РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000593477<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Солдатова О. В. 
Психовегетативні порушення у дітей з хронічним гастродуоденітом та шляхи їх корекції / О. В. Солдатова // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2015. - Вип. 24, кн. 3. - С. 347-354. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Зростання кількості дітей з хронічними захворюваннями травного тракту зумовлює необхідність урахування супутньої патології та психоемоційного стану хворих для розробки індивідуального плану лікування, який буде впливати на всі ланки патогенезу захворювання. Мета роботи - вивчити особливості психоемоційного стану, вегетативного гомеостазу та функціонального стану серцево-судинної системи у дітей з хронічним гастродуоденітом (ХГД) для обгрунтування включення в комплексну терапію препаратів метаболічного ряду. Обстежено 111 дітей віком від 10-ти до 16-ти років з ХГД (47 хлопчиків та 64 дівчинки). Всім дітям проведено загальноклінічне обстеження, кардіоінтервалографію (КІГ), кліно-ортопробу (КОП), добовий моніторинг АТ та ЕКГ. Психоемоційний стан вивчали з використанням стандартних якісних і кількісних оціночних методів, адаптованих до дитячого віку. Контрольну групу складали 30 здорових дітей віком 10 - 16 років. У дітей з ХГД виявлено невротичні та поведінкові розлади, частіше серед хлопчиків (<$Eroman p~<<~0,01>): високий рівень особистісної тривожності (у 52 % дівчат та у 40 % хлопчиків) та середній рівень реактивної тривожності (у 42 % дівчат та у 24 % хлопчиків), <$Eroman p~<<~0,01>. Вегетативню дисфункцію діагностовано у 98 % дітей з ХГД, у 12 % у вигляді пароксизмальноі вегетативної недостатності. У 75 % дітей спостерігалися патологічні типи КОП. Виявлено зниження показників КІГ (варіаційного розмаху (<$Eroman p~<<~0,01>), вегетативного показника ритму (<$Eroman p~<<~0,001>), індексу напруження Баєвського (<$Eroman p~<<~0,05>)), що свідчить про зниження адаптаційно-пристосувальних механізмів. Аналіз ЕКГ хворих виявив номотопні (у 79 %) та гетеротопні (у 8,5 %) порушення ритму серця, блокади проведення електричного імпульсу (у 78 %), а також зміни фази реполяризації (у 70 %) та подовження інтервалу ОТ (у 8 %), що свідчить про наявність метаболічних розладів. У 54 % дітей зареєстровано нестабільний АТ, у 9 % - лабільну артеріальну гіпертензію (АГ). У 4 % - стабільну АГ. Висновки: виявлені психовегетативні та метаболічні порушення у дітей з ХГД потребують включення до лікування комплексних метаболічних препаратів, які нормалізують енергетичні процеси, тонус судин, електрофізіологічні функції клітин, процеси гальмування та збудження в нервовій системі, підвищують стресостійкість. На даний час існує велика доказова база щодо ефективності та безпеки використання Магне B6 у дітей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.201.1 + Р733.628.063-5 + Р733.64-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського