РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000671308<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гудим М. С. 
Кавернозні гемангіоми орбіти / М. С. Гудим // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2017. - Вип. 28. - С. 246-256. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Каверноми є найбільш поширеними доброякісними первинними пухлинами орбіти у дорослих. Мета роботи - проаналізувати результати хірургічного лікування пацієнтів із кавернозними гемангіомами (КГ). Проаналізовано 19 випадків КГ, яких було оперовано з 2000 по 2015 рр. на базі нейрохірургічного відділення № 2 Київської міської лікарні швидкої медичної допомоги. Каверноми було розподілено на утворення вершини орбіти, і сектор A, B, C згідно топографії орбіти. Показами для хірургічного лікування були клінічні симптоми, визвані інтраорбітальним новоутворенням. За каверном важливим є тотальне висічення пухлини, із збереженням всіх нервових і м'язових структур, щоб запобігти погіршенню зору. У 7 (37 %) випадках виконано лобно-скроневу краніотомію із верхньою орбітотомією, у 12 ( 63 %) пацієнтів латеральну орбітотомію. Тривалість катамнеза становила від 1 року до 10 років. Середній вік пацієнтів склав 44 років (від 24 - 69 років). Із них 13 (68 %) становили жінки та 6 (32 %) чоловіків. У 10 пацієнтів (53 %) гемангіом була розташована на лівій стороні, а в 9 (47 %) праворуч. Всі пухлини були інтраканальні, розташовані в рет-робульбарному просторі. Згідно топографічної класифікації, 6 гемангіом були розташовані на вершині орбіти, 5 - в секторі A, 6 - в секторі B, і два - в секторі C. У 6 пацієнтів (31 %) мав місце очний біль, порушення зору в 5 (26 %) випадках, диплопія в 5 (26 %) випад-ках і екзофтальм у 12 (63 %) пацієнтів, який був симптоматичним у 4 (21 %) хворих. Захворювання мало як гострий, так і хронічний початок, починаючи від 20 днів до 3 років, в середньому 9,4 міс. У всіх пацієнтів було досягнуто тотальну резекцію пухлини і проведено гістологічне дослідження. Один пацієнт з передопераційною диплопією не відмітив полегшення у післяопераційному періоді. У 4 (80 %) пацієнтів з передопераційними порушеннями зору відмічено покращання зору за період спостереження. Тільки 1 (20 %) пацієнт, який страждав від тяжкого передопераційного зорового дефекту, мав післяопераційний амавроз. Зменшення екзофтальму зареєстровано в діапазоні від 1 до 8 мм, в середньому на 4,3 мм. Серед незначних ускладнень виявили 3 випадки (16 %) м'якого енофтальму. Під час контрольного обстеження жоден пацієнт не скаржився на ретроорбітальний біль. Середня тривалість спостереження становила 2,1 рік з максимальним терміном у 10 років. Рецидиву захворювання клінічно та на контрольних знімках не виявлено. Висновки: розташування КГ визначає вибір хірургічного підходу згідно топографічної класифікації утворень в межах орбіти. Хірургічне лікування орбітальних КГ та результат зорової функції залежить від правильного вибору хірургічного доступу згідно локалізації патології. Зорова функція і косметичний результат є основними параметрами для оцінки клінічних і функціональних результатів операції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.67 + Р569.481.17

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського