РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000596762<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лісецька І. С. 
Вивчення мікрокристалізації ротової рідини у підлітків з катаральним гінгівітом та хронічним гастродуоденітом / І. С. Лісецька, М. М. Рожко // Галиц. лікар. вісн.. - 2015. - 22, 3 (ч. 2). - С. 12-13. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

На сьогодні проблема захворювання тканин пародонту у дітей та підлітків залишається актуальною внаслідок високої розповсюдженості та коливається в межах 55 - 96 %, переважно діагностують хронічний катаральний гінгівіт (ХКГ). Часто захворювання пародонту зустрічаються у підлітків з загальносоматичними захворюваннями, зокрема в осіб з захворюваннями шлунково-кишкового тракту (ШКТ). За епідеміологічними даними хвороби ШКТ в підлітковому віці посідають друге місце. Серед хвороб гастродуоденальної зони в даній віковій категорії перше місце займає хронічний гастродуоденіт (60 - 70 %). Ротова рідина регулює гомеостаз порожнини рота, є чутливим індикатором, реагує зміною показників, втому числі зміною типу кристалізації. Даний діагностичний тест можна застосовувати з метою оцінки ефективності профілактичних, лікувальних і реабілітаційних мероприємств. Вивчено тип мікрокристалізації у 107 підлітків віком від 12 до 18 років, яких розділили на три групи: в основну групу ввійшли 43 підлітки з КГ на фоні хронічного гастродуоденіту; групу порівняння склали 34 підлітки з КГ без соматичної патології; у групу контролю ввійшли 30 підлітків без соматичної та стоматологічної патології. Дослідження мінералізуючої функції слини з визначенням типу кристалізації проведено за методикою Леуса П. А. в модифікації Дубровіної Л. А. (1989).Результати дослідження показали, що у підлітків основної групи виявляється переважно II та III тип кристалізації. У підлітків групи порівняння переважає II тип кристалізації, значно зменшується кількість осіб з III типом порівняно з основною групою та зростає кількість з I типом. У підлітків групи контролю виявлено всі три типи кристалізації, причому переважає II тип, значно збільшується кількість осіб з I типом кристалізації та зменшується з III типом. Таким чином, дослідження типу кристалізації ротової рідини може служити прогностичним тестом оцінки ефективності лікування та для обгрунтування проведення профілактики КГ у підлітків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.220.111 + Р733.413.201.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського