РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000743214<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ткаченко К. М. 
Антиапоптозна дія комбінації доксицикліну з глюкозаміном при експериментальному лікуванні суглобового синдрому / К. М. Ткаченко, І. А. Отрішко, С. К. Шебеко, К. О. Зупанець // Клініч. фармація. - 2019. - 23, № 3. - С. 38-43. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Апоптоз - основний механізм загибелі хондроцитів при остеоартрозі. На відміну від некрозу він характеризується як процес, за якого клітина сама активно ініціює і реалізує своє руйнування. Для апоптозу характерні наступні морфологічні та біохімічні характеристики: конденсація хроматину і фрагментація ДНК; поява на поверхні клітини специфічних маркерів; зморщування клітини і втрата контактів із сусідніми клітинами та матриксом; зміна ядерної мембрани; вакуолізація та утворення апоптозних тілець. У суглобовому хрящі апоптоз відбувається у відповідь на здавлювання, механічне ушкодження, порушення трофіки чи експериментальний вплив. Мета дослідження - на моделі системного стероїдного артрозу у щурів дослідити вплив на процеси апоптозу хондроцитів комбінації доксицикліну з глюкозаміном у порівняльному аспекті з її активними монокомпонентами і доксицикліном та глюкозаміном. Поглиблене вивчення терапевтичних властивостей комбінації проведено на моделі системного стероїдного артрозу, викликаного дексаметазоном, яку відтворювали шляхом внутрішньом'язового трикратного введення дексаметазону фосфату у дозі 7 мг/кг з інтервалом в 1 тиж з елементами модифікації, що полягали у підвищенні дози глюкокортикостероїду. Для оцінки апоптозу у суглобому хрящі використовувався TUNEL-метод. У результаті проведених морфометричних досліджень відмічено достовірне зменшення кількості TUNEL-позитивних апоптозних клітин під впливом усіх досліджуваних об'єктів у порівнянні зі щурами з контрольною патологією. Також встановлено, що досліджувана комбінація має достовірні відмінності у порівнянні з іншими експериментальними групами за даним показником. Показано, що введення дексаметазону викликає проапоптозний ефект. Застосування комбінації чинить протекторну дію на хондроцити, збалансовуючи у них процеси катаболізму та анаболізму клітинного гомеостазу. Висновки: за результатами проведених досліджень комбінація доксицикліну з глюкозаміном може бути оцінена як засіб з високою хондропротекторною активністю з перспективою подальшого застосування у пацієнтів з деструктивними захворюваннями суглобів, зокрема остеоартрозом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.1-52 + Р281.7/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського