РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000775370<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Орлов Т. 
Зміна тривалості життя і структури м'язів у дистрофінових мутантів Drosophila melanogaster за впливу N-ацетилцистеїну / Т. Орлов, Н. Голуб // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. біол. - 2019. - Вип. 80. - С. 73-81. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

М'язові дистрофії - група захворювань, які зумовлені мутаціями у різних генах. Найважчою серед міопатій є м'язова дистрофія Дюшена (ММД), яка виникає в результаті мутацій (найчастіше делецій та інсерцій) у гені дистрофіну. Дане захворювання характеризується запаленням і некрозом м'язових волокон, а також оксидативним стресом. Прийом кортикостероїдів залишається стандартним терапевтичним методом лікування МДД [8, 15], і хоча вони призводять до незначних покращень м'язової сили та функції м'язів, численні побічні ефекти, пов'язані з тривалою стероїдною терапією, потребують проведення досліджень альтернативних методів лікування. Генно-терапевтичні методи лікування даного захворювання є дороговартісними та недоступними для багатьох хворих. Тому мінімізація оксидативного стресу є перспективним підходом для поліпшення м'язової функції у пацієнтів з МДД. N-ацетилцистеїн (N-АЦ) - амінокислота, яка має пряму антиоксидантну дію. Досліджено вплив 2 % розчину N-ацетилцистеїну на фенотиповий прояв міопатії у мутантних ліній Drosophila melanogaster DysDf//TM6,Tb та DysDf//DysDf, у яких делетований ген дистрофіну. Згодовування проводили або лише на стадії імаго (група дорослого згодовування, "ДЗ"-група), або на стадіях личинки й імаго (група личинкового згодовування, "ЛЗ"-група). Показано, що у даній концентрації N-АЦ призводить до підвищення показників як середньої, так і максимальної тривалості життя у гомо- та гетерозиготтних мутантів порівняно з необробленим контролем під час згодовування обома способами. При цьому згодовування лише на стадії імаго виявилося більш ефективним. Як доросле, так і личинкове згодовування 2 % N-ацетилцистеїну призводило до покращення стану пошкоджених м'язів: знижувалася вакуолізація клітин, зменшувалася кількість пошкоджених м'язів. Проте з віком кількість пошкоджених м'язів зростала як у дослідних імаго, так і у контрольних. Личинкове згодовування проявило кращий ефект у молодих гетерозиготних дистрофінових мутантів, у старшому ж віці більш ефективним було доросле згодовування. Це може свідчити про короткотривалий додатковий позитивний ефект препарату, що зберігається після метаморфозу. Для гомозигот різні способи прийому препарату статистично не відрізнялись. Отже, згодовування 2 % N-ацетилцистеїну як на стадії личинки, так і на стадії імаго проявило позитивний вплив на прояв м'язової дистрофії у Drosophila melanogaster, тому дрозофіла може використовуватись як модель для вивчення впливу інших хімічних сполук у лікуванні даного захворювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*441.226-64 + Е621.158.262 Dro*44 + Р620.424.0-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/б. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського