РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000747408<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Баркалов О. О. 
Кодування наборів мікрооперацій у трьохрівневому суміщеному автоматі / О. О. Баркалов, Л. О. Тітаренко, Я. Є. Візор, О. В. Матвієнко // Наукоєм. технології. - 2019. - № 4. - С. 393-400. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

В даний час моделі мікропрограмних автоматів (МПА) широко використовуються для завдання поведінки пристроїв керування (ПК). До однієї з таких моделей відноситься суміщений МПА (СМПА). Його характерною рисою є наявність двох типів вихідних сигналів. Вихідні сигнали автомата Милі існують при переходах між станами автомата. Вихідні сигнали автомата Мура визначаються тільки станами автомата і тривають майже цілий такт. У силу універсальності цієї моделі вона стала базовою для досліджень. Найбільш популярним базисом, який використовується для реалізації цифрових систем, є мікросхеми FPGA (field-programmable logic arrays). Основними елементами FPGA, які використовуються для реалізації МПА, є елементи табличного типу LUT (look-up table), програмовані тригери і програмовані міжз'єднання. Запропоновано метод зменшення апаратурних витрат у схемі суміщеного автомата, що реалізовується в спільному базисі елементів LUT і блоків пам'яті EMB. Метод заснований на заміні логічних умов і розбитті множини логічних станів на класи. Кожен клас відповідає окремому блоку схеми. Такий підхід призводить до схем з регулярною структурою і трьома логічними рівнями. Це спрощує завдання розміщення і трасування при реалізації схеми суміщеного мікропрограмного автомата (СМПА). Позитивною рисою запропонованої моделі є той факт, що сигнали синхронізації і запуску пов'язані тільки з одним блоком схеми. Це дозволяє уникнути проблем, пов'язаних з так званим перекосом синхронізації. Аналіз спеціальної бібліотеки показав, що запропонований метод доцільно використовувати для 78 % тестових прикладів. Дослідження проводилися для мікросхем сімейства Virtex-6 (S = 6). При цьому розроблені моделі СМПА відрізнялися великою швидкодією, ніж їх аналоги, що мають попередню структуру. Для решти 22 % тестових прикладів виграш був значно менше, так як спеціалізовані блоки LUT реалізовувалися у вигляді багаторівневих схем. Подальший напрям досліджень пов'язаний з: заміною деяких LUT блоками EMB і використанням методів кодування логічних умов для зменшення параметра K.


Індекс рубрикатора НБУВ: З815.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100325 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського