РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000526493<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Єршова В. С. 
Адміністративно-правова охорона навколишнього природного середовища в Україні : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. С. Єршова; Нац. авіац. ун-т. - Київ, 2014. - 20 c. - укp.

З урахуванням досвіду ЄС сформульовано авторське бачення адміністративно-правової охорони навколишнього природного середовища як діяльності, врегульованої нормами адміністративного права та спрямованої на застосування системи організаційно-правових заходів, що здійснюється уповноваженими на те державними органами й органами місцевого самоврядування в процесі виконавчо-розпорядчої діяльності, а також громадськими об'єднаннями природоохоронного спрямування щодо запобігання негативному впливу, збереження та відновлення стану навколишнього природного середовища, раціонального використання природних ресурсів для забезпечення сприятливого для життя та здоров'я людини оточення існування. Для забезпечення ефективного та перспективного розвитку адміністративно-правової охорони навколишнього природного середовища запропоновано прийняти Концепцію сталого розвитку України, Національну стратегію сталого розвитку України, Положення про створення Національної експертної комісії з моніторингу довкілля України, Державну цільову програму розбудови системи оцінювання впливу на довкілля, Національний план дій щодо адаптації законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища відповідно до положень Угоди про асоціацію з ЄС, Постанову КМ України "Про основні засади державного контролю (нагляду) у сфері охорони навколишнього природного середовища". Доведено, що адміністративно-правові засади охорони навколишнього природного середовища потребують впровадження наступних принципів ЄС у Закон України "Про охорону навколишнього природного середовища": принципу гарантування екологічно безпечного для життя та здоров'я людей в середовищі існування, принципу застереження, принципу профілактичних заходів, принципу "забруднювач платить", принципу збереження просторової та видової різноманітності і цілісності природних об'єктів і комплексів, принципу міжнародного наукового співробітництва, принципу інтеграції. Обгрунтовано необхідність створення Національної експертної комісії з моніторингу довкілля України, Державного координаційного центру України з охорони атмосферного повітря, надр, вод, клімату, грунтів і поводження з відходами, Державної служби України з питань європейської інтеграції та Департаменту з питань охорони навколишнього природного середовища у його складі, Об'єднаного інформаційного центру при Міністерстві екології та природних ресурсів України, а також уведення посади Омбудсмена з питань охорони довкілля України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)021 + Б1(4УКР) в2:Х,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА411298 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського