РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000588789<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Merlavsky V. M. 
Kinetic parameters of respiration in rat permeabilized hepatocytes upon Са2+ in various concentrations in medium and prolonged influence of taurine = Кінетичні параметри дихання пермеабілізованих гепатоцитів щурів за різної концентрації Cа2+ у середовищі та тривалого впливу таурину / V. M. Merlavsky, R. D. Ostapiv, O. V. Ikkert, V. V. Manko // Біол. студії. - 2015. - 9, № 2. - С. 71-84. - Бібліогр.: 24 назв. - англ.

Досліджено залежність швидкості дихання пермеабілізованих гепатоцитів щурів від концентрації субстратів окиснення за 0,1 і 1 мкМ Са2+ у середовищі, а також вплив аміносульфокислоти таурину на цю залежність. Дослідним тваринам упродовж 28 днів вводили таурин у дозі 40 мг / кг маси, а контрольним - воду. Клітини печінки пермеабілізували дигітоніном (20 мкг на 1 млн клітин). Швидкість дихання визначено полярографічно з використанням електрода Кларка за окиснення сукцинату або пірувату за наявності малату. Параметри рівняння Хілла розраховували, використовуючи координати {v; v/[S]h}. У середовищах з досліджуваними [Са2+] кінетична залежність дихання за окиснення сукцинату і пірувату добре описується рівнянням Хілла як у контролі, так і за дії таурину. Коефіцієнт Хілла h і константа напівактивації K0,5 для сукцинату за наявності ротенону у контрольних тварин не змінюються зі збільшенням [Са2+] від 0,1 до 1 мкМ, а максимальна швидкість Vmax трохи зростає. Унаслідок тривалого введення таурину кінетичні параметри дихання за окиснення сукцинату і обох [Са2+] суттєво не змінюються. Між кінетичними показниками піруватстимульованого дихання за різних [Ca2+] є значно суттєвіша різниця. Так, у контролі за 0,1 мкМ Ca2+ Vmax є в 1,5 разу меншою, а K0,5 - у 10,7 разу більшою, ніж за 1 мкМ Ca2+. Коефіцієнт Хілла за обох [Ca2+] є меншим 1. Унаслідок введення тваринам таурину Vmax за низької концентрації Ca2+ є меншою, ніж за високої в 1,6 разу, K0,5 - більшим, але тільки у шість разів. За 1 мкМ Са2+ коефіцієнт Хілла h цього процесу внаслідок впливу таурину збільшується і становить 1,12. Cубстратне інгібування, яке притаманне залежності швидкості дихання від концентрації пірувату за 1 мкМ Са2+ у середовищі внаслідок тривалої дії таурину починає розвиватися за вищої, ніж у контролі, концентрації цього субстрату (3 мМ порівняно з 0,35 мМ). Отже, підвищення концентрації Са2+ від 0,1 до 1 мкМ стимулює дихання мітохондрій гепатоцитів щурів за окиснення екзогенного пірувату, але не сукцинату. Таурин за тривалої дії \i in vivo\i0 практично не впливає на сукцинатстимульоване ротеноннечутливе дихання й інтенсифікує процеси піруватстимульованого дихання гепатоцитів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.735 + Р413.51-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100193 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського