РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000593484<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Марушко Ю. В. 
Використання левокарнітину у комплексному лікуванні дітей з поєднаною хронічною патологією гастродуоденальної зони та первинною артеріальною гіпертензією / Ю. В. Марушко, Т. В. Гищак, А. С. Злобинець, М. Ю. Мика // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2015. - Вип. 24, кн. 3. - С. 313-318. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Наведено результати застосування левокарнітину в лікуванні дітей з поєднаною хронічною патологією гастродуоденальної зони (ХПГДЗ) та первинною артеріальною гіпертензією (ПАГ). Мета роботи - оптимізувати лікування дітей з поєднаною ХПГДЗ та ПАГ шляхом включення в схему лікування левокарнітину. Обстежено 25 дітей з поєднаною ХПГДЗ та ПАГ. I група (13 дітей) одержувала стандартне лікування. У 12-ти дітей другої групи в стандартну схему лікування був включений левокарнітин. Всім дітям крім загальноклінічного обстеження проводилось опитування за тестом диференційованої самооцінки функціонального стану (САН) та суб'єктивної оцінки якості нічного сну, а також добовий моніторинг артеріального тиску (ДМАТ). Виявлено, що через 1 міс після початку лікування у дітей обох груп спостерігалося зниження (<$Eroman p~<<~0,05>) частоти виникнення та інтенсивності болів у животі, кардіалгії, а також тенденція до зниження інтенсивності нудоти та відрижки. Крім того, у дітей, що одержували левокарнітин, відмічалося достовірне покращання апетиту, зменшення втомлюваності й інтенсивності скарг на головний біль у порівнянні з дітьми I групи. Під час опитування за тестом САН у дітей II групи, на відміну від дітей I групи, спостерігалось збільшення активності з <$E42,25~symbol С~1,63> до <$E49,68~symbol С~1,7> балів (<$Eroman p~<<~0,05>). За даними ДМАТ в обох групах відмічалося достовірне зниження середньодобового систолічного (САТ) та пульсового (ПАТ) артеріального тиску, а також тенденція до зниження індексу гіпертензії САТ та ДАТ. На тлі прийому левокарнітину достовірно покращилися показники добового індексу САТ з <$E4,22~symbol С~1,48~%> до <$E9,08~symbol С~0,83~%> та варіабельність АТ. Висновки: включення в стандартну схему лікування левокарнітину знижує інтенсивність головного болю, серцебиття та підвищує апетит, а також покращує ступінь нічного зниження та варіабельність АТ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.201.1-52 + Р733.410.030-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського