РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000560190<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Борисенко М. І. 
Ефективність поєднаної імуномодуляції в комплексному лікуванні хронічного гастродуоденіту в дітей / М. І. Борисенко // Сучас. гастроентерологія. - 2014. - № 6. - С. 131-136. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Мета дослідження - вивчити ефективність нового напряму в лікуванні хронічного запального процесу в слизовій оболонці гастродуоденальної зони і поєднаної імуномодуляції місцевого імунітету верхніх відділів травного каналу і клітинного та гуморального імунітету. Під спостереженням перебували 448 дітей з хронічним гастродуоденітом віком 7 - 15 років. Клініко-інструментальне та лабораторне обстеження виявило наявність патологічних змін також в інших органах травлення: у 94,7 % дітей діагностовано захворювання біліарної системи, у 43,6 % - підшлункової залози, у 38,1 % - товстої кишки, у 79,17 % - дисбіоз кишечника. Установлено, що поєднана імуномодуляція скорочує тривалість лікування хронічного гастродуоденіту, нормалізує показники клітинного, гуморального та місцевого імунітету, сприяє заживлению ерозій, зменшує кількість загострень захворювання, збільшує тривалість ремісії. У разі поєднаної патології гастродуоденальної зони і підшлункової залози ефективним є використання ферментних препаратів мезим форте та пангрол 10 000. Висновки: поєднана імуномодуляція є ефективною у порівнянні з імуномодуляцією клітинного і гуморального імунітетів чи лише місцевого імунітету верхніх відділів травного каналу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.201.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23117 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського