РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000589778<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Shesterenko V. 
Problem of increasing the power factor in industrial enterprises = Підвищення коефіцієнта потужності на промислових підприємствах / V. Shesterenko, O. Mashchenko, O. Shesterenko // Ukr. Food J.. - 2015. - 4, № 1. - С. 134-144. - Бібліогр.: 24 назв. - англ.

Зазначено, що підвищити коефіцієнт потужності в системах електропостачання харчових підприємств доцільно шляхом оптимального застосування конденсаторів і синхронних двигунів. Використано математичні апарати теорії ймовірності, математичної статистики та теорії масового обслуговування. Досліджено нормативну методику вибору потужності конденсаторних установок, використано розробки з підвищення точності розрахунків. Розглянуто переваги та недоліки нормативної методики компенсації реактивної потужності на промислових підприємствах. Рекомендовано вводити поправку під час розрахунків. Запропоновано системний підхід до компенсації, що надає можливість підвищити економічні показники всіх джерел реактивної потужності. Розміщуючи конденсатори у мережі промислового підприємства враховують, що існують індивідуальна та централізована компенсація реактивної потужності. За індивідуальної компенсації (ІК) конденсаторна установка підключається до затискачів електроприймача без комутаційних апаратів. Цей вид компенсації слід застосовувати тільки у відносно крупних електроприймачах з великим числом річних робочих годин. ІК надає можливість розвантажити від реактивних струмів усю мережу виробничого підприємства. Проте цей спосіб потребує значних капітальних вкладень. Крім того, час роботи компенсувальних пристроїв залежить від тривалості вмикання електроприймача, бо за вимкнення його з мережі вимикається і конденсаторна батарея. Потужність конденсаторів обмежує також явище самозбудження двигуна. У разі самозбудження напруга на затискачах двигуна зростає пропорційно струму конденсатора та швидкості ротора двигуна. Величина напруги може збільшитися до 160 % від номінальної. Розроблено спосіб, який надає можливість уникати самозбудження двигуна.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л80-42

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43715 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського