РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000735595<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мартинюк О. В. 
Російський націоналізм як соціально-політичний феномен у виборчому процесі Правобережної України (1906 - 1912 рр.) : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / О. В. Мартинюк; Київ. ун-т ім. Б. Грінченка. - Київ, 2016. - 20 c. - укp.

На прикладі виборів до Держдуми Російської імперії в правобережних українських губерніях І - IV скликань наведено ідеологію, соціальну базу й електоральні стратегії російських націоналістів. Встановлено, що незмінними складовими їх доктрини були непорушність приватної власності, прийняття конституційного порядку, заперечення рівноправності для інородців. Російські націоналісти досягли максимального електорального успіху завдяки підтримці імперського уряду та місцевої адміністрації. Остання виключала зі списків потенційно нелояльних виборців, ділила виборчі курії на національні відділення там, де православні становили електоральну меншість, впливала на вибори через організацію процесу. Російські націоналісти мали стабільний електорат серед заможних та освічених прошарків Києва та намагалися розширити вплив на православних дрібних землевласників. Інтелектуали з ККРН виробили комплексну ідеологію, що відкидала окремішність української нації, але представляла малоросійськість як локальну та більш свідому частину великого руського народу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.256(4РОС) + Т3(4УКР34)60

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА426825 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського