РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000724187<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сосницька Н. Л. 
Моделювання стану електронів у конічних квантових точках / Н. Л. Сосницька, В. І. Кравець, М. В. Морозов, Г. О. Онищенко, Л. В. Халанчук // Мат. та комп'ютер. моделювання. Сер. Фіз.-мат. науки. - 2019. - Вип. 20. - С. 100-107. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто рівняння Шредінгера для стаціонарних станів електронів (носіїв електричного заряду) у конічній квантовій точці (ККТ). Одержано хвильові функції, щільність ймовірності, хвильові числа і власні значення енергії для S-електронів та вивчено їх залежність від параметрів ККТ: діаметра основи D та висоти Н. Використано циліндричну систему координат і метод Фур'є розділення змінних. Крім того, розглянуто наближення Вентцеля - Крамерса - Брилюєна (ВКБ-метод) для визначення власних значень енергії електрона. Використано умову нормування хвильової функції та одержано значення амплітуди хвильової функції для стаціонарних станів електрона. Для випадку ККТ власна енергія електрона стаціонарного стану у наближенні ефективної маси залежить від координати z на відміну від циліндричної квантової точки. Розглянуто максимально і мінімально допустимі значення координати z та відповідні значення власної енергії основного стану електрона за наступних параметрів ККТ: D = 8 нм, H = 10 нм. Побудовано 3D графіки дискретної моделі щільності ймовірності знаходження електрона у заданій області ККТ для випадку різних радіальних та аксіальних мод хвильової функції. Також розглянуто деякі види можливих стоячих електронних хвиль у ККТ та застосовано умову Бора - Зоммерфельда квантування орбіт (нульове наближення метода Вентцеля - Крамерса - Брилюєна) для одержання значень власної енергії електрона для відповідних мод. Для математичного моделювання та одержання дискретної моделі щільності ймовірності знаходження електрона в заданій області конічної квантової точки використано математичні пакети MathСad та Scilab. Квантові точки знаходять широке застосування у наноелектроніці, наприклад: монітори (QLED-технології), інжекційні напівпровідникові лазери для волоконної оптики, сенсори та інше. Тому перспективним та актуальним є розробка наближених, спрощених моделей для розгляду фінітного руху носіїв заряду у конічній квантовій точці, які можуть бути використані у лабораторному практикумі курсу "Фізичні основи сучасних інформаційних технологій" спеціальності "Комп'ютерні науки".


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.21в641

Шифр НБУВ: Ж73557:Фіз.-мат.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського