2014. - 16, № 3. - С. 150-156. - Бібліогр.: 7 назв. - англ.

Мета досліджень - вивчити гістоструктурні зміни печінки білих щурів за ін'єкції їм препарату "Е-селен" у комплексі з введенням 14 діб поспіль терапевтичної дози "Клозаверму-А". Для цього було використано 48 білих щурів 2 - 3-місячного віку, масою 170 - 185 г. Із них було сформовано 2 аналогічні групи по 24 тварини у кожній. Перша група тварин була контрольною. Тваринам другої групи вводили "Клозаверм-А" у терапевтичній дозі (0,05 мл/кг) щодобово 14 діб та препарат "Е-селен" у дозі 0,02 мл/кг на початку досліду та на 8 добу введення "Клозаверму-А". На 7 - 14 добу введення та на 21 - 28 добу періду відновлення, тварин декапітували, за умов легкого ефірного наркозу. Під час гістологічного дослідження печінки щурів на 7 добу введення відзначали місцями виражену дископлексацію пластинок по периферії часточок. У центральній частині часточок радіальна будова пластинок виражена, межа між клітинами проглядається, цитоплазма гепатоцитів помірно забарвлена, ядра округлої форми з розміщенням хроматину під каріолемою. На периферії часточок більшість гепатоцитів набубнявіла, їх цитоплазма неоднорідно забарвлена, зерниста, контури між клітинами розмиті, погано виражені. Часто визначалися серед таких клітин, гепатоцити з лізованими ядрами. На 14 добу в печінці щурів, яким вводили "Клозаверм-А" та "Е-селен", відзначали у периферичній ділянці часточок посилення процесів відновлення гепатоцитів, що відобразилося значним збільшенням вмісту клітин з поліплоїдними ядрами. На тлі загальної картини часточок вирізнялися молоді регенеровані гепатоцити з інтесивно забарвленою, базофільною цитоплазмою і двома-, трьома ядрами. Відомо, що поліплоїдиїзація клітин призводить до клітинного поділу та відновлення функціональної діяльності органа. Після припинення введення препаратів на 21 добу, на тлі помірної гіперемії, відзначали відновлення гістоструктури гепатоцитів і пластинчатої будови печінки. Репаративні процеси - виражені у всій часточці. На 28 добу періоду відновлення проглядається добре структурована пластинчата будова часточок. Вагові коефіцієнти маси печінки у дослідних тварин у порівнянні з контрольною групою на 7 добу введення "Клозаверму-А", мали незначну тенденцію до зниження, а на 14 добу - до збільшення. На 21 добу відновлення показник коефіцієнтів маси печінки у дослідній групі тварин знижувався на 10,3 % (p << 0,05) від такого контрольної групи, а на 28 добу періоду відновлення відмічали вже незначну тенденцію до зниження.


Індекс рубрикатора НБУВ: П855.617

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського