РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000669795<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Spakhi O. V. 
Diagnosis and treatment of intussusception in children = Діагностика та лікування інвагінації кишечника в дітей / O. V. Spakhi, O. V. Liaturynska, O. P. Pakholchuk // Хірургія дит. віку. - 2016. - № 1/2. - С. 12-15. - Бібліогр.: 12 назв. - англ.

Інвагінація кишок є найчастішою формою набутої непрохідності шлунково-кишкового тракту в дітей. Мета роботи - вивчення особливостей клінічного перебігу та тактики лікування інвагінації кишечника в дітей та проведення аналізу можливості діагностичних, клінічних та спеціальних методів обстеження. Проведено аналіз результатів лікування 272 дітей у клініці дитячої хірургії з 2004 по 2015 рік. Розроблено об'єктивні критерії оцінки стадій інвагінації, що корелюють зі ступенем ендотоксикозу, змінами функції дихання та кровообігу, порушеннями перистальтики кишечника, а також даними ультразвукової діагностики органів черевної порожнини. Результати та обговорення. У хворих з 1-ю стадією інвагінації (233 дитини) ознаки ендотоксикозу не виявлені або слабо виражені. У 10 дітей здійснене оперативне лікування, з яких у 4 випадках лапароскопічно. З 32 пацієнтів з 2-ю стадією в 8 випадках інвагінація розпрямлена консервативно з першої спроби. Другої спроби в дітей із 2-ю стадією не робимо. Оперативне розпрямлення здійснене 24 хворим. 3-тя стадія інвагінації кишечника в дітей (7 хворих) має прояви ендотоксикозу 3-го ступеня. Усім хворим із 3-ю стадією інвагінації виконана серединна лапаротомія. У 5 випадках - некроз інвагінату, і цим дітям виконана резекція кишки з подальшим накладенням кінцевої ілеостоми та інтубацією тонкої кишки. У решти (2) хворих інвагінат вдалося розпрямити і кишка визнана життєздатною. Накладення первинного анастомозу після резекції кишки в умовах перитоніту вважаємо недопустимим. Висновки: комплексне обстеження дітей із використанням лабораторних і інструментальних методів стало підставою для виділення 3 стадій інвагінації кишечника, що корелювали зі ступенем ендотоксикозу та порушеннями функції кишечника: I стадія - компенсована; II стадія - субкомпенсована; III стадія - декомпенсована. Об'єктивна оцінка стадій інвагінації дозволяє диференціювати обсяг заходів на етапах лікування залежно від стадії захворювання, що значно спрощує рішення тактичних завдань, що стоять перед хірургом та анестезіологом до, під час і після дезінвагінації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.465.305.67

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24339 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського