РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000609632<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Боброва В. І. 
Гастроінтестинальна гіперреактивність та її значення у формуванні хронічного алергічного гастриту у дітей / В. І. Боброва, Т. А. Богданова // Соврем. педиатрия. - 2016. - № 1. - С. 127-130. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Мета роботи - визначити клініко-патогенетичну роль гастроінтестинальної гіперреактивності (ГІГР) у формуванні та хронізації алергічного гастриту у дітей. Під спостереженням було 82 дитини віком від 6 до 16 років. Для верифікації діагнозу всім дітям проведено ендоскопічне дослідження верхніх відділів травного каналу, інтрагастральну рН-метрію. Для підтверждення атопічного генезу захворювання визначено рівень загального IgE у сироватці крові за допомогою імуноферментного методу. У більшості (92,7 +- 2,9 %) обстежених ранні симптоми ГІГР діагностовано у першому півріччі життя. У ранньому віці ГІГР проявлялася підвищеною функціональною реакцією органів гастроінтестинальної системи - порушенням травної та моторно-евакуаторної функції шлунково-кишкового тракту (ШКТ) та ознаками алергічного дерматиту. У дітей старшого віку ГІГР трансформувалася в алергічний гастрит, для якого характерними були деструктивні зміни слизової оболонки шлунка (СОШ), підвищена продукція соляної кислоти, порушення моторики ШКТ, переважно у вигляді дуоденогастрального рефлюкса. Визначальними факторами формування алергічного запалення слід вважати обтяжену спадковість як щодо гастроентерологічної, так і алергічної патології, порушення фізіологічного графіку вигодовування та харчування дітей вже з перших днів життя. Характерною особливістю перебігу гастроентерологічного захворювання у пацієнтів з ГІГР була відсутність сезонних загострень, виразний біль у правому підребер'ї, відрижка та метеоризм на тлі деструктивних змін СОШ. Зроблено висновки, що виявлена специфічна клінічна симптоматика є патогномонічною для дітей з ГІГР і надає можливість запідозрити алергічні зміни СОШ вже на етапі клінічного огляду дитини. Встановлені особливості формування ГІГР нададуть можливість розробити диференційований підхід до лікування хронічного алергічного гастриту у дітей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.201.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського