РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000701094<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сиза О. 
Екстракт із коріння кульбаби лікарської як перспективна сировина у виробництві харчових концентратів / О. Сиза, А. Кичка, Т. Гусол, О. Савченко // Техн. науки та технології. - 2018. - № 3. - С. 231-239. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Одним із діючих шляхів підвищення рівня здоров'я населення є створення продуктів харчування з додаванням рослинної сировини, що є невичерпним джерелом натуральних біологічно активних речовин, які збагачують організм людини вітамінами, мінеральними речовинами, антиоксидантами, органічними кислотами. Перспективним напрямом розширення асортименту продуктів із підвищеною харчовою цінністю є використання як сировини кореня кульбаби лікарської (Taraxacum oficinale Wigg). Біологічно активними речовинами кульбаби лікарської є інулін та флавоноїди. Інулін знижує ризик виникнення серцево-судинних захворювань, зміцнює імунну систему організму, має імуномодулювальну та гепатопротекторну дію, надає змогу знизити рівень цукру в діабетиків. У наукових публікаціях показано, що рослинні екстракти є найбільш перспективною сировиною для створення продуктів, збалансованих за вмістом біологічно активних речовин, оскільки рослинні екстракти поєднують натуральність, функціональність та містять ессенціальні речовини в концентрованій кількості. Зазначено стосовно обмеженості інформації щодо використання порошків та екстракту з кореня кульбаби лікарської у складі харчоконцентратів як замінників кави. Завдання дослідження - визначення оптимальних режимів одержання екстрактів із коріння кульбаби лікарської в сухій формі й обгрунтування доцільності використання їх як замінників кави у виробництві харчоконцентратів. З'ясовано, що за вмістом виходу сухих речовин (41,5 - 43,4 %) у разі одержання екстракту з порошку коріння кульбаби доцільним є використання як екстрагенту питної води (гідромодуль 1/12) як найбільш дешевого розчинника. Визначено, що, залежно від умов виробництва, екстракцію можна проводити в інтервалі температур <$E60~-~90~symbol Р roman C> впродовж 2 - 4 год. Досліджено вміст важких металів у сировині та вміст макро- і мікроелементів в екстракті з коріння кульбаби зад опомогою атомно-абсорбційного методу; компонентний склад летких речовин екстракту - за методом хромато-мас-спектрометрії; вміст інуліну - за методом Бертрана. Літературні дані й одержані результати досліджень зумовлюють доцільність використання порошку та сухого екстракту з коріння кульбаби у виробництві харчоконцентратів, оскільки ця рослинна сировина збагачує продукти харчування вітамінами, мінералами, інуліном та флавоноїдами і є безпечною для споживання з точки зору токсичності. Агрегатний стан екстракту, тривалий термін зберігання, приємний аромат і смак, розчинність як у холодній, так і гарячій воді, простий метод одержання - доводять перспективність використання цієї сировини для виробництва сумішей розчинних кавових напоїв, у складі морозива та кондитерських виробів, а також як замінника кави для людей, хворих на цукровий діабет.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л97-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101341 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського