РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000747025<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Baliuta S. 
Fuzzy logic energy management system of food manufacturing processes = Нечітка система управління електропостачанням процесів виробництва харчових продуктів / S. Baliuta, L. Kopylova, Iu. Kuievda, V. Kuevda, O. Kovalchuk // Ukr. Food J.. - 2020. - 9, № 1. - С. 221-239. - Бібліогр.: 25 назв. - англ.

Проведено дослідження з метою обгрунтування методу підвищення ефективності використання електричної енергії в процесах виробництва харчових продуктів, який базується на алгоритмах нечіткої системи керування електропостачанням. Дослідження базується на таких методах оптимального та нечіткого управління, як алгоритми Мамдані та Сугено. Комп'ютерне моделювання проведено за допомогою MATLAB Simulink. Cформульовано критерій керування електропостачанням виробництва харчових продуктів у вигляді задачі мінімізації функціонала, що залежить від математичного очікування втрат активної (АП) і реактивної потужностей (РП), втрат АП і РП на рівні цехових підстанцій та окремих вузлах навантаження. Як задачу керування обрано підтримання енергоефективних напруг у вузлах системи електропостачання. Визначено залежність енергоефективних напруг від номінальної напруги мережі, активного опору її сегментів, потужності та коефіцієнта лінеаризованих статичних характеристик навантаження у вузлах мережі, еквівалентного активного опору, номінальної потужності, втрат холостого ходу та короткого замикання цехових трансформаторів. Для вирішення задачі керування синтезовано алгоритм із використанням нечітких регуляторів на рівнях головної та цехових підстанцій. Зокрема визначено, що вхідними сигналами нечіткого регулятора цехової підстанції мають бути відхилення напруги від енергоефективної та швидкість зміни напруги, а вихідними - напруга трансформатора та затримка спрацювання. За допомогою числових методів продемонстровано, що такий алгоритм надає змогу зменшити втрати електроенергії в процесах харчового виробництва до 7 % у порівнянні з класичними методами регулювання напруги. Встановлено, що досліджуваний метод на базі нечітких систем забезпечує підтримання енергоефективних рівнів напруги у вузлових точках розподільної мережі у разі зміни напруги джерела живлення або навантаження споживачів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л80-42

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43715 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського