РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000773121<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Власов О. О. 
Особливості показників церебральної оксиметрії при різних видах комбінованої анестезії в дітей із природженою хірургічною патологією / О. О. Власов // Медицина невідклад. станів. - 2021. - 17, № 1. - С. 44-49. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Останнім десятиліттям ближня інфрачервона спектроскопія набула популярності у відділеннях новонароджених. З урахуванням сучасного міжнародного досвіду в наведеній роботі проведено оцінку особливостей церебральної оксиметрії в дітей із природженими вадами розвитку хірургічного профілю за різних видів комбінованої анестезії. Мета дослідження - оцінити стан церебральної оксигенації в новонароджених і немовлят із природженими вадами розвитку у разі різних видів анестезіологічного супроводу. У ретроспективне дослідження було включено 150 новонароджених і немовлят із природженими вадами розвитку хірургічного профілю залежно від анестезії (інгаляційне + регіональне; інгаляційне + внутрішньовенне та тотальне внутрішньовенне знеболювання). Проведено аналіз показників церебральної оксиметрії у порівнянні з показниками периферійної сатурації, артеріального тиску, парціальної напруги CO2, O2 у крові, pH. З'ясовано, що мінімальний показник церебральної оксиметрії відзначено з лівої півкулі мозку в дітей I групи - <$E50,57~symbol С~16,66>, що може бути несприятливим прогностичним фактором у подальшому відновленні та впливі на когнітивні функції головного мозку дитини. Через 1 годину після операції діти I групи, які одержували комбіновану анестезію севораном із регіональним знеболюванням, демонстрували гірші показники церебральної оксиметрії у порівнянні з дітьми II і III груп (rSO2 правої півкулі в I групі - <$E56,84~symbol С~12,27>, rSO2 лівої півкулі в I групі - <$E57,53~symbol С~13,32>, p = 0,0001; 0,0028), тоді як відмінності в показниках II і III груп не було виявлено (p = 0,4167; 0,4029). Висновки: ближня параінфрачервона спектрометрія зарекомендувала себе як простий, доцільний та корисний метод контролю за станом насиченості киснем головного мозку. У разі вибору комбінованої анестезії за допомогою інгаляційного методу із регіональним знеболюванням у дітей із природженими вадами розвитку для проведення оперативного лікування слід більш ретельно контролювати церебральну оксигенацію з додатковим контролем периферійної сатурації, артеріального тиску, парціальної напруги CO2, O2 в крові та pH.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.050 + Р733.451

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25344 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського