РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000589781<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Posudin Yu. I. 
Non-destructive detection of food adulteration to guarantee human health and safety = Неруйнівне виявлення фальсифікації харчових продуктів як засіб забезпечення здоров'я і безпеки людства : (the rev.) / Yu. I. Posudin, K. S. Peiris, S. J. Kays // Ukr. Food J.. - 2015. - 4, № 2. - С. 207-260. - Бібліогр.: 215 назв. - англ.

Мета роботи - критичний розгляд основних понять неруйнівного виявлення фальсифікації і підробки продуктів харчування, які в цілому викликають величезні щорічні фінансові збитки у всьому світі і є однією з основних причин захворювань людства. Літературу, зазначену в огляді, одержано в результаті пошуку бібліографічної інформації в CAB abstracts, AGRICOLA, SciFinder Scholar, Modern Language Association, American Psychological Association, OECD/EEA database щодо інструментів, які використовуються для екологічної політики й управління природними ресурсами, та Web of Science. Фальсифікація харчових продуктів означає умисне, облудне додавання сторонніх, нестандартних або дешевих інгредієнтів у продукти, розбавлення чи видалення деяких цінних інгредієнтів з метою збільшення прибутків. За сучасних умов виробники прагнуть збільшити випуск своєї продукції найчастіше шляхом виготовлення та продажу неякісних і фальсифікованих продуктів. Неруйнівне виявлення фальсифікації харчових продуктів передбачає аналіз зразка і його істотних ознак без зміни фізичних і хімічних властивостей. Підвищення якості та безпеки харчових продуктів шляхом розробки наукових методів виявлення фальсифікації є головною умовою для підтримки здоров'я споживачів. Точна об'єктивна оцінка якості та виявлення фальсифікації харчових продуктів вважається найважливішою метою харчової промисловості. У зв'язку з удосконаленням технології фальсифікації продуктів важливо бути в курсі сучасних, найбільш точних методів контролю їх фальсифікації. З цією метою розглянуто основні поняття виявлення фальсифікації продуктів харчування, принципи пристроїв і можливі практичні застосування сучасних методів неруйнівного виявлення фальсифікації продуктів харчування. Здійснено порівняльний аналіз переваг і недоліків інструментальних методів, що застосовуються в харчових технологіях. Кожен з розглянутих методів обговорено з точки зору можливих різних консистенцій продуктів - газів (вільного простору навколо продукту), вільно текучих рідин (соків), каламутних і в'язких рідин (меду та рослинних олій) та інтактних продуктів (фруктів і овочів). Результати, висвітлені в огляді, рекомендовано використовувати під час контролю якості та безпеки харчових продуктів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л80-1 с + Л80-98 + Р123.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43715 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського