РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000632107<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Марушко Ю. В. 
Особливості перебігу хронічного гастродуоденіту, морфологічних змін та стану гастропротекції у дітей на фоні дефіциту цинку / Ю. В. Марушко, А. О. Асонов, С. Г. Гічка // Здоровье ребенка. - 2014. - № 4. - С. 7-12. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Однією з актуальних проблем сучасної педіатрії є захворювання травного тракту. За останні роки доведено негативну роль дефіциту цинку у формуванні захворювань органів травлення. Мета роботи - дослідити особливості клінічного перебігу хронічного гастродуоденіту (ХГ) та стану гастропротекції за дефіциту цинку в організмі дітей для обгрунтування лікувально-реабілітаційних заходів. Згідно з протоколом діагностики та лікування захворювань органів травлення у дітей обстежено 189 дітей віком від 6-ти до 17-ти років із діагнозом ХГ в періоді загострення. Проведено дослідження вмісту цинку у волоссі за допомогою методу рентген-флюоресцентної спектрометрії, вмісту цинку в сироватці крові 72-х дітей - спектрального атомно-абсорбційного методу. Оцінка цитопротективних властивостей слизового бар'єра шлунка проводилась шляхом визначення рівня фукози шлункового слизу 44-х пацієнтів. Залежно від рівня цинку у волоссі дітей з гастродуоденітом було розподілено на 2 групи спостереження: I група (основна) - 86 дітей із хронічним гастродуоденітом, які мали дефіцит цинку у волоссі, II група - 100 дітей із ХГ із нормальним умістом цинку у волоссі. В основній групі вірогідно частіше спостерігався синдром хронічної неспецифічної інтоксикації (у 86,1 %), ніж у пацієнтів групи порівняння (70,0 %; <$Eroman p~<<~0,05>). За результатами морфологічного дослідження слизової оболонки шлунка та дванадцятипалої кишки в дітей зі зниженим вмістом цинку у волоссі та ХГ частіше спостерігається хронічний атрофічний гастрит (у 44,4 %) та хронічний атрофічний гастродуоденіт (у 44,4 %), ніж у дітей із нормальним умістом даного мікроелемента (11,8 та 11,8 % відповідно; <$Eroman p~<<~0,05>). У дітей із зниженим умістом цинку спостерігається вірогідно більш виражене зниження концентрації фукози шлункового слизу (<$E2,68~symbol С~0,17> ммоль/л) у порівнянні з групою пацієнтів із нормальним умістом даного мікроелемента (<$E3,56~symbol С~0,15> ммоль/л; <$Eroman p~<<~0,05>). Висновки: одержані дані вказують на можливість удосконалення лікування дітей, хворих на ХГ з урахуванням обміну цинку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.201.1-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25721 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського