РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000765383<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Поліщук М. Є. 
Хірургічне лікування пухлин орбіти та краніоорбітальної ділянки / М. Є. Поліщук, М. С. Гудим, Д. В. Щеглов, О. М. Гончарук, А. А. Обливач, С. А. Усатов, М. Б. Виваль // Архів офтальмології України. - 2021. - 9, № 1. - С. 43-48. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Хірургічне лікування об'ємних утворень орбіти та краніоорбітальної ділянки (КОД) є актуальним у зв'язку з особливостями діагностики та хірургічного етапу лікування, що обумовлено щільним розташуванням у невеликому просторі орбіти нервово-судинних і м'язових структур. Мета роботи - визначити особливості хірургічного лікування пухлин орбіти та КОД. Проведено ретроспективний аналіз 102 хворих (76 жінок, 26 чоловіків) із пухлинами орбіти та КОД у відділенні нейрохірургії N 2 Київської міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги з 2000 по 2016 рік. 86 (84,3 %) пацієнтів мали доброякісні пухлини, 16 (15,7 %) - злоякісні. Птеріональну краніотомію з орбітотомією проведено в 72 (70,6 %) випадках, бічний орбітальний доступ - у 20 (19,6 %), передню орбітотомію - у 10 (9,8 %). Тотального видалення пухлин вдалося досягти в 71 (69,6 %) випадку. При пухлинах передніх 2/3 орбіти та верхівки відмінного, задовільного та доброго результату досягнуто в 93,9 т 92,4 % пацієнтів відповідно. Гірші результати отримано після хірургічного лікування пухлин задньої третини орбіти, які знаходилися інтра- та екстраконально, - по 37,5 % незадовільних результатів (II і III групи). У ранньому післяопераційному періоді у 18 (17,6 %) хворих виникли ускладнення, найбільш частими були зниження зору - у 8,8 %, окорухові порушення - 8,8 %, птоз - у 5,9 % пацієнтів, у 6 вони регресували до моменту виписки. Ризик ускладнень був вищим при видалені інтракональних утворень задньої третини орбіти та не залежав від гістоструктури. Встановлено, що вибір хірургічного доступу при видаленні пухлин краніоорбітальної ділянки й орбіти залежить від розташування пухлини щодо площини зорового нерва, м'язового конусу, каналу зорового нерва, верхньої орбітальної щілини. Результати лікування пухлин КОД та орбіти залежали передусім від локалізації утворення та поширеності процесу на момент звернення. Погіршення симптомів після хірургічного лікування виявлено переважно в пацієнтів із пухлинами задньої третини орбіти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.67-59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101097 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського