РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000562595<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Притула В. П. 
Раціональний підхід до санації порожнини кісти при відкритому хірургічному втручанні у дітей з ехінококозом печінки / В. П. Притула // Галиц. лікар. вісн.. - 2014. - 21, № 4. - С. 52-55. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Не дивлячись на широкий спектр використання сколецидних препаратів і фізичних методів впливу, у 17,4 - 64,0 % пацієнтів після хірургічного лікування ехінококових кіст печінки (ЕКП) зустрічаються післяопераційні ускладнення, а у 7,7 - 15,0 % - рецидив захворювання, основною причиною якого є недоліки в санації таких кіст під час операції. Мета дослідження - розробка та впровадження в практику нових способів санації порожнини кісти за відкритого хірургічного втручання в дітей з ехінококозом печінки. Проведено аналіз лікування 212-ти дітей, у яких виявлено 353 ЕКП. Всіх пацієнтів було проліковано - консервативно (n = 20), відкритим способом (лапаротомія) (n = 164), мініінвазивним - пункційно-дренажним (транскутанна пункція) (n = 25) та лапароскопічно (n = 3). Запропоновано спосіб санації ЕКП у разі відкритого хірургічного втручання (Патент України № 64726), який полягає в тому, що проводили лапаротомію, пунктували й аспірували вміст кісти, а після того в порожнину кісти почергово вводили 10 % спиртовий розчин йоду та 96 % етиловий спирт і 0,02 % розчин хлоргексидину біглюконат, з експозицією по 7 хв з наступним відсмоктуванням кожного. Розкривши порожнину кісти та видаливши хітинову оболонку, порожнину кісти додатково обробляли тампонами, почергово змоченими 10 % спиртовим розчином йоду, 96 % етиловим спиртом і 0,02 % розчином хлоргексидину біглюконат протягом 5 хв кожний. Висновок: завдяки створенню оптимальних умов для підвищення надійності протипаразитарної обробки ЕКП за відкритого хірургічного втручання шляхом врахування фармакологічних властивостей герміцидних препаратів і анатомо-фізіологічних особливостей печінки й організму в цілому у разі даної патології, вдалося запобігти післяопераційним ускладненням та появі рецидиву захворювання, чим забезпечувалося успішне лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.510.17

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського