РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000741387<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Зайцева І. 
Проблема пізнавальної активності особистості в історичній ретроспективі / І. Зайцева, Т. Пащенко, П. Лузан // Наук. вісн. Ін-ту проф.-техн. освіти НАПН України. Проф. педагогіка. - 2019. - № 1. - С. 188-194. - Бібліогр.: 193 назв. - укp.

Досліджено аспекти пізнавальної діяльності, активності в історичній ретроспективі. Пізнання і його вивчення не є незмінним, раз і назавжди даним, а є щось, що розвивається за визначеними законами. Воно має довгу історію, джерела якої ведуть у найдревнішу філософію. На кожному етапі свого розвитку знання - це підсумок історії пізнання, сутність всіх форм людської діяльності. Наукове пізнання має свою історично змінювану морфологію. Аналіз історичного шляху цієї науки надає можливість стверджувати, що її витоки беруть свій початок від стародавніх філософських шкіл, філософів Стародавньої Індії, Китаю, Єгипту, країн Месопотамії. Феномен пізнавальної активності особистості є складним і багатоаспектним. Учені стверджують, що пізнавальна діяльність є складним процесом переходу від незнання до знання, від невміння до вміння, від випадкових спостережень до систематизованого пізнання матеріального світу, до оволодіння науковими істинами. При цьому людина, опановуючи нові знання, впливає на світ, який, своєю чергою, змінює людське життя. Проведено аналіз впливу історичних умов на розвиток наукової думки про пізнання, пізнавальну активність. Результативність вивчення навчально-пізнавальної активності студентів залежить від того, наскільки грунтовно досліджено пізнавальний процес, як використовуються його закономірності й особливості. Акцентовано, що врахування можливостей теорії пізнання, невичерпні джерела якої започатковуються ще в епоху античності, наповнюються новим змістом і підносяться на новий рівень кожним поколінням, що надає змогу спрогнозувати напрям дослідження проблеми та висунути гіпотетичні передбачення її вирішення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.10

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74078 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського