РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000635715<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гриценко М. І. 
30-річний досвід лікування інвагінації кишечнику у дітей власним способом / М. І. Гриценко, Є. М. Гриценко // Галиц. лікар. вісн.. - 2016. - 23, № 3 (ч. 1). - С. 68-72. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Питання об'єктивізації та вибору показань до консервативного лікування інвагінації кишечника у дітей залишаються предметом дискусії. Проаналізовано досвід лікування 249-ти (172 хлопчики та 77 дівчаток) дітей з інвагінацією кишечника віком від 2-х місяців до 13 років. Всього спостерігалося 265 випадків інвагінації кишечника, включаючи 16 випадків рецидиву у 11-ти дітей. Консервативне лікування виконано 178-ми дітям (71,5 %), оперовано 71-у дитину (28,5 %). Для проведення аналізу дітей було розподілено на 3 груп відповідно до 3-х десятирічних періодів. За результатами статистичного аналізу відзначено зменшення кількості хворих за останнє десятиліття зі збільшенням кількості дітей віком від 1-го року. У перший період відбулося впровадження наскрізної аероінсуффляції, розробленої автором з відмовою від рентгенологічного контролю. В експерименті було розроблено способи об'єктивізації критеріїв консервативної дезінвагінації шляхом наскрізної аероінсуффляції. У другий період розроблено алгоритм лікування інвагінації кишечника, розширено показання до консервативної дезінвагінації. У 5-ти (22,7 %) з 22-х дітей з давністю захворювання понад 24 год та у 6-ти (46,2 %) з 13-ти дітей віком від 1-го року дезінвагінацію виконано консервативно. У третій період розширено показання до консервативної дезінвагінації. У 11-ти (57,9 %) з 19-ти дітей з давністю захворювання понад 24 год та у 20-ти (74,1 %) з 27-ми дітей віком від 1-го року дезінвагінацію виконано консервативно. З 14-ти дітей віком від 1-го року, що були оперовані, анатомічну причину виявлено у 4-х (28,5 %). Проаналізовано досвід лікування 11-ти дітей з 16-ма рецидивами кишкової інвагінації. В 7-ми випадках виконано консервативну дезінвагінацію, 4-х дітей оперовано. В жодному випадку у разі оперативних втручань анатомічних причин, що могли викликати інвагінацію, не виявлено. Летальних випадків за період, що аналізувався, не було. Висновки: наскрізна аероінсуффляція є ефективним та об'єктивним методом консервативної дезінвагінації у дітей. Спроба консервативної дезінвагінації можлива у переважно у більшості хворих за відсутності ознак перитоніту. Давність захворювання, вік хворого та наявність рецидиву не є абсолютними критеріями у виборі лікувальної тактики у разі інвагінації кишечника.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.465.305.67

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського