РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000566166<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Калашник Л. С. 
Теорія і практика соціалізації дітей-сиріт у Китайській Народній Республіці : автореф. дис. ... д-ра пед. наук : 13.00.01 / Л. С. Калашник; Харків. нац. пед. ун-т ім. Г.С. Сковороди. - Харків, 2015. - 40 c. - укp.

Здійснено цілісний аналіз традиційної та сучасної систем соціалізації дітей-сиріт у Китаї в аспекті можливості використання китайського досвіду в соціально-педагогічній практиці України. Досліджено як теоретичні питання, пов'язані з особливістю сприйняття сирітства як соціального феномену китайською науковою та культурною думкою, так і суто практичні питання організації системи соціального піклування та педагогічного супроводу дітей-сиріт у Китаї в різні історичні періоди. Визначено, що традиційними для китайської педагогічної практики є такі форми та методи соціалізації дітей-сиріт, як інтеграція дитини в колектив, організація життя в закладах соціального піклування, розширення соціального простору та соціальних контактів дитини, опора на трудове виховання й сувору дисципліну, усунення упередженості щодо дітей-сиріт у суспільстві, профорієнтація, роз'яснювальна робота тощо. Проаналізовано основні загальнодержавні програми уряду КНР, які, з одного боку, опосередковано стосуються питань соціалізації дітей-сиріт (програми з провадження свідомого батьківства, усунення упередженості щодо дітей-сиріт, рання профорієнтація), а з іншого - спрямовані на зменшення рівня сирітства в країні в кількісному показнику (програми з підтримки літніх людей, програми, які націлені на впровадження політики "одна родина - одна дитина" тощо). Окреслено прогнози щодо перспектив використання досвіду КНР для соціалізації дітей-сиріт у сучасній Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч34(5КИТ)46 + С5*644.123

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА414012 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського